TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kim Mehmeti: Shqiptarët u kalbën burgjeve për flamurin kombëtar, që sot po përbuzet në Kosovë!

Lajm - 14.02.2018

“Sa e sa shqiptarë, u kalbën burgjeve, vetëm pse ëndërronin që flamuri kombëtarë të valëvitet nëpër sheshet e vendbanimeve shqiptare, e që sot, burrështetasit e Kosovës së pavarur, atë flamur ta ...

Matoshi: Ahmeti dëshmoi mos guxim qytetar në lidhje me flamurin

Lajmi.net - 13.02.2018

Këshilltari politik i kryeministrit, Ramush Haradinaj, Halil Matoshi ka folur lidhur me zëvendësimin e flamurit kombëtar me atë shtetëror në hyrje të Prishtinës.

Parlajmërohet protestë për rikthimin e flamurit kombëtar “Te Rrethi” në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Ndërrimi i flamurit kombëtar me atë shtetëror duket se nuk u ka pëlqyer të gjithë qytetarëve të Kosovës. Pas ndërrimit të flamujve që iu bë sonte “Te Rrethi”, një grup qytetarësh kanë bërë thirrje ...

Gafurr Adili i shkruan Ramush Haradinajt: Vendosni edhe flamurin kombëtar edhe atë shtetëror!

Lajm - 13.02.2018

Vendosi te dy flamujt, Flamurin Kombëtar të Shqiptarëve dhe Flamurin Shtetëror të Republikës së Kosovës! Drejtuar: – Kryeministrit te Republikës së Kosovës, Z.

Pas tensioneve të shumta vendoset flamuri i Kosovës Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Në tension, me praninë e forcave policore dhe shumë qytetarëve, është hequr flamuri kombëtar ë dhe është vendosur flamuri i Kosovës “Te Rrethi ” në hyrje të Prishtinës.

Ish-komandanti i FSK-së: Flamuri do të duhej të ngrihej ditën dhe me nderime nga garda

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Ish- komandati i FSK-së, Kadri Kastrati ka reaguar lidhur me çështjen e vendosjes së flamurit shtetëror në orët e mbrëmjes. Sipas tij, flamuri kudo në botë ngritet dhe nderohet në mëngjes, ...

Qytetarët fyejnë nënkryetarin e Prishtinës, Selim Pacolli

Koha.net - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka qëndruar tek rrethi në kohën kur u vendos flamuri i Kosovës. Ai është pritur me protesta dhe fjalë fyese nga qytetarët e pranishëm.

Molliqaj: Nuk forcohet Republika e Kosovës duke përdhosur flamurin kombëtar

Telegrafi - 13.02.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror sonte “Te Rrethi” në Prishtinë. Molliqaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë ...

Skandal: Vidhet flamuri shtetëror Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

E papritura ka ndodhur gjatë kohës kurzjarrfikësit po bëheshin gati ta nxirrnin flamurin shtetëror nga një veturë në të cilën po mbahej, ai është vjedhur.

Mushkolaj: Flamuri shtetëror i vendosur tek rrethi u hoq nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Analisti Imer Mushkolaj ka theksuar se me 17 shkurt të viti 2008, “te Rrethi” në hyrje të Prishtinës është vendosur me të drejtë flamuri i shtetit të ri.

Havolli ironizon me Shpend Ahmetin: Kryetari i Prishtinës ik nga përgjegjësitë, rri në facebook

Lajmi.net - 13.02.2018

Asambleisti i LDK-së në Prishtinë, Sokol Havolli ka komentuar debatet e fundit dhe zhvillimet në lidhje me vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë.

Policia jep detaje për vjedhjen e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamuri i shtetit të Kosovës, i cili do të duhej ta zëvendësonte flamurin kombëtar shqiptar te “Rrethi i Flamurit” është vjedhur. KALLXO.com merr vesh se flamuri shtetëror i Kosovës është vjedhur nga ...

