TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti i Iranit viziton zonën e goditur nga tërmeti

Zhurnal - 14.11.2017

Presidenti i Iranit viziton zonën e goditur nga tërmeti Presidenti iranian Hassan Rouhani, gjatë vizitës në Kermanshah në perëndim të Iranit, rajon i cili më së shumti u godit nga tërmeti ku jetën e ...

Tërmeti në kufirin Iran-Irak, më vdekjeprurësi i vitit 2017

Ina - 14.11.2017

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur të dielën në kufirin Iran-Irak, duke lënë të vdekur më shumë se 400 njerëz dhe duke lënduar më shumë se 7000 të tjerë.

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran arriti 530 persona

Idividi - 14.11.2017

Teheran, 14 nëntor 2017 (MIA) - Të paktën 530 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 7.500 janë lënduar në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën perëndimore të Iranit.

Irani mbyll operacionet e kërkimit, të mbijetuarit e tërmetit përballen me të ftohtët

SOT - 14.11.2017

Zyrtarët iranianë i dhanë fund sot operacioneve të kërkimit të të mbijetuarve të tërmetit shkatërrimtar të së dielës, i cili vrau 530 njerëz dhe plagosi mijëra të tjerë.

540 të vdekur nga tërmeti, Irani i kërkon ndihmë botës

Java News - 14.11.2017

Ka arritur në 540 bilanci i të vdekurve dhe mbi 8 mijë, ai i të plagosurve nga tërmeti shkatërrimtar që tronditi natën e të dielës, rajonet kufitare mes Iranit dhe Irakut.

Bilanc tragjik nga tërmeti i fuqishëm, më shumë se 500 vetë kanë humbur jetën në Iran (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.11.2017

Më shumë se 500 njerëz kanë vdekur pas një tërmeti 7,3 ballë që goditi një zonë të Iranit verior pranë kufirit me Irakun, dhe mijëra të tjerë mbetën të plagosur, përcjell albeu.com.

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

Zhurnal - 14.11.2017

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit.

Të paktën 4017 të vdekur nga tërmeti në rajonin e kufirit irakian-iranian

Idividi - 14.11.2017

Teheran, 13 nëntor 2017 (MIA) - Numri i të vdekurve në tërmetin që mbrëmë e goditi rajonin e kufirit irakian-iranian, në provincën iraniane Kermanshah, u rrit në 407 persona, ndërsa janë lënduar ...

Pas tronditjes vdekjeprurëse, mbi 400 të vdekur, të mbijetuarit e tërmetit kalojnë natën jashtë (Video)

Telegrafi - 14.11.2017

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e dytë jashtë, në temperatura shumë të ftohta pas tërmetit shkatërrues që goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet të ndihmoj zonën më të prekur në krahinën ...

FOTOT/ Tërmeti vdekjeprurës në Iran, mijëra persona në qiell të hapur

Java News - 14.11.2017

Mijëra iranianë kaluan një natë të dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet që të dërgojë ndihmë në ...

Numri i të vdekurve nga tërmeti është rritur

Evropaelire - 14.11.2017

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i ...

Të mbijetuarit nga tërmeti në Iran, të uritur kërkojnë strehim

Koha.net - 14.11.2017

Mijëra iranianë kanë kaluar natën jashtë në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues me magnitudë 7.3, i la edhe pa shtëpi. Më shumë se 450 persona kanë vdekur ndërkaq janë lënduar rreth 7,000 ...

Rëndohet bilanci i tërmetit në kufirin Iran-Irak, mbi 400 viktima

Telegrafi - 13.11.2017

Vijon të rritet bilanci i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi vargmalet që ndajnë Iranin dhe Irakun. Aktualisht numërohen të paktën 407 të vdekur e mbi 7 mijë të plagosur.

