TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Legalizoi me letra false truall në zonën e plazhit, Gjykata e Durrësit jep vendimin për numrin 2 të PS-së

SOT - 14.08.2019

Gjykata e Durrësit ka dhënë sot vendimin për Arben Isakun, ish-zëvendësdrejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës së Durrësit i cili akuzohet se është përfshirë në një skemë abuzive të dhënies së ...

U vetëdorëzua dje, zyrtari socialist lihet i lirë

Albeu.com - 14.08.2019

Zv/drejtori i Agjensisë Shtetërore të Kadastrës së Durrësit, Arben Isaku , i cili u vetëdorëzua ditën e djeshme pasi ishte shpallur në kërkim disa ditë më parë nën akuzën e falsifikimit të ...

Detyrim paraqitjeje për nëndrejtorin e ALUIZNI-t Arben Isaku

ABC News - 14.08.2019

Detyrim paraqitje ka vendosur gjykata e Durrësit për nëndrejtorin e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Arben Isaku. Ai akuzohet për shpërdorim detyre, pasi dyshohet të jetë i përfshirë në legalizimin ...

Abuzoi me detyrën, gjykata lë të lirë numrin dy të PS-së në Durrës

Gazeta Express - 14.08.2019

Gjykata e Durrësit ka vendosur ta lërë jashtë qelive të burgut zv.drejtorin e kadastrës në qytet Arben Isaku, i cili është dhe numri dy i PS-së dega Durrës.

Abuzime me legalizimet, jepet vendimi për ish-zyrtarët në Durrës

BalkanWeb - 14.08.2019

DURRËS Gjykata e Durrësit ka dhënë sot vendimin për Arben Isakun, ish-zëvendësdrejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës së Durrësit. Gjykata dha për Isakun masën “detyrim paraqitjeje”.

Durrës, vetëdorëzohet nëndrejtori i kadastrës i shpallur në kërkim

ABC News - 13.08.2019

Katër ditë pas shpalljes në kerkim policor për flasifikim të dokumentave u vetedorëzua drejtori i Agjensisë Shtetërore të Kadastrës Durrës. Po kështu së bashku me Isakun është vetëdorëzuar edhe ...

Vetëdorëzohet zv/drejtori i Kadastrës në Durrës, në kërkim për legalizime false

Top Channel - 13.08.2019

Arben Isaku është vetëdorëzuar në Policinë e Durrësit. Ai u shpall në kërkim pasi akuzohet për veprat penale ”Korrupsioni pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike” , ”Shpërdorimi të detyrës ” ...

E bujshme/Ishte shpallur në kërkim, vetëdorëzohet zyrtari i lartë i PS në Durrës (EMRI)

SOT - 13.08.2019

Është vetëdorëzuar në polici nëndrejtori i Kadastrës së Durrësit, Arben Isaku, i cili ishte shpallur në kërkim disa ditë më parë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve.

Abuzimi me legalizimet, vetëdorëzohet nëndrejtori i Kadastrës

BalkanWeb - 13.08.2019

DURRES Vetedorezohet ne polici nendrejtori i Kadastres se Durresit, pasi akuzohet se ishte pjese e nje skeme abuzime per legalizimet. NJOFTIMI Jepnin leje legalizimi duke falsifikuar dokumentat.

Vetëdorëzohet në Polici zyrtari i lartë i PS-së, akuzohet për falsifikim

Gazeta Express - 13.08.2019

Nëndrejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës së Durrësit, Arben Isaku, i cili mban dhe detyrën politike si sekretar organizativ i Partisë Socialiste, është vetëdorëzuar në Polici disa ditë pasi u ...

Legalizimet/ Dorëzohet në polici zyrtari i PS në Durrës

Mapo - 13.08.2019

Eshtë dorëzuar paraditen e sotme në polici zyrtari i PS-së në Durrës, Arben Isaku. Ai ishte shpallur në kërkim më 10 gusht, gjatë operacionit “Legalizimi” dhe dyshohet për veprat penale: ”Korrupsioni ...

Abuzime me legalizimet në Durrës, Gjykata merr vendimin për zyrtarët

Mapo - 14.08.2019

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për Arben Isakun, zv. drejtor i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Durrës i cili akuzohet se është përfshirë në një skemë abuzive të ...

Abuzoi me detyrën, gjykata lë të lirë numrin dy të PS-së në Durrës

Botasot - 14.08.2019

Gjykata e Durrësit ka vendosur ta lërë jashtë qelive të burgut zv.drejtorin e kadastrës në qytet Arben Isaku, i cili është dhe numri dy i PS-së dega Durrës.

Vetëdorëzohet zv/drejtori i Kadastrës në Durrës, në kërkim për legalizime false

Botasot - 13.08.2019

Arben Isaku është vetëdorëzuar në Policinë e Durrësit. Ai u shpall në kërkim pasi akuzohet për veprat penale ”Korrupsioni pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike” , ”Shpërdorimi të detyrës ” ...

Ishte në kërkim, paraqitet në polici zv.drejtori i Kadastrës së Durrësit

Durres Lajm - 13.08.2019

Zv.drejtori i Agjensisë Shtetërore të Kadastrës - Durrës, Arben Isaku, është paraqitur në policinë e Durrësit, pasi ishte shpallur në kërkim për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Durrës, gjykata liron zv. drejtorin e Kadastrës, akuzohej se legalizoi me letra false truallin në zonë e plazhit

RTSH - 14.08.2019

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’ për Arben Isakun, zv. drejtor i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Durrës, i cili akuzohet se është përfshirë në një skemë abuzive ...