Pallaska: Flamurin shtetëror nuk e dizajnoi Ahtisaari, por një ushtar i UÇK-së

Almakos - 13.02.2018

Avokati dhe analisti Dastid Pallaska, ka komentuar debatet dhe zhvillimet rreth zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë të shtetit të Kosovës në hyrje të Prishtinës, “Te Rrethi”.

LAJMI I FUNDIT: Vendoset flamuri i Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas shumë problemeve me energji, dhe punës disa-orëshe, flamuri i Kosovës është vendosur “Te RrethI” në Prishtinë. Për këtë u desht të vijnë edhe zjarrfiëksit të cilët e bënë largimin e flamurit ...

Selim Pacolli gati sa nuk përleshet fizikisht me disa qytetar/FOTO-VIDEO

Lajmi.net - 13.02.2018

Selim Pacolli, nënkryetari i Prishtinës, për pak sa nuk është përplasur fizikisht me disa qytetarë që kishin dal tek rrethi për ta kundërshtuar vendosjen e flamurit të Kosovës.

Kuleta: Zanafilla e debatit për flamurin është tek mënyra se si ka ardhur ai (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Prishtinës, Agim Kuleta ka theksuar se problemi më flamurin e ka edhe zanafillën e saj që me shpalljen e pavarësisë së Kosovës.

Hiqet flamuri kombëtar Te Rrethi

Albeu.com - 13.02.2018

Pas përpjekjeve të shumta është bërë e mundur zbritja në tokë flamuri kombëtar te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës, që më pas të zëvendësohet me flamurin shtetëror të Kosovës .

Matoshi: Ahmeti dëshmoi mos guxim qytetar në lidhje me flamurin

Gazeta Express - 13.02.2018

Këshilltari politik i kryeministrit, Ramush Haradinaj, Halil Matoshi ka folur lidhur me zëvendësimin e flamurit kombëtar me atë shtetëror në hyrje të ...

Sekretari i MAP-it tregon arsyen e vendosjes së flamurit natën

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari i Ministrisë së Administratës Publike, Arton Berisha, ka sqaruar arsyen se pse po vendoset flamuri i Kosovës natën. Ai ka thënë se kjo po bëhet për shkak se kërkesa e kryeministrit Ramush ...

LAJMI I FUNDIT: Vidhet flamuri i Kosovës  që u planifikua të vendosej “Te Rrethi”

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamuri i Kosovës që do të duhej të vendosej “Te Rrethi” në Prishtinë, është vjedhur. Gazetarët e lajmi.net nga vendi ngjarjes raportojnë se derisa u largua flamuri kombëtar për tu zëvendësuar me atë ...

Flamuri u vodh në veturën e qeverisë që u thye, për pak vjen tjetri

Lajmi.net - 13.02.2018

Flamurin e Kosovës, që u planifikua të vendoset tek rrethrrotullimi kryesor në Prishtinë, është vjedhur. Lajmi.net merr vesh se vetura e qeverisë, ku ishte flamuri është thyer dhe është vjedhur.

Pallaska: Flamurin shtetëror e dizajnoi një ish-ushtar i UÇK-së, nuk guxon të trajtohet si i huaj

Lajmi.net - 13.02.2018

Avokati i njohur, Dasdid Pallaska, ka thënë se flamurin e Kosovës nuk e ka dizajnuar Ahtisari, por një ish ushtar i UÇK-së. Sipas tij, kjo është arsyeja që flamuri nuk guxon të trajtohet si i huaj ...

Disa qytetarë pengojnë vendosjen e flamurit të Kosovës, largohen nga Policia

Lajmi.net - 13.02.2018

Largimi i flamurit kombëtar ka bërë që disa qytetarë ta kundërshtojnë, por janë larguar menjëherë nga Policia e Kosovës. Disa qytetarë janë mbledhur në afërsi të rrethit, aty ku po vendoset flamuri i ...

Limaj mbi debatin e flamurit: Kelmendi mori medaljen me flamurin e Kosovës

Albeu.com - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës , Fatmir Limaj , ka thënë se është krejt i panevojshëm debati për vendosjen e flamurit të Kosovës në Prishtinë. Limaj ka thënë se është dhjetë vjetori i pavarësisë së ...