Shkon në mbi 450 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran

Koha.net - 13.11.2017

Me mijëra iranianë të pastrehë po e luftonin të ftohtin, një ditë pasi vdiqën së paku 450 persona në tërmetin më vdekjeprurës në vend në më shumë se një dekadë, ka thënë televizionin shtetëror, ...

Shkon në 530 numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran

BalkanWeb - 14.11.2017

Të paktën 530 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 7.500 janë lënduar në tërmetin e fuqishëm që e goditi pjesën perëndimore të Iranit. Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi të dielën në mbrëmje ...

Të mbijetuarit e tërmetit në Iran kërkojnë strehim

Alb Portali - 14.11.2017

Mijëra iranianë kanë kaluar natën e jashtë në ambiente të jashtme në temperatura të ftohta, pasi tërmeti shkatërrues goditi perëndimin e vendit. Qeveria po përpiqet ndihmojë zonën e goditur më së ...

Tërmeti dhe temperatura nën zero gradë, mijëra persona në qiell të hapur (FOTO)

Portalb - 14.11.2017

Mijëra iranianë kaluan një natë të dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet që të dërgojë ndihmë në ...

Numri i të vdekurve nga tërmeti është rritur

Lajmi.net - 14.11.2017

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i ...

Tërmeti në kufirin irakiano-iranian, rritet në 407 numri i viktimave në Kermanshah të Iranit

Portalb - 13.11.2017

Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me Iranin, ...

Më shumë se 300 të vrarë nga tërmeti në Iran e Irak

SOT - 13.11.2017

Më shumë se 300 njerëz besohet të jenë vrarë dje në Iran nga një tërmet i shkallës 7.3 ballë, njoftonin mediat vendase, teksa grupet e shpëtimit po kërkojnë për dhjetra të bllokuar nënë rrënjat e ...

Nga tërmeti afër kufirit Iran-Irak, më se 340 vetë të vdekur

Evropaelire - 13.11.2017

Ekipet e shpëtimit dhe të afërmit e shqetësuar po i vazhdojnë kërkimet nëpër gërmadhat e shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm, i cili mbrënë e ka goditur këtë rajon duke i vrarë më se 340 vetë në të dy ...

Momenti kur gazetari gjatë trasmetimit live, detyrohet ta braktis studion nga tërmeti i fuqishëm (Video)

Telegrafi - 13.11.2017

Tërmeti i fuqishëm prej 7.3 ballë magnitudë që goditi kufirin verior mes Iranit dhe Irakut ua ka marrë jetën mbi 300 persona. Momenti i dridhjes së tokës është filmuar edhe nga një televizion kurd i ...

Tërmet i fuqishëm 6.5 ballë në Kosta Rika

Ina - 13.11.2017

Një tërmet i fuqishëm ka goditur brigjet e Kosta Rikës mbrëmjen e së dielës. Sipas Institutit Sizmiologjik Amerikan, tërmeti ishte me magnitudë 6.5 dhe ra në një thellësi prej 10 kilometra.

Momentet e tmerrit nga tërmeti që ua mori jetën 335 njerëzve në Irak (Video)

Telegrafi - 13.11.2017

Ka shkuar në 335 numri i viktimave të shkaktuar nga tërmeti me megnitudë prej 7.3 ballë i cili goditi kufirin verior mes Iranit dhe Irakut. Agjencia iraniane e lajmeve Isna ka deklaruar se të paktën ...

Tërmeti shkatërrues në Iran, shkon në 328 numri i personave që humbën jetën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.11.2017

Numri i të vrarëve nga tërmeti 7.3 ballë që goditi provincën perëndimore të Iranit është rritur në 328 viktima. Shumica e viktimave janë nga qyteti kufitar i Sarpol-e-Zahab në provincën Kermanshah.

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

Alb Portali - 13.11.2017

Loading... Numri i të vdekurve në provincën perëndimore të Iranit, Kirmansha, si pasojë e tërmetit me fuqi brej 7.3 ballë sipas Rihterit, epiqendra e së cilës është qyteza Halepçe në afërsi të ...

