TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prokuroria kërkon 5 vite burg për ish-futbollistin e Real Madrid

LajmiFundit - 22.03.2018

Prokurorët spanjollë kërkojnë dënim me burgim 5 vjeçar për Xabi Alonson, ish-futbollistin e Real Madridit, për dyshime të mashtrimit tatimor. Prokurorët akuzojnë Alonson se ka mashtruar autoritetet ...

Alonso: Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 22.03.2018

Xabi Alonso e ka emëruar Real Madridin si favoritin kryesor për të fituar trofeun e sivjetmë të Ligës së Kampionëve. Ish-mesfushori i madh spanjoll nuk ka humbur mundësinë që të sugjerojë që skuadra ...

Alonso 5 vite burg për evazion fiskal?

InfoSport - 21.03.2018

Çabi Alonso mund të futet në burg për shkak akuzave për mashtrim taksash. Sipas prokurorisë në Spanjë, Alonso rrezikon një dënim pesëvjeçar dhe një gjobë prej 4 milionë eurove.

Prokuroria spanjolle kërkon 5 vjet burg për Alonson

Java News - 21.03.2018

Futbollisti i porsa pensionuar, Xabi Alonso, mund të përballet me dënim me burgim disa vjeçar dhe gjobë milionëshe pas akuzave për mashtrim tatimor. Prokuroria e Spanjës ka kërkuar që ...

Spanjë, prokuroria kërkon 5 vite burg për Xabi Alonso

Portalb - 22.03.2018

Prokurorët spanjollë kërkojnë dënim me burgim 5 vjeçar për Xabi Alonson, ish-futbollistin e Real Madridit, për dyshime të mashtrimit tatimor, transmeton Anadolu Agency (AA).

Alonso: Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve

Zhurnal - 22.03.2018

Alonso: Real Madridi është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve Xabi Alonso e ka emëruar Real Madridin si favoritin kryesor për të fituar trofeun e sivjetmë të Ligës së Kampionëve.

Prokuroria spanjolle kërkon dënim me 5 vjet burg për Alonson

Gazeta Express - 21.03.2018

Futbollisti i porsa pensionuar, Xabi Alonso, mund të përballet me dënim me burgim disa vjeçar dhe gjobë milionëshe pas akuzave për mashtrim ...

Pesë vite burg për Xabi Alonson!

VeqSport - 21.03.2018

Ish-futbollisti i Bayern Munchen, Liverpoolit dhe Real Madridit, Xabi Alonso është duke u përballur me një akuzë për mashtrim tatimor. Prokuroria e Spanjës ka njoftuar se Alonson e pret një burg ...