TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kaliforni, autoritetet identifikojnë autorin e sulmit që la rreth 13 të vrarë

VOA - 08.11.2018

THOUSAND OAKS, CALIF. — Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur që vrau 12 vetë të mërkurën vonë gjatë një sulmi në një restorant në Kaliforninë e Jugut, si Ian David Long, 28 vjeç.

Masakra SHBA, ish-marinsi i dekoruar, autor i masakrës

SOT - 08.11.2018

Sulmuesi që masakroi 12 njerëz e plagosi dhjeta të tjerë dje në një bar me muzikë në jug të Kalifornisë, është identifikuar si një ish-marins i dekoruar i ushtrisë amerikane.

SHBA, identifikohet vrasësi i sulmit në Kaliforni

Alsat - 08.11.2018

Personi i cili hapi zjarr drejt turmës në një lokal në Thousand Oaks, në Kaliforni, ishte një ish-marins i moshës 28 vjeç, njoftoi Geoff Dean, sherifi i komptesë së Venturas, në periferi të Los ...

Identifikohet autori i masakrës së Los Angelos-it

Zhurnal - 08.11.2018

Identifikohet autori i masakrës së Los Angelos-it Identifikohet autori i masakrës së Los Angelos-it Është identifikuar sot autori i masakrës së ndodhur në Kaliforni, ku 12 persona u vranë në një ...

Marinsi i masakrës…

Mapo - 08.11.2018

Një person i armatosur, që masakroi 12 persona në një klub nate në Kaliforni, është identifikaur si një ish-marins i dekoruar. Ian Long, 28 vjeç, thuhet se vuante nga stresi post-traumatik.

Policia zbulon identitetin e autorit të masakrës në Kaliforni, ishte ish-ushtarak që shkrepi mbi 30 plumba dhe vrau 12 ...

Telegrafi - 08.11.2018

Autori i masakrës në një kafiteri në Kaliforni është identifikuar nga autoritetet e sigurisë si David Ian Long, 28-vjeç, kurse mediat lokale kanë konfirmuar se ai kishte përdorur revolen e kalibrit ...

Policia lokale: 13 të vrarë në incident me armë zjarri në Kaliforninë e Jugut

Portalb - 08.11.2018

Autoritetet në Kaliforninë e Jugut thonë se një person i armatosur vrau 12 vetë të mërkurën në darkë duke qëlluar në një pistë vallëzimi në një klub nate.

SHBA, identifikohet vrasësi i 12 personave. Ish-marins 28-vjeçar

Top Channel - 08.11.2018

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kalifoni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas ...

SHBA, policia identifikon vrasësin masiv në barin e Kalifornisë

SOT - 08.11.2018

Sulmuesi që vrau me armë 12 njerëz në një bar të njohur në Kaliforni të mbushur me studentë, ku luhej muzikë ‘live’ është identifikuar si 28 -vjeçari Ian David Long.

Sulm me armë zjarri në Kaliforni - 12 të vdekur e shumë të plagosur

DW - 08.11.2018

Një person i armatosur ka hapur zjarr ndaj të rinjve që festonin në një bar në Kaliforni, duke lënë të vrarë 12 vetë, mes të cilëve dhe zëvendës-sherifin.

Të shtënat me të vdekur në Kaliforni, disa të mbijetuar kishin përjetuar edhe masakrën e Las Vegasit! (Foto/Video)

Telegrafi - 08.11.2018

Një numër njerëzish në Borderline Bar & Grill në Thousand Oaks, në Kaliforni, ku një person i armatosur hapi zjarrin, i kishin mbijetuar edhe të shtënave në Las Vegas.

Të shtëna në lokal, 12 viktima në Kaliforni

Top Channel - 08.11.2018

Të paktën 12 persona janë vrarë, mes tyre edhe një oficer policie, në një bar në Thousand Oaks, Kaliforni. Sipas raporteve, të shtënat nisën rreth orës 23:20 minuta (sipas orës lokale) të mërkurën, ...

Masakër në lokal/ 13 të vdekur, shumë të plagosur

SOT - 08.11.2018

Një masakër e vërtetë ka ndodhur në një lokal në Kaliforni. Trembëdhjetë vetë janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një bar që organizonte një event ...