(Video) Njerëzit të tmerruar nga tërmeti dalin në rrugë

Almakos - 13.11.2017

Videot e para të tërmetit në rajonin kufitar midis Irakut dhe Iranit tregojnë për tmerrin e përjetuar nga banorët. Ka pasur qindra viktima ndërsa besohet se shumë persona kanë mbetur nën rrënoja.

Tërmeti shkund edhe Kosta Rikan, ka të plagosur

Java News - 13.11.2017

Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë paraprake 6.5, ka goditur Kosta Rikën gjatë natës, duke tronditur ndërtesat dhe krijuar panik tek banorët. Ministria për Sigurinë Publike ka deklaruar se deri tani ...

Kosta Rika dridhet nga një tërmet i fuqishëm

Zhurnal - 13.11.2017

Kosta Rika dridhet nga një tërmet i fuqishëm Një tërmet i fuqishëm me magnitudën 6.5 ka dridhur Kosta Rikën në mbrëmjen e së dielës, duke rrëzuar gjëra nga dollapët e njerëzit bëri të dalin jashtë.

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 200 të vdekur – VIDEO

Shqipmedia - 13.11.2017

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 214 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 ...

Raportohet për të paktën 335 të vdekur nga tërmeti në Iran

Koha.net - 13.11.2017

Të paktën 335 persona kanë vdekur dhe mbi 3,000 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti me magnitudë 7,3 ballë Rihter që goditi kufirin midis Iranit dhe Irakut verior, njoftoi sot Ministria e ...

Tragjedi në Iran, tërmeti i fuqishëm shkakton 207 viktima dhe 1700 të plagosur

SOT - 13.11.2017

Një tërmet i fuqishëm prej 7,3 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. Mediat e huaja raportojnë se nga tërmeti mbetën 207 viktima dhe më shumë se 1,700 persona të plagosur.

Rëndohet bilanci i termetit në kufirin Iran-Irak

Durres Lajm - 13.11.2017

Vijon të rritet bilanci i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi vargmalet që ndajnë Iranin dhe Irakun. Aktualisht numërohen të paktën 407 të vdekur e mbi 7 mijë të plagosur.

Më shumë se 300 të vdekur nga tërmeti në Iran dhe Irak

Evropaelire - 13.11.2017

Një tërmet shkatërrues në afërsi të kufirit të Iranit me Irakut ka lënë të vdekur më shumë se 300 persona dhe afro 2.500 të lënduar, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Iranit.

Tërmeti i fuqishëm, mbi 200 viktima dhe mbi 2500 të plagosur

Durres Lajm - 13.11.2017

Një tërmet me magnitudë 7.3 ballë ka tronditur rajonin kufitar verior ndërmjet Iranit dhe Irakut, duke vrarë të paktën 207 persona dhe duke plagosur më shumë se 2500 të tjerë.

Tërmet i fuqishëm shkund Iranin e Irakun

Portalb - 12.11.2017

Një tërmet i fuqishëm prej 7,2 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut, nga ku raportohen disa viktima, raporton Top Channel. Epiqendra e tërmetit ishte në thellësinë 34 kilometra në ...

Tërmet i fuqishëm 7.3 ballë, lëkundje të forta në disa shtete

LajmiFundit - 12.11.2017

Një tërmet i forte me magnitudë 7.3 ka goditur Irakun rreth 200 km në verilindje të kryeqytetit Bagdad, raporton Instituti Gjeologjik i SHBA. Fillimisht u raportua se lekundjet ishin me magnitudë ...

Gjashtë të vdekur pas tërmetit që goditi Irakun

Lajmi.net - 12.11.2017

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian.

Irak, tërmet 7.2 ballë në kufi me Iranin; viktima dhe të plagosur (VIDEO)

Almakos - 12.11.2017

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian.