Haradinaj: Me flamurin shtetëror synojmë njohjen ndërkombëtare të Kosovës

Koha.net - 13.02.2018

Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka reaguar rreth paqartësive të krijuara rreth vendosjes së flamurit shtetëror “Te Rrethi” dhe heqjes atij kombëtar.

Përkundër problemeve me energji, flamuri i Kosovës pritet të vendoset sonte

Lajmi.net - 13.02.2018

Problemet me energji kanë bërë që flamuri i Kosovës të mos ngritet ende. I plotësuar (20:30) – Kjo për shkak të problemeve me energji, raporton lajmi.net Punëtorët e MAP-it dhe sekretari, Arton ...

Vendoset flamuri shtetëror te "Rrethi”

Gazeta Express - 13.02.2018

Pas vjedhjes së flamurit të Kosovës, i cili ishte punuar të vendoset te"Rrethi”, tani është vendosur një flamur ...

E konfirmon Policia: Është vjedhur flamuri i Kosovës, që duhej të vendosej te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Gazetën Express se flamuri shtetëror i Kosovës, i cili do të duhej ta zëvendësonte sonte flamurin kombëtar shqiptar te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës, është ...

Selim Pacolli s’ka ‘haber’ çka po ndodhë: Komuna s’ka marr asnjë informatë për zëvendësimin e flamurit

Lajmi.net - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka reaguar ndaj zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror në hyrje të kryeqytetit “Te rrethi”. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se Komuna nuk ...

Vargjet emocionuese të vogëlushes për flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Përderisa ka shumë debate për vendosjen apo jo të flamurit të Kosovës, dikush po e vlerëson mjaft shumë. Bëhet fjalë për një poezi që po qarkullon në rrjetet sociale që i është kushtuar flamurit të ...

Zjarrfikësit vijnë për ta vendosur flamurin e Kosovës (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2018

Problemet me energji, kanë bërë që flamurin të tentojnë ta vendosin njësitet e zjarrfikësve. Në vendin e ngjarjes shihet një mjet transportues që zjarrfiëksit e përdorin për ta vendosur flamurin ...

Flamuri i Kosovës do të vendoset në të gjitha ndërtesat qeveritare

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari i Ministrisë së Administratës Publike, Arton Berisha, ka thënë se kjo ministri është duke zbatuar kërkesën e kryeministrit Ramush Haradinaj, për vendosjen e flamurit shtetëror nëpër ...

Haradinaj: Me flamurin shtetëror synojmë njohjen ndërkombëtare të Kosovës

Gazeta Express - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka reaguar rreth paqartësive të krijuara rreth vendosjes së flamurit shtetëror te "Rrethi” dhe heqjes atij ...

Kundërshtohet heqja e flamurit kombëtar në hyrje të Prishtinës

Telegrafi - 13.02.2018

Personat që thonë se janë autorizuar nga Qeveria e Kosovës kanë arritur të heqin më në fund flamurin kombëtar shqiptar nga “Rrethi i Flamurit”, në kryeqytet.

Limaj: Debati për flamurin “Te Rrethi” i Prishtinës është i panevojshëm (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, duke e komentuar heqjen e flamurit kombëtar nga “Rrethi” në hyrje të Prishtinës, dhe vendosjen e flamurit të Kosovës, ka thënë se bëhet fjalë për një ...

“Pse flamuri i Kosovës po vendoset në terr, nga kush po frikësoheni?”

Lajmi.net - 13.02.2018

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka bërë disa pyetje në lidhje me vendosjen e flamurit shtetëror në hyrje të Prishtinës, i cili është vendosur vetëm para pak minutave.

Skandaloze: Vidhet flamuri shtetëror te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

Janë ndërlikuar përpjekjet për vendosjen e flamurit shtetëror të Kosovës te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës. Derisa zjarrfikësit po bëheshin gati ta nxirrnin flamurin shtetëror nga një veturë në të ...

