TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TCH: Vettingu do të rrëzonte Fatmir Xhafajn

Mapo - 16.05.2018

11 mijë policëve gjatë muajit të fundit iu kërkua që të plotësojnë 3 formularë për procesin e vetingut. Ky proces nuk prek drejtuesit e Ministrisë së Brendshme, përfshi edhe ministrin Fatmir Xhafaj, ...

Braçe: Respekt Fatmir, mafia duhet luftuar çdo minutë

SOT - 16.05.2018

Deputeti socialist, Erjon Braçe, ka reaguar pas konferencës për shtyp të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili tha se nuk frikësohet nga shantazhet e opozitës.

Alibeaj: Xhafaj njësoj si Tahiri, kërcënon Ramën

SOT - 16.05.2018

Ashtu siç ishte paralajmëruar, PD ka dalë në një konferencë urgjente pas deklaratës së ish ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Enkelejd Alibeaj është shprehur se opozita nuk ka bërë pakt me djallin ...

Deklarata e Xhafajt, reagon PD: Njësoj si Tahiri, që kërcënonte me lot, paralajmëroi Ramën

Mapo - 16.05.2018

Pas daljes publike të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili hodhi poshtë akuzat e opozitës, madje i cilësoi ato trillime dhe shantazhe, vjen reagimi nga Partia Demokratike.

PD këmbëngul: Agron Xhafaj është drejtues i trafikut të drogës nën mbrojtjen e të vëllait. Iku në Itali të fshihet

Gazeta Tema - 16.05.2018

Partia Demokratike reagoi përmes Enkelejd Alibeajt pas deklaratës së Fatmir Xhafajt, i cili më herët akuzoi opozitën se po e shantazhon për interesa kriminale të lidhura me sistemin e kalbur të ...

PD flakë për flakë Xhafajt: Beteja do të jetë edhe më e fortë!

Gazeta Express - 16.05.2018

Pas daljes së Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt ditën e sotme, ka reaguar menjëherë Partia ...

“Respekt Fatmir!”, Braçe: Kundërsulm si pas 14 shtator

Tetova Sot - 16.05.2018

Për qëndrimin që mbajti Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ditën e sotme për akuzat e opozitës për vëllain e tij, ka ardhur edhe reagimi i parë nga PS-ja.

PD reagon pas deklaratës së Xhafajt: Kërcënoi njësoj si Tahiri, ja paralajmërimi që bëri për Ramën

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE – Pas daljes publike të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili hodhi poshtë akuzat e opozitës, madje i cilësoi ato trillime dhe shantazhe, vjen reagimi nga Partia Demokratike.

“Respekt Fatmir!”, Braçe: Kundërsulm si pas 14 shtator

Gazeta Express - 16.05.2018

Për qëndrimin që mbajti Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ditën e sotme për akuzat e opozitës për vëllain e tij, ka ardhur edhe reagimi i parë nga ...

Xhafaj: As nuk e kam menduar dorëheqjen, po më shantazhojnë interesat e krimit

LajmiFundit - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj doli pak minuta pas orës 18:30 në takimin e paralajmëruar për mediat dhe fjalën e nisi me sqarimin se nuk po dilte për të sqaruar akuzuesit e tij, por për publikun ...

Deklaratat e Xhafaj, PD paralajmëron konferencë urgjente

SOT - 16.05.2018

Pas konferencës për shtyp nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili sqaroi pozicionin e tij në lidhje me akuzat ka ardhur dhe përgjigja e parë nga Partia Demokratike.

Xhafaj nuk e jep dorëheqjen: Bëra çmos që im vëlla të bëhet njeri me vlera

LajmiFundit - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj flet për herë të parë lidhur me dënimin e vëllait të tij për trafik droge në Itali dhe përgjimin e Patrisë Demokratike që pretendon se Agron Xhafaj merret ende me ...

Reagon PD: Xhafaj e di që audio-përgjimi është i vërtetë!

Java News - 16.05.2018

Partia Demokratike ka reaguar pas konferencës për mediat të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj i cili u shpreh se audio-përgjimi për vëllain e tij është një sajesë e plotë.

Akuzat për falsifikimin e nenit, Xhafaj: Është qesharake komplet

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Pjese nga deklarata e Xhafes: “Llidhur me falsifikimin e Kodit të Procedurës Penale.

Xhafaj: Kam kërkuar dorëheqjen, kur vëllai im u akuzua në Itali

SOT - 16.05.2018

Ministri Fatmir Xhafa ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka folur edhe për dënimin e vëllait në Itali. Pasi përfundova marrjen e të gjitha informacioneve.

Audiopërgjimi i PD, reagon ministri Xhafaj: Sharlatanë politikë që si meritojnë shpjegimet

Ina - 16.05.2018

Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij pas publikimit të një audiopërgjimi ku implikohet Agron Xhafaj, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka pranuar të flasë publikisht.

Xhafaj para mediave: Akuzat qesharake, s’kam arsye të dorëhiqem

ABC News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dalë sot pasdite para mediave për të konfirmuar se në asnjë rast, nuk i ka siguruar imunitet vëllait të tij. Xhafaj i ka konsideruar sharlatanë politikë ...