Tërmeti shkund Iranin dhe Irakun, të paktën 207 viktima e mijëra të plagosur

Java News - 13.11.2017

Qindra viktima dhe mijëra të plagosur ka shkaktuar tërmeti i djeshëm 7,3 ballë në zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut. Burime zyrtare konfirmojnë se deri më tani vetëm në Iran numërohen 207 viktima ...

Tragjike/ 205 të vdekur dhe 1700 të plagosur nga tërmeti që goditi Iranin dhe Irakun (FOTO+VIDEO)

BalkanWeb - 13.11.2017

Një tërmet i fuqishëm prej 7,3 ballësh tronditi rajonin kufitar mes Iranit dhe Irakut. CNN raporton se të paktën 205 persona, kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit 7.3 ballë të ditës së dielë, në ...

Tërmet prej 7.2 ballësh të Rihterit dridh Irakun

Koha.net - 12.11.2017

Një tërmet prej 7,2 ballësh sipas Rihterit ka ndodhur në afërsi të qytetit Halepçe në Irak, në afërsi të kufirit me Iranin. Instituti Amerikan për Hulumtime Gjeologjike njoftoi se tërmeti ka ndodhur ...

Tërmeti prej 7.2 ballë shkaktoi humbjen e më shumë se 430 persona

RTSH - 14.11.2017

Mijëra iranianë kaluan natën e dytë në qiell të hapur dhe në temperatura thuajse zero, pas tërmetit të fuqishëm që goditi perëndimin e vendit. Qeveria vendase po përpiqet të dërgojë ndihma në zonat e ...

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Iran dhe Irak është rritur

Telegrafi - 14.11.2017

Mijëra njerëz e kanë kaluar edhe natën e dytë në tendat e improvizuara ose nën qiellin e hapur, derisa autoritetet konsiderojnë se nuk ka shpresa për gjetjen e të mbijetuarve eventualë, nga tërmeti i ...

Tërmeti në kufirin irakiano-iranian, rritet në 407 numri i viktimave në Kermanshah të Iranit

Zhurnal - 13.11.2017

Tërmeti në kufirin irakiano-iranian, rritet në 407 numri i viktimave në Kermanshah të Iranit Është rritur në 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit ...

Shkon në 407 numri i viktimave nga tërmeti shkatërrues në Iran dhe Irak

Albeu.com - 13.11.2017

Ka shkuar në rreth 407 numri i të vdekurve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm prej 7,3 ballësh në afërsi të qytetit Halepçe në Irak pranë kufirit me Iranin.

VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm, gazetari gjatë trasmetimit live braktis studion

Java News - 13.11.2017

Tërmeti i fuqishëm prej 7.3 ballë magnitudë që goditi kufirin verior mes Iranit dhe Irakut ua ka marrë jetën mbi 300 persona. Momenti i dridhjes së tokës është filmuar edhe nga një televizion kurd i ...

Momentet e tmerrit nga tërmeti që ua mori jetën 335 njerëzve në Irak (Video)

Zhurnal - 13.11.2017

Momentet e tmerrit nga tërmeti që ua mori jetën 335 njerëzve në Irak (Video) Ka shkuar në 335 numri i viktimave të shkaktuar nga tërmeti me megnitudë prej 7.3 ballë i cili goditi kufirin verior mes ...

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në kufirin irakiano-iranian

Lajmi.net - 13.11.2017

Numri i të vdekurve në tërmetin që ka qenë i efektshëm në perëndim të Iranit është rritur në 328, ndërsa në tërmetin e ndjerë në qytete të ndryshme të Irakut, kanë humbur jetën të paktën 7 persona ...

(Video) Njerëzit të tmerruar nga tërmeti dalin në rrugë

Alb Portali - 13.11.2017

Videot e para të tërmetit në rajonin kufitar midis Irakut dhe Iranit tregojnë për tmerrin e përjetuar nga banorët. Ka pasur qindra viktima ndërsa besohet se shumë persona kanë mbetur nën rrënoja.