Sulm i armatosur në Kaliforni, 12 të vdekur

Zeri - 08.11.2018

Një person i armatosur hapi zjarr gjatë një nate studentore në një bar të muzikës në qytetin e Thousand Oaks, Kaliforni, duke vrarë 12 vetë dhe plagosur disa të tjerë para se të bënte vetëvrasje, ...

Incidenti në Kaliforni, 12 të vdekur

Alsat - 08.11.2018

Një person i armatosur ka vrarë 12 persona duke hapur zjarr në një bar-diskotekë, dje në mbrëmje në jug të Kalifornisë, gjatë një feste studentësh, njoftoi në një konferencë për shtyp sherifi i ...

Të paktën 12 persona të vdekur pas të shtënave në Kaliforni

Evropaelire - 08.11.2018

Policia ka njoftuar për “disa viktima” si pasojë e të shtënave në një lokal në Thousand Oaks në Kaliforni. Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën ...

Sulmi në Kaliforni – 12 të vdekur

Tetova Sot - 08.11.2018

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një klub nate në Kaliforni duke vrarë të paktën 12 vetë, duke përfshirë një oficer policie. Të shtënat filluan në orën 23:20 me kohë lokale në “Borderline Bar ...

12 të vrarë në Kaliforni

Botasot - 08.11.2018

Të paktën 12 persona janë vrarë kur një person i armatosur ka shtënë me armë zjarri në klubin e natës në Thousand Oaks, Kalifornia, njoftoi sot policia.

FOTOT/ SHBA: Sulm me armë në lokalin që frekuentohej nga të rinjtë, 12 të plagosur

Gazeta Tema - 08.11.2018

Të paktën dymbëdhjetë persona janë plagosur në një bar në Thousand Oaks, në Kaliforni, ku një person hapi zjarr. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i sherifit të kontesë së Venturën, megjithatë ...

Të shtëna me armë në një restorant në Kaliforni, ka viktima dhe të plagosur

Koha.net - 08.11.2018

Në Kaliforni, një burrë ka hyrë i armatosur në barin Borderline Bar& Grill dhe ka nisur që të qëllojë mbi turmën. Ngjarja është akoma në zhvillim dhe nuk ka të dhëna mbi fatin e klientëve të barit.

Sulm me armë në Kaliforni

Zeri - 08.11.2018

Policia ka ka raportuar për një sulm në një bar në Thousand Oaks të Kalifornisë, tansmeton Zëri.info. Policia ka thënë që gjashtë persona dhe një policë janë lënduar si pasojë e sulmir më armë.

Sulm në Kaliforni, ka të plagosur

Botasot - 08.11.2018

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një lokal në Thousand Oaks të Kalifornisë. Raportet fillestare tregojnë se personi në fjalë ka gjuajtur me armë gjysmë automatike rreth orës 11:20, shkruan ...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

Mapo - 08.11.2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra ...

Të shtëna masive në një bar në Kaliforni, mediat raportojnë për 12 të vdekur – vritet edhe sulmuesi (Foto/Video)

Telegrafi - 08.11.2018

(E plotësuar) Dymbëdhjetë vetë u qëlluan dhe u vranë kur një person i armatosur hapi zjarr në një vend të mbushur me njerëz dhe në një bar në Kaliforninë jugore, thanë policia, shkruan The Guardian.

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

Top Channel - 08.11.2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima.

SHBA/ Të shtëna me armë në një lokal, raportohet për viktima

Java News - 08.11.2018

Të shtënat me armë janë regjistruar në një lokal në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mediat e huaja raportojnë se mes të plagosurve ka dhe viktima.

Të shtëna me armë në mes të lokalit, raportohet për viktima

SOT - 08.11.2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Të shtënat me armë janë regjistruar në një lokal në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kaliforni, autoritetet identifikojnë autorin e sulmit që la rreth 13 të vrarë

Botasot - 08.11.2018

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur që vrau 12 vetë të mërkurën vonë gjatë një sulmi në një restorant në Kaliforninë e Jugut, si Ian David Long, 28 vjeç.

SHBA, identifikohet vrasësi i sulmit në Kaliforni

Flaka - 08.11.2018

Personi i cili hapi zjarr drejt turmës në një lokal në Thousand Oaks, në Kaliforni, ishte një ish-marins i moshës 28 vjeç, njoftoi Geoff Dean, sherifi i komptesë së Venturas, në periferi të Los ...