“Opozita nesër në Kuvend me të njëjtin skenar si ndaj kryeprokurores Marku”

Java News - 16.05.2018

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë, njëherësh deputet e PS, Ermonela Felaj, ka komentuar akuzat e PD ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, dhe qëndrimin e këtij të fundit.

Shqipëri, presidenti mbledh Këshillin e Sigurisë

Alsat - 16.05.2018

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta priti në selinë e tij Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj si anëtarë të Këshillit të Sigursë.

Xhafaj: PD ra viktimë e një audio përgjimi të sajuar

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferëncë për shtyp pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “Audio përgjimi është një sajesë e plotë, është një manipulim.

Xhafaj: Rama nuk ma ka kërkuar dorëheqjen

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Xhafaj: Në asnjë rast… Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen për këtë shkak, do te jepja në raste të tjera ...

Xhafaj: Jemi goditur familjarisht shumë, ishte vendimi i Agronit për t’u dorëzuar në Itali

BalkanWeb - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj teksa shfaqej tejet i prekur nga akuzat që kanë rënduar ndaj tij dhe vëllait, Agron Xhafaj, solli në vëmendje vuajtët që i kanë shkaktuar familjarëve të tij këto ...

Xhafaj: Vëllai im nuk është fshehur, dënimi në Itali është i verifikueshëm

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendhshëm Fatmir Xhafa ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferencë emergjente për të sqaruar akuzat e opozitës. “Vëllai ka marrë një dënim penal në Itali i verifikueshëm.

Refuzoi lirinë, Agron Xhafaj do të bëjë 7 vite burg në Itali

Gazeta Express - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka folur për herë të parë lidhur me akuzat që janë bërë nga opozita për vëllain e tij, Agron ...

Xhafaj flet për familjen dhe nënën: Jemi të goditur shpirtërisht, sot vëllai im do të vuajë një dënim që…

Mapo - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Pjesë nga deklarata: Pjesë nga deklarata Shumë kanë folur këto ditë në emër të ligjit dhe të morali, në lidhje me ...

Akuzat për vëllain, Xhafaj: Nuk kam menduar dorëheqjen, as Rama s’ma ka kërkuar

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë një deklarate i është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve nëse ai ka menduar të japë dorëheqjen për shkak të vëllait të tij që sipas PD rezulton i ...

Xhafaj sulmon opozitën: Sharlatanët politikë nuk i meritojnë aspak shpjegimet

SOT - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ashtu siç paralajmëroi ka dalë në një konferëncë për shtyp pas akuzave të opozitës për vëllain e tij. “Sharlantanë politikë të çdo lloj tjetri, pas as një shkak dhe ...

Xhafaj: Audio përgjimi për vëllain është mashtrim, Prokuroria të hetojë

BalkanWeb - 16.05.2018

Ministri Fatmir Xhafaj tha se audio përgjimi i publikuar nga opzita për vëllain e tij Agron Xhafaj është i fabrikuar dhe Prokuroria duhet te nise hetimet.

Fatmir Xhafaj: E vërteta e ndalimit të vëllait tim në Itali në vitin 2002

Mapo - 16.05.2018

Fatmir Xhafaj sqaroi gjatë konferencës për shtyp të vërtetën e ndalimit të vëllait të tij në Itali 16 vite më parë, kur ai ishte 22 vjeç. Ministri i Brendshëm tha se Agron Xhafaj ishte ndaluar për ...

Opozita kërkoi dorëheqjen e tij, Xhafaj e sfidon: Do jem në këtë mision, askush s’më shantazhon

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE – Kur opozita kërkoi dorëheqjen e tij nga posti i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi se do të vijojë të mbajë këtë detyrë për të vazhduar misionin që ka marrë përsipër.

“Në Shqipëri Agron Xhafaj nuk do bënte burg, dënimi i parashkruar”

Mapo - 16.05.2018

Duke iu referuar vetëdorëzimit të Agron Xhafajt te autoritetet italiane, ministri i Brendshëm tha se ishte zgjedhje e tij personale, ndërsa shtoi se në Shqipëri dënimi, sipas Kodit në fuqi, ka qenë i ...

“Fatmir Xhafaj”, Basha reagon për deklaratat e Ramës: E njëjta shfaqje si me Tahirin e çdo trafikant

BalkanWeb - 16.05.2018

SOFJE- Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i doli në mbrojtje ministrit Fatmir Xhafaj, ndërsa theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga opozita që ...

Xhafaj jep sqarime për akuzat ndaj vëllait: I kërkova dorëheqjen në vitin 2002 Majkos

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ashtu sic kishte paralajmëruar, ministri Fatmir Xhafaj ka dhënë sqarime për akuzat e vëllait të tij Agron Xhafaj që sipas opozitës është dënuar me 7 vite e 2 muaj burg për trafik droge në ...