Sekretari i MAP-it: Po vendosim flamurin e Kosovës ‘te rrethi’ në Prishtinë

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari i Ministrisë së Administratës Publike, Arton Berisha, ka thënë se do të largohet flamuri shqiptar dhe do të vendoset flamuri shtetëror i Kosovës.

Hiqet flamuri kombëtar te "Rrethi"

Gazeta Express - 13.02.2018

Pas gati dy orëve përpjekje, është arritur që të zbritet në tokë flamuri kombëtar te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës, që më pas të zëvendësohet me flamurin shtetëror të ...

Tensione te ‘Rrethi’: Disa qytetarë tentojnë t’i pengojnë zjarrfikësit për zëvendësimin e Flamurit Kombëtar me atë ...

Gazeta Express - 13.02.2018

Tensionet kanë shpërthyer të ‘Rrethi’ në Prishtinë ku po tentohet zëvendësimi i Flamurit Kombëtar me atë shtetëror. Në vendin e ngjarjes është policia e Kosovës dhe zjarrëfikësit të cilët janë thirr ...

Inspektorët e komunës vëzhgojnë nga afër vendosjen e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas urdhërit të kryeministrit Haradinaj, ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë. Gazetarët e lajmi.net raportojnë se në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe inspektorët e ...

Shkëlzen Maliqi tregon si mund të zgjidhet ‘Çështja e Flamujve’

Lajmi.net - 13.02.2018

Opinionisti Shkëlzen Maliqi ka thënë se Çështja e Flamujve në të vërtetë nuk është aspak e tillë, ose nuk duhet të jetë, pasi edhe flamuri i shtetit, edhe ai kombëtar, janë të dyja simbole tona.

Nuk i’u punojnë pajisjet, punëtorët presin një gjenerator për ta vendosur flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Vendosja e flamurit që filloi më herët, ende nuk është përmbyllur. Kjo pasi punëtorëve që janë duke u marrë me këtë punë, nuk po iu funksionon pajisja, raporton lajmi.net Si pasojë ata aktualisht pop ...

“Te Rrethi” vendoset një flamur i vogël shtetëror

Koha.net - 13.02.2018

22:00 - Pasi është vjedhur flamuri shtetëror me përmasat e duhura, i paraparë për t’u ngritur sot në shtizën ku qëndronte flamuri kombëtar “Te Rrethi”, sapo është vendosur një flamur shtetëror me ...

“Metallica” sërish me flamurin shqiptar

Koha.net - 13.02.2018

Grupi më i famshëm i muzikës Heavy Metal Metallica, pak muaj pasi ka publikuar foto me flamurin shqiptar në duar gjatë ditëve të turit të tyre të fundit në Britani, sërish ka bërë të njëjtën gjë.

Fillon ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë (Foto)

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas shumë debatesh, në këto momente ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë, raporton lajmi.net Gazetarët nga vendi ngjarjes raportojnë se në afërsi ka edhe forca të shtuara ...

Selim Pacolli e sfidon Ramush Haradinajn: Flamuri i shtetit të vendoset në krejt territorin, jo veç te ‘Rrethi’

Gazeta Express - 13.02.2018

Nënkryetari i Prishtinës Selim Pacolli ka kërkuar që flamuri i Republikës së Kosovës të vendoset në tërë territorin e Kosovës dhe jo vetëm te ‘Rrethi’.

Po largohet flamuri kombëtar “Te Rrethi”, për t’u vendosur ai i Kosovës

Telegrafi - 13.02.2018

Derisa debatet se cili flamur duhet të vendoset “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës, aktualisht disa persona janë duke e larguar flamurin kombëtar për ta vendosur atë shtetëror.

Kundër dhe për Flamurin Shtetëror e Kombëtar “Te Rrethi”

Koha.net - 13.02.2018

Në hyrje të Prishtinës po vazhdon të qëndrojë flamuri kuq e zi, raporton KTV . Por ai mund të largohet, pasi këtë e ka urdhëruar kryeministri Ramush Haradinaj.