TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pacolli: Taksa e ka humb arsyen

Zeri - 15.03.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behxhet Pacolli ka qenë i ftuar në emisionin e radhës në “Blic Interview”. Duke folur për taksën ndaj shtetit serb, Pacolli ka thënë se taksa ka pasur efektin e vet dhe ...

A ka plasaritje në koalicion, ja çka po thotë Pacolli – flet edhe për marrëdhëniet mes Haradinajt e Veselit

Botasot - 15.03.2019

Ministri i MPJ, Behgjet Pacolli nuk po sheh të ketë përkeqësim marrëdhëniesh mes partnerëve të koalicionit qeverisës, e madje thotë se bashkëpunimi bashkë partiak është në nivel.

A është Behgjet Pacolli shqiptari më i pasur në botë, kjo është përgjigja e tij

Botasot - 15.03.2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli konsideron që pasuria më e madhe e tij është ajo se është i rrethuar nga miqtë e vërtetë. Kështu ai është shprehur sonte në emisionin ...

Pacolli jep detaje nga darka e tensionuar me Thaçin e Haradinajn

Zeri - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka dhënë disa detaje nga darka e mbajtur kohë më parë në shtëpinë e tij ku të ftuar kanë qenë edhe Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj.

Në shtëpinë luksoze të ‘marrëveshjeve të mëdha’, aty ku Behgjet Pacolli ka pritur plot politikan

Botasot - 15.03.2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka folur edhe për shtëpinë e tij e cila në opinionin publik jo rrallëherë është thirrur me epitetin si ‘shtëpi e marrëveshjeve të mëdha’.

Vendimi i gjykatës për djalin e vëllait të Shaip Mujës, i cili plagosi familjarin e Behgjet Pacollit

Botasot - 14.03.2019

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masë prej 30 ditësh paraburgim Ardian Mujës, djalit të vëllait të Shaip Mujës, nën dyshimin për tentim-vrasjen e Osman Pacollit, vëllait të sekretarit të ...

Pacolli: Taksa e ka humb arsyen

Lajmi.net - 15.03.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behxhet Pacolli ka qenë i ftuar në emisionin e radhës në “Blic Interview” me Astrit Gashin. Duke folur për taksën ndaj shtetit serb, Pacolli ka thënë se taksa ka pasur ...

Pacolli jep detaje nga darka e tensionuar me Thaçin e Haradinajn

Botasot - 16.03.2019

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka dhënë disa detaje nga darka e mbajtur kohë më parë në shtëpinë e tij ku të ftuar kanë qenë edhe Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj.

Dorëzohet në Prokurori djali i vëllait të Shaip Mujës, që plagosi familjarin e Pacollit

Zeri - 14.03.2019

Është dorëzuar në Prokurorinë Themelore në Prishtinë Ardian Muja, djali i vëllait të Shaip Mujës, i cili ndodhej në arrati prej rreth gjashtë muajsh pasi kërkohej nga Policia e Kosovës nën dyshimin ...