TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Ina - 12.01.2019

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dërguar një mesazh urimi pas miratimit në Kuvendin e Maqedonisë të ndryshimeve kushtetuese që i hapin rrugë ratifikimit të Marrëveshjes për emrin me Greqinë.

SHBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Alsat - 12.01.2019

Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.

Sekretari Pompeo shpreson në një marrëveshje me Turqinë për kurdët

VOA - 12.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka shprehur besimin se Shtetet e Bashkuara dhe Turqia mund të bien dakort për mënyrën se si të mbrojnë rebelët kurdë në Siri, pas tërheqjes së trupave ...

Pompeo: Nënshkrimi i marrëveshjes në Maqedoni, i hap rrugën hyrjes në NATO, BE

VOA - 12.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pëshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me Greqinë.

Pompeo: Partneriteti SHBA-Arabi Saudite i fuqishëm

Botasot - 12.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i cilësoi Arabinë Saudite një partner të rëndësishëm të Uashingtonit, më shumë se tre muaj pas vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi në konsullatën saudite në ...

Pompeo optimist që turqit dhe kurdët do të mbrohen

Botasot - 12.01.2019

SHBA-ja është optimiste mbi mundësinë që kurdët sirianë do të mbrohen pavarësisht tërheqjes amerikane nga Siria, duke u garantuar turqve të drejtën të mbrojnë vendin e tyre nga terroristët, deklaroi ...

SHBA do të mbajë një samit me fokus Iranin

Evropaelire - 11.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të mbajnë një samit global, muajin e ardhshëm, në Poloni, i cili do të përqendrohet në Lindjen e Mesme, në veçanti ...

SHBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Almakos - 12.01.2019

12 Janar 2019 / 19:28 Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.

Pompeo shpreson në një marrëveshje me Turqinë për kurdët

Tetova Sot - 12.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka shprehur besimin se Shtetet e Bashkuara dhe Turqia mund të bien dakort për mënyrën se si të mbrojnë rebelët kurdë në Siri, pas tërheqjes së trupave ...

Pompeo: Maqedonisë i hapet rruga drejt NATO dhe BE!

Java News - 12.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pëshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me Greqinë.

Pompeo: Partneriteti SHBA-Arabi Saudite i fuqishëm

Alsat - 12.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i cilësoi Arabinë Saudite një partner të rëndësishëm të Uashingtonit, më shumë se tre muaj pas vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi në konsullatën saudite në ...

Pompeo optimist që turqit dhe kurdët do të mbrohen

Medial - 12.01.2019

SHBA-ja është optimiste mbi mundësinë që kurdët sirianë do të mbrohen pavarësisht tërheqjes amerikane nga Siria, duke u garantuar turqve të drejtën të mbrojnë vendin e tyre nga terroristët, deklaroi ...

SHBA do të mbajë një samit me fokus Iranin

Botasot - 11.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të mbajnë një samit global, muajin e ardhshëm, në Poloni, i cili do të përqendrohet në Lindjen e Mesme, në veçanti ...

SHBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Antpress - 12.01.2019

12 Janar 2019 / 19:28 Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.

Pompeo: Nënshkrimi i marrëveshjes në Maqedoni, i hap rrugën hyrjes në NATO, BE

Botasot - 12.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pëshëndeti miratimin nga Parlamenti i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese të nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës me Greqinë.

Pompeo: Partneriteti SHBA-Arabi Saudite i fuqishëm

Antpress - 12.01.2019

12 Janar 2019 / 19:51 Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i cilësoi Arabinë Saudite një partner të rëndësishëm të Uashingtonit, më shumë se tre muaj pas vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi në ...

SHBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Lajm - 12.01.2019

Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.

Pompeo: Partneriteti SHBA-Arabi Saudite i fuqishëm

Gazeta Tema - 13.01.2019

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i cilësoi Arabinë Saudite një partner të rëndësishëm të Uashingtonit, më shumë se tre muaj pas vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi në konsullatën saudite në ...

ShBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Telegrafi - 12.01.2019

Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.

ShBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese

Botasot - 12.01.2019

Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.

​SHBA-ja përshëndet vendimin e Maqedonisë për të ndryshuar emrin

Koha.net - 12.01.2019

Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.

SHBA përshëndesin miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni

Tetova Sot - 12.01.2019

Sekretari shtetëror i SHBA-së, Mike Pompeo përmes një komunikate ka përshëndetur votimin e ndryshimeve kushtetuese të nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Prespës.