TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mini Shengeni i Ballkanit, fillon darka zyrtare mes liderëve (VIDEO)

SOT - 09.10.2019

Ka filluar darka zyrtare në Novi Sad midis kryeministrave të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ana Brnabic, Edi Ramës dhe Zoran Zaev iu bashkua edhe presidenti serb Aleksandër Vucic.

‘Shengeni Ballkanik’, Rama darkon me Brnabiç, Vuçiç e Zaev

Top Channel - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Serbi për “marrëveshjen e ‘Shengenit Ballkanik’, ku ka darkuar me Brnabiç, Vuçiç e Zaev. ‘Shengeni Ballkanik’ synon që të heqë barrierat midis tri vendeve ...

Me gota shampanje dhe duke dëgjuar Vuçiç! Rama darkon në Novi Sad për “mini- shengenin”

Gazeta Express - 09.10.2019

Pas mbërritjes së tij në aeroportin e Beogradit, Rama ka udhëtuar drejt Novi Sad për t’u takuar me kryeministrin Zaev, Presidentin Vuçiç dhe kryeministren serbe Brnabiç.

Foto/ Shengeni rajonal, takim Rama-Vuçiç-Zaev

Medial - 09.10.2019

TIRANË, 8 tetor/MEDIAL/ Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Alexandar Vuçiç si dhe kryeministrin e Maqedonisë së ...

Rama mbërrin në Beograd për “shengenin ballkanik”

Alsat - 09.10.2019

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonia Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, mbërritën në Beograd këtë pasdite. Ata u pritën në aeroport nga Ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic.

Mini Shengeni/ Fillon darka mes tre liderëve të Ballkanit

Medial - 09.10.2019

Ka filluar darka zyrtare në Novi Sad midis kryeministrit Rama, kryeministres serbe Ana Brnabiç, presidentit Vuçiç dhe kryeministit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. .

Zaev arriti në Serbi, nesër në Novi Sad në takim trepalësh me Vuçiqin dhe Ramën

Medial - 09.10.2019

Beograd, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev sot pasdite arriti në Serbi, ndërsa në aeroportin e Beogradit “Nikolla Teslla” e priti ministrja serbe për eurointegrime, Jadranka Joksimoviq, ...

Rama mbërrin në Serbi, takim ?kokë më kokë" me presidentin Vuçiç

Albeu.com - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë. Burime pranë kryeministrit bëjnë me dije se Rama do të zhvillojë një takim me presidentin serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrin e ...

Fotot/ Kryeministri Rama mbërrin në Novi Sad të Serbisë, tërheq vëmendjen me veshjen e tij

SOT - 09.10.2019

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, mbërritën sot pasdite në Beograd këtë pasdite ku u pritën nga ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic në ...

Rama në Serbi për “marrëveshjen e ‘Shengenit Ballkanik’, darkon me Brnabiç, Vuçiç e Zaev

BalkanWeb - 09.10.2019

SERBI Kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbërritur në Serbi, ku ka zhvilluar takime të rëndësishme me liderë rajonalë. Rama darkoi me Brnabiç Vuçiç e Zaev.

‘Shengeni Ballkanik’, kryeministri Rama mbërrin në Serbi, nesër nënshkruhet marrëveshja në Novi Sad

BalkanWeb - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi, një ditë para nënshkrimit të marrëveshjes për të ashtuquajturin “Shengeni ballkanik”. Kreu i qeverisë shqiptare do të ketë nesër një takim me Presidentin ...

Me ftesë të Vuçiç! Rama mbërrin në Novi Sad për “Shengenin” ballkanik

Gazeta Express - 09.10.2019

Kryeministri Rama dhe kreu i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, kanë mbërritur këtë të mërkurë në Serbi, ku do të zhvillohet një takim mes tyre dhe Presidentit serb Vuçiç.

Rama mbërrin në Serbi, tërheq vëmendje me veshjen/ FOTO

Medial - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi në lidhje me marrëveshjen e të ashtëquajturit “Shengeni ballkanik”. Kreu I qeverisë do të takohet të enjten me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe ...

FOTOLAJM / Rama takohet në Novi Sad me Vuçiç, Brnabiç dhe Zaev

Java News - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Serbi për një vizitë dy ditore, ku pritet të firmoset një marrëveshje mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë për sa i përket heqjes se barrierave të ...

Shengeni rajonal/ Kryeministri Rama mbërrin në Serbi, takim me Vuçiç e Zaev

Durres Lajm - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi dhe pritet të takohet me presidentin e vendit Aleksandër Vuçiç dhe homologun e tij të Maqedonisë së Veriut.

Rama dhe Zaev arrijnë sot në Beograd, nesër takohen me Vuçiqin

Botasot - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Zoran Zaev do të arrijnë në Serbi këtë pasdite përpara takimit trepalësh të nesërm me presidentin serb, Aleksadnar Vuçiq, i cili ...

