TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nga vrasja e Santos te “Tahiri”, KLP “zhbiron” kandidatët e SPAK

BalkanWeb - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka intervistuar sot tre kandidatë të SPAK, të cilët njihen edhe si prokurorët e dosjeve “të nxehta”, përkatësisht Ndini Tavani, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi.

SPAK/ Sot dita e fundit e intervistimit, deklaratat e kandidatëve

Top Channel - 12.07.2019

Sot është dita e fundit e intervistimit të prokurorëve kandidatë për në SPAK. Deri më tani janë pyetur Vladimir Mara, Dritan Prenci, ndërkohë po pyetet Ndini Tavani dhe në fund do pyetet Maksim Sota.

Nga “Tahiri” te “339”,KLP pyet sot prokurorët e dosjeve “të nxehta”

BalkanWeb - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve të SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë intervista me katër kandidatët e fundit.

SPAK/ Seancë dëgjimore për prokuroren Elida Kackini

Top Channel - 11.07.2019

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nxjerrë emrin e kandidates tjetër për në SPAK e cila do të ketë një seancë dëgjimore, ajo është Elida Kackini, prokurore pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor ...

Intervistat në KLP/ Top Channel zbardh diskutimet me kandidatët e SPAK

Top Channel - 11.07.2019

Kanë nisur në Këshillin e Lartë të Prokurorisë intervistat me kandidatët e radhës që kanë aplikuar për t’u bërë pjesë e SPAK. Top Channel ka zbardhur diskutimet që po zhvillohen në mbledhjen me dyer ...

Ngritja e SPAK, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot në KLP

Top Channel - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, institucion i ri që ngrihet në kuadër të reformës në ...

Prokurori i Llallës në KLP për SPAK: Sulmeve u jam përgjigjur me rezultate në punë

Botasot - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar edhe sot me intervistimin e kandidatëve për SPAK. Të parat që dolën para KLP ishin prokuroret Enkeleda Millonai dhe Enkeleda Xhengo.

Kandidatët e SPAK pyeten për dosjet e “nxehta” si vrasja e Santos dhe “Tahiri”

Gazeta Express - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka intervistuar sot tre kandidatë të SPAK, të cilët njihen edhe si prokurorët e dosjeve “të nxehta”, përkatësisht Ndini Tavani, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi.

Prokuroritë bëjnë gati dosjet që do kalojnë te SPAK, të rrezikuar ish-ministra, ish-deputetë e zyrtarë, nga Tahiri e ...

SOT - 11.07.2019

Pushtetarët e korruptuar duhet të nisin të shqetësohen. Deri më tani ministra, ish-ministra, deputetë, ish-deputetë, kryeministra apo ish-kryeministra ja kanë hedhur të gjithë paq, edhe pse ndaj tyre ...

KLP vijon me seancat dëgjimore për SPAK, kalon në skaner Elisabeta Imeraj, pyetet për dosjen ndaj Artur Zotos

SOT - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar dje me intervistat për prokurorët që aplikojnë për Prokurorinë e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

Spartak Ngjela: SPAK do të vendosë drejtësinë e munguar, të korruptuarit e frikësuar janë hedhur në destabilizim

SOT - 11.07.2019

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të vihet drejtësia. Gjatë një interviste televizive, ai deklaroi se ngritja e SPAK është ...

SPAK-u/ Zbardhen deklaratat e prokurorëve që hetuan dosjet e bujshme

Mapo - 12.07.2019

Sot është dita e fundit e intervistimit të prokurorëve që kandidojnë për tu bërë pjesë e SPAK-ut. Deri më tani janë pyetur Vladimir Mara, Dritan Prenci, ndërkohë po pyetet Ndini Tavani dhe në fund do ...

EMRAT/ Nga 'Tahiri' tek '339', KLP merr në pyetje sot prokurorët e dosjeve “të nxehta” që do ...

SOT - 12.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot procesin e intervistimit të kandidatëve që do të bëhen pjesë e SPAK. Gjatë ditës së sotme, KLP do të zhvillojë intervista me katër kandidatët e ...

Qeveria miraton projektligjin për sigurinë në SPAK, përforcon masat

SOT - 10.07.2019

Teksa kandidatët për SPAK kanë nisur me intervistat në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, Qeveria ka miratuar sot rregullat e hollësishme dhe të rrepta lidhur me proceduarat për të garantuar sigurinë ...

KLP vazhdon intervistat me kandidatët e SPAK

ABC News - 10.07.2019

Pas këtyre dyerve po zhvillohet procesi me i rëndësishëm për përzgjedhjen e më të mirëve për në SPAK thënë ndryshe të prokurorisë së re që do hetojë krimin e organizuar dhe korrupsionin e zyrtareve ...

KLP interviston dhe 5 kandidatë për SPAK, Imeraj pyetet për Artur Zoton: Do veproja njësoj

Botasot - 10.07.2019

Këshilli i Lartë të Prokurorisë përfundoi sot intervistimin e 5 kandidatëve të tjerë për SPAK. Në seancën dëgjimore nuk është paraqitur prokurori Dritan Prençi, për të cilin KLP nuk ka patur gati ...

Vazhdon vettingu i kandidatëve për strukturën e SPAK

BalkanWeb - 10.07.2019

Vazhdon vettingu për kandidatët që duan të jenë pjesë e SPAK, strukturës së re dhe të rëndësishme të reformës në drejtësi. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “News 24” se kandidatët për SPAK po ...

Ngritja e SPAK, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot në KLP

Botasot - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, institucion i ri që ngrihet në kuadër të reformës në ...

Ngritja e SPAK, merret në pyetje nga KLP prokurori i Adriatik Llallës

SOT - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar edhe sot me intervistimin e kandidatëve për SPAK.Të parat që dolën para KLP ishin prokuroret Enkeleda Millonai dhe Enkeleda Xhengo.

Vazhdon vettingu i kandidatëve për strukturën e SPAK

Zhurnal - 10.07.2019

Tiranë, 10 korrik – Vazhdon vettingu për kandidatët që duan të jenë pjesë e SPAK, strukturës së re dhe të rëndësishme të reformës në drejtësi. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “News 24” se ...

Ngritja e SPAK që do hetojë presidentin, ministrat dhe kryeministrin, këta janë kandidatët që do të intervistohen sot ...

SOT - 11.07.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e strukturës së Posaçme Antikorrupsion në kuadër të reformës në drejtësi.