Policia zbulon identitetin e autorit të masakrës në Kaliforni, ishte ish-ushtarak që shkrepi mbi 30 plumba dhe vrau 12 ...

Zhurnal - 09.11.2018

Policia zbulon identitetin e autorit të masakrës në Kaliforni, ishte ish-ushtarak që shkrepi mbi 30 plumba dhe vrau 12 persona Policia zbulon identitetin e autorit të masakrës në Kaliforni, ishte ...

Identifikohet vrasësi i 12 personave në SHBA, ish-marins 28-vjeçar

Lajmi.net - 08.11.2018

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kalifoni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas ...

Bilanc tragjik, të paktën 12 të vrarë nga të shtënat në një lokal në Kaliforni

Java News - 08.11.2018

Sheriff's deputies speak to a potential witness as they stand near the scene Thursday, Nov. 8, 2018, in Thousand Oaks, Calif. where a gunman opened fire Wednesday inside a country dance bar crowded ...

Incidenti në Kaliforni, 12 të vdekur

Zhurnal - 08.11.2018

Incidenti në Kaliforni, 12 të vdekur Incidenti në Kaliforni, 12 të vdekur Një person i armatosur ka vrarë 12 persona duke hapur zjarr në një bar-diskotekë, dje në mbrëmje në jug të Kalifornisë, gjatë ...

Të paktën 12 persona të vdekur pas të shtënave në Kaliforni

Lajmi.net - 08.11.2018

Policia ka njoftuar për “disa viktima” si pasojë e të shtënave në një lokal në Thousand Oaks në Kaliforni. Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën ...

12 të vrarë në Kaliforni

Medial - 08.11.2018

Të paktën 12 persona janë vrarë kur një person i armatosur ka shtënë me armë zjarri në klubin e natës në Thousand Oaks, Kalifornia, njoftoi sot policia.

Sulm në Kaliforni, ka të plagosur

Medial - 08.11.2018

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një lokal në Thousand Oaks të Kalifornisë. Raportet fillestare tregojnë se personi në fjalë ka gjuajtur me armë gjysmë automatike rreth orës 11:20, shkruan ...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

Lajmi.net - 08.11.2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima.

Kaliforni, autoritetet identifikojnë autorin e sulmit që la rreth 13 të vrarë (FOTO)

Tetova Sot - 08.11.2018

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur që vrau 12 vetë të mërkurën vonë gjatë një sulmi në një restorant në Kaliforninë e Jugut, si Ian David Long, 28 vjeç.

SHBA/ Identifikohet vrasësi i 12 personave. Ish-marins 28-vjeçar

Mapo - 08.11.2018

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kalifoni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas ...

Të shtëna në lokal, 12 viktima në Kaliforni

Medial - 08.11.2018

Të paktën 12 persona janë vrarë, mes tyre edhe një oficer policie, në një bar në Thousand Oaks, Kaliforni. Sipas raporteve, të shtënat nisën rreth orës 23:20 minuta (sipas orës lokale) të mërkurën, ...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

Medial - 08.11.2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima.

Identifikohet vrasësi i 12 personave në SHBA, ish-marins 28-vjeçar

Botasot - 08.11.2018

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kalifoni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas ...

Kaliforni, vriten 12 persona në një bar, mes tyre nje polic

RTSH - 08.11.2018

Të paktën 12 persona janë vrarë, mes tyre edhe një oficer policie, në një bar në Thousand Oaks, Kaliforni. Sipas raporteve, të shtënat nisën rreth orës 23:20 minuta (sipas orës lokale) të mërkurën, ...

Të shtëna në një lokal në Kaliforni, dhjetëra të plagosur

Ina - 08.11.2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima.

Identifikohet vrasësi i 12 personave në SHBA, ish-marins 28-vjeçar

Tetova Sot - 08.11.2018

Agresori që hapi zjarr ndaj një turme njerëzish në një lokal muzike në Kalifoni, duke lënë të vdekur 12 prej tyre, është identifikuar tashmë si David Long, 28-vjeçari ish-pjesëtare marine, sipas ...

Kaliforni, dhjetëra të plagosur nga të shtënat në një lokal

Alsat - 08.11.2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një lokal në Kaliforni, si pasojë e të cilave janë plagosur dhjetëra njerëz. Deri tani, nuk ka informacione për viktima.