Debati politik në komisionin e ligjeve/ Zëvendësministrja ndërpret deputetët e PD

ABC News - 16.05.2018

Njëlloj si ditët e fundit edhe këtë të martë deputetët e Partisë Demokratike kanë marrë pjesë në komisionet parlamentare për të folur vetëm për çështjen Xhafaj.

Presidenti Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

RTSH - 16.05.2018

Presidenti Ilir Meta ka mbledhur të mërkurën pas dite Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Mbledhja ishte lajmëruar për tu mbajtur dy javë më parë, por u shty për këtë të mërkurë.

Besnik Mustafaj: Si kaloi në Rinas Agron Xhafaj? Rama mbron pa argumente ministrin

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Analisti dhe ish-ministri, Besnik Mustafaj ka thënë se kryeministri nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, pasi këtë duhet ta bëjë ...

DEKLARATA/ Fatmir Xhafaj: Përgjigjia ime për shantazhuesit dhe intrigantët politikë, por dhe për qytetarët që kërkojnë ...

Gazeta Tema - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka dalë në një konferencë për shtyp, për të sqaruar akuzat ndaj tij dhe vëllait të vet. Deklarata e përmbledhur Unë nuk do të denjoja të shpenzoja kohë për këta ...

U 'gozhdua' nga opozita për vëllain trafikant, Xhafaj: Agroni u dënua, por ju kthye normalitetit

Gazeta Express - 16.05.2018

Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka dalë në një konferencë të posaçme për mediat për të dhënë sqarime mbi pozicionin e tij në lidhje me skandalin që ka shpërthyer me vëllain e tij Agron ...

Xhafaj: Audio-përgjimi i manipuluar nga kriminelët, shumë shpejt të dalin EMRAT

Gazeta Express - 16.05.2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj, e ka quajtur një manipulim të bërë keq, audio-përgjimin e publikuar nga partia Demokratike përmes së cilit, vëllai i tij, Agron Xhafaj, bisedon me një ...

Xhafaj: Audio-përgjimi sajesë, e kemi verifikuar, Rama nuk më ka kërkuar dorëheqjen dhe as e kam menduar

Java News - 16.05.2018

Xhafaj iu përgjigj akuzave se vëllai i tij kryen trafik droge. Referuar audio-përgjimit ku bazohen akuzat e PD, Xhafaj tha se kemi të bëjmë me një sajesë të plotë.

Rama dhe Xhafaj takim me Presidentin Meta

SOT - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me presidentin Ilir Meta. Takimi zhvillohet në kuadër të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Sigurisë. Mësohet se të pranishëm në takim janë edhe ministri i ...

Flet Fatmir Xhafaj: E vërteta e audio-përgjimit dhe dënimit të vëllait tim

Java News - 16.05.2018

Prej disa ditësh, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është vënë në qendër të akuzave nga opozita. Sipas pakicës politike, ministri ka mbrojtur vëllain e dënuar nga Italia për trafik droge, aktivitet ...

Audiopërgjimi i PD, reagon ministri Xhafaj: Sharlatanë politikë që si meritojnë shpjegimet

Mapo - 16.05.2018

Në një kohë kur opozita kërkon dorëheqjen e tij pas publikimit të një audiopërgjimi ku implikohet Agron Xhafaj, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka thyer heshtjen dhe ka pranuar të flasë ...

Presidenti Meta mbledh Këshillin e Sigurisë, Rama e Xhafaj takim në zyrën e tij…

Mapo - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama dhe ministri Fatmir Xahfaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilri Meta, në ambientet e presidencës, në kuadër edhe të mbledhjes së radhës së Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Xhafaj: Ska asnjë fakt, sado të vogël, se pasuria e vëllait tim është vënë në rrugë kriminale, i gatshëm që të hetohem

Java News - 16.05.2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, deklaroi pak minuta më parë në konferencën me gazetarët se s’ka asnjë fakt, sado të vogël, që të dëshmojë se pasuria e vëllait të tij është vënë në rrugë ...

Rama e cilësoi fallco audio përgjimin, prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve

SOT - 16.05.2018

Pak orë pasi kryeministri Edi Rama në deklaratën e tij e cilësoi jo autentik audio-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokurora ka bërë një lëvizje të ...

Xhafaj: Nuk ka pasur urdhër-arresti ndërkombëtar për tim vëlla

Java News - 16.05.2018

Pas akuzave nga opozita se ka marrë në mbrojtje vëllain e dënuar për trafik droge, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dalë sot një konferencë për mediat, ku ka sqaruar opinionin publik.

Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj në Presidencë. Zbulohet arsyeja e takimit me Metën

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Në ambientet e Presidencës u zhvillua sot mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare e parashikuar në axhendë dy javë më parë. Në këtë mbledhje që zgjati 1000 minuta merrnin pjesë ...

Fotolajm/ Kush është vajza që ‘spiunonte’ protestuesit tek Xhafaj?

Mapo - 16.05.2018

Të rinj, studentë dhe përfaqësues të opozitës kanë protestuar gjatë ditës së sotme tek Ministria e Brendshme. Ajo që u bëri përshtypje sot protestuesve, por sidomos gazetarëve ishte fakti se kishte ...