TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“I dënuar në Itali dhe Maqedoni”, prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun socialist

Ina - 12.09.2019

Prokuroria e përgjithshme ka nisur verifikimet për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babani, i cili u akuzua dy ditë më parë nga Partia Demokratike se ka ndërruar 3 herë emrin dhe se ka fshehur ...

“I dënuar në Itali dhe Maqedoni”, prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun socialist

Gazeta Express - 12.09.2019

Prokuroria e përgjithshme ka nisur verifikimet për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babani, i cili u akuzua dy ditë më parë nga Partia Demokratike se ka ndërruar 3 herë emrin dhe se ka fshehur ...

Prokuroria nis verifikimin për kryebashkiakun e Vaut të Dejës

Mapo - 12.09.2019

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimet për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babanin. Verifikimet po kryhen pas akuzave të Partisë Demokratike, se Babani ka qenë i arrestuar dhe dëbuar nga ...

Akuzat e PD, Prokuroria nis verifikimet për kryebashkiakun e Vaut të Dejës

Java News - 12.09.2019

Pas akuzave të Partisë Demokratike, Prokuroria e Përgjithshme nis verifikimin për kryebashkiakun e zgjedhur të Vaut të Dejës, Mark Babani. Sektori i Dekriminalizimit në organin e akuzës, ka nisur ...

Akuzat e PD ndaj kryebashkiakut Mark Babani, vjen reagimi i revoltuar i kreut të PS: Herët a vonë akuzat pa prova bien!

SOT - 11.09.2019

Pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike, ndaj kryetarit të Bashkisë së Vaut të Dëjës, ka ardhur edhe një reagim nga kryetari i Partisë Socialiste në Vaun e Dejës, Kristian Shkreli.

Denoncimi i PD-së, Prokuroria e Përgjithshme nis verifikimet për kryebashkiakun Mark Babani

SOT - 11.09.2019

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Babani në bazë të ligjit për dekriminalizimin. Drejtoria e dekriminalizimit pritet të njoftojë kryebashkiakun ...

PD godet tjetër kryetar bashkie, hedh dyshime mbi të shkuarën e Mark Babanit në Vaun e Dejës, kërkesë prokurorisë të ...

SOT - 11.09.2019

Pas Valdrin Pjetrit dhe Agim Kajmakut, Partia Demokratike ka vendosur në “shënjestër” një tjetër kryebashkiak nga radhët e Partisë Socialiste. Mark Babani, kryebashkiaku i Vaut të Dejës, i emëruar ...

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës mohon akuzat, Babani:Nëse arrijnë të më gjejnë një gjobë, do ju kem borxhin më të madh

SOT - 11.09.2019

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Mark Babani është emri i tretë i ardhur nga radhët e Partisë Socialiste, që akuzohet nga Partia Demokratike për të shkuar kriminale dhe mosdeklarim të saktë në ...

PD kërkon verifikimin e figurës së kryebashkiakut të Vaut Dejës

VOA - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi të martën prokurorisë verifikimin e figurës së kryetarit të Bashkisë Vau Dejës, Mark Babani, për të cilin ajo ka dyshime se ka fshehur të shkuarën kriminale.

PD nuk heq dorë nga Mark Babani, Bardhi: Kemi prova, së shpejti dalin emra të tjerë të inkriminuar

BalkanWeb - 10.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi garantoi opinionin publik se do të bëjë transparencë të plotë për rastin e kandidatit të Edi Ramës për bashkinë e Vaut të Dejës, Mark Babani.

PD i përgjigjet kryebashkiakut të PS: Ndoshta s’ke asnjë gjobë në jetën tënde, por ne të akuzojmë për krime penale

Gazeta Express - 10.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha se qëndrimi i Mark Babanit, kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, i cili refuzon akuzat e PD, po vepron njëlloj si me kandidatët e ...

Babani hedh poshtë akuzat e PD: Jam familjar dhe shqiptar model!

RTSH - 10.09.2019

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës Mark Babani, ka hedhur poshtë dyshimet e PD në opozitë se ai ka patur probleme drejtësinë italiane. “Nuk kam qenë i dënuar , nuk i kam bërë 24 orë burg.

Babani i përgjigjet PD: Nuk kam qenë i dënuar në asnjë vend në Evropë

ABC News - 10.09.2019

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës ka përgënjeshtruar akuzat e ngritura nga Partia Demokratike se ka qenë i dënuar në Itali dhe në Maqedoninë e Veriut.

PD e akuzon se fshehu dënimet, Babani flet për “Zërin e Amerikës”: Akuzat janë të qëllimshme, janë bërë nga njerëz të ...

Gazeta Tema - 10.09.2019

Partia Demokratike e opozitës i kërkoi sot prokurorisë të kryejë verifikime për deklarime të rreme në formularin e dekriminalizimit në lidhje me të kaluarën penale të drejtuesit socialist të bashkisë ...

Kryetari i komunës në Shqipëri ka qenë i dënuar në Maqedoni

Flaka - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, denime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

PD nuk heq dorë nga Mark Babani, Bardhi: Kemi prova, së shpejti dalin emra të tjerë të inkriminuar

Medial - 10.09.2019

Burimi: https://www.balkanweb.com/ ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Mark Babani: Akuzat e PD shpifje e të turpshme! Gati të përballem më këdo

Medial - 10.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

“I dënuar në Itali dhe Maqedoni”, prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun socialist

Botasot - 12.09.2019

Prokuroria e përgjithshme ka nisur verifikimet për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babani, i cili u akuzua dy ditë më parë nga Partia Demokratike se ka ndërruar 3 herë emrin dhe se ka fshehur ...

PD kërkon verifikimin e figurës së kryebashkiakut të Vaut Dejës

Telegrafi - 10.09.2019

Partia Demokratike i kërkoi të martën prokurorisë verifikimin e figurës së kryetarit të Bashkisë Vau Dejës, Mark Babani, për të cilin ajo ka dyshime se ka fshehur të shkuarën kriminale.