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Medial - 09.10.2019

Beograd, 9 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në ...

Mini Shengeni ballkanik pa Kosovën

Koha.net - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me presidentin serb, Alexandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Alsat - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Zaevi pasdite do të udhëtojë në Serbi, në Novi Sad nesër takohet me Ramën dhe Vuçiqin

Portalb - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Flaka - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Rama dhe Zaev arrijnë sot në Beograd, nesër takohen me Vuçiqin

Lajmi.net - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Rama dhe Zaev arrijnë sot në Beograd, nesër takohen me Vuçiqin

Medial - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë dhe ai i Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Zoran Zaev do të arrijnë në Serbi këtë pasdite përpara takimit trepalësh të nesërm me presidentin serb, Aleksadnar Vuçiq, i cili ...

Rama dhe Zaev arrijnë në Beograd, nesër me Vuçiqin, ja misioni i tyre?!

Ina - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Zaev pasdite do të udhëtojë në Serbi, nesër në Novi Sad në takim me Ramën dhe Vuçiqin

Tetova Sot - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev pasdite duhet të udhëtojë në Serbi, ndërsa nesër në Novi Sad, në Pavijonin e oficerëve të Kalasë së Petrovaradinit, do të marrë pjesë në takimin trepalësh me kryetarin e ...

Çfarë po ndodh? Kryministri Rama mbërrin në Serbi, takim kokë më kokë me presidentin Vuçiç dhe kryeministrin e ...

SOT - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me presidentin serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Me ftesë të Vuçiç! Rama mbërrin në Novi Sad për “Shengenin” ballkanik

Botasot - 09.10.2019

Kryeministri Rama dhe kreu i qeverisë së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, kanë mbërritur këtë të mërkurë në Serbi, ku do të zhvillohet një takim mes tyre dhe Presidentit serb Vuçiç.

Rama mbërrin në Serbi për “Schengenin Ballkanik”, takime me Vuçiç dhe Zaev

Java News - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi, një ditë para nënshkrimit të marrëveshjes për të ashtuquajturin “Shengeni ballkanik”. Kreu i qeverisë shqiptare do të ketë nesër një takim me Presidentin ...

Rama darkë me Vuçiç dhe Zaev (FOTO+VIDEO)

Mapo - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë, ku ka takuar presidentin serb Alexandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Pas takimit, Rama darkë me Vuçiç dhe Zaev

Albeu.com - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Novi Sad të Serbisë, ku ka takuar presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev .

Zaev arriti në Serbi, nesër në Novi Sad në takim trepalësh me Vuçiqin dhe Ramën (VIDEO)

Tetova Sot - 09.10.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot pasdite arriti në Serbi, ndërsa në aeroportin e Beogradit “Nikolla Teslla” e priti ministrja serbe për eurointegrime, Jadranka Joksimoviq, pas çka me delegacionin u nis ...

Takohen në Novi Sad Rama, Vuçiqi e Zaevi, diskutojnë për mini-Shengenin ballkanik

Botasot - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Takohen në Novi Sad Rama, Vuçiqi e Zaevi. Ja çka po bisedojnë

Ina - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Takohen në Novi Sad Rama, Vuçiqi e Zaevi, diskutojnë për mini-Shengenin ballkanik

Koha.net - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Takohen në Novi Sad, Rama, Vuçiqi e Zaevi. Ja çka po bisedojnë

Tetova Sot - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Takohen në Novi Sad Rama, Vuçiqi e Zaevi, diskutojnë për mini-Shengenin ballkanik

Flaka - 09.10.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Takohen në Novi Sad Rama, Vuçiqi e Zaevi, diskutojnë për mini-Shengenin ballkanik

Lajmi.net - 10.10.2019

Ky takim vjen në kuadër të një marrëveshjeje që pritet të nënshkruajnë tre liderët për një mini-Shengen brenda Ballkanit. Në darkën mes përfaqësuesve të lartë ka qenë edhe kryeministrja e Serbisë, ...

“Edi is the guy”/ Vuçiç ve në lojë Ramën gjatë shëtitjes në Novi Sad

Mapo - 10.10.2019

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç kanë përfituar nga rasti për të bërë një shëtitje në qytetin e Novi Sadit menjëherë pas darkës që ata patën me kryeministrin e Maqedonisë ...

Kryeministri Rama takim me Vuçiç dhe Zaev në Serbi, pritet të mbyllet projekti për Shengenin Ballkanik

SOT - 10.10.2019

Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbërritur ditën e djeshme në Novi Sad të Serbisë, ku do zhvillojë një takim me presidentin serb Alexandar Vucic dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.