TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shërbimi sekret amerikan: Programi bërthamor koreano-verior, kërcënim për SHBA

BalkanWeb - 14.02.2018

Programi bërthamor koreano-verior, përbën një kërcënim të qenësishëm për SHBA-të, paralajmëroi sot drejtori i Shërbimit sekret amerikan, Dan Coats. “Duhet të kemi parasysh se jemi përballë një ...

SHBA: Zyrtarët thonë se Rusia synon të përzihet në zgjedhjet e ardhshme

Evropaelire - 13.02.2018

Shefat e agjencive kryesore të inteligjencës në Shtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se Rusia synon rtë përdorë sulme kibernetike dhe taktika të tjera, në përpjekje për të ndikuar në zgjedhjet ...

Shërbimet sekrete: Ndërhyrja e Rusisë kërcënon zgjedhjet e 2018

Albeu.com - 13.02.2018

Ndërhyrja e Rusisë në politikën amerikane është e vazhdueshme shoqëruar me kërcënimin e zgjedhjeve në mes të mandatit parashikuara të zhvillohen në nëntor, u shprehën sot krerët e shërbimeve sekrete ...

“Rreziku për luftë më i lartë se asnjëherë”, zyrtari amerikan me paralajmërim të frikshëm

BalkanWeb - 13.02.2018

Rreziku i konfliktit mes shteteve është më i lartë tani se në çdo kohë, që nga fundi i Luftës së Ftohtë, sipas Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare amerikane Daniel Coats.

Coats: Rusia e vendosur që të ndërhyjë në zgjedhjet e mesmandatit

VOA - 13.02.2018

Rusia është e vendosur që të ndërhyjë në zgjedhjet e nëntorit për Kongresin në Shtetet e Bashkuara, paralajmëruan të martën zyrtarët e lartë të zbulimit në vend.

Zyrtarë amerikanë thonë se Rusia synon të përzihet në zgjedhjet e ardhshme

Koha.net - 13.02.2018

Shefat e agjencive kryesore të inteligjencës në Shtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se Rusia synon rtë përdorë sulme kibernetike dhe taktika të tjera, në përpjekje për të ndikuar në zgjedhjet ...

Shërbimet sekrete: Ndërhyrja e Rusisë kërcënon zgjedhjet në 2018

Telegrafi - 13.02.2018

Ndërhyrja e Rusisë në politikën amerikane është e vazhdueshme shoqëruar me kërcënimin e zgjedhjeve në mes të mandatit parashikuara të zhvillohen në nëntor, u shprehën sot krerët e shërbimeve sekrete ...

SHBA: Rusia synon të përzihet në zgjedhjet e ardhshme

Lajmi.net - 13.02.2018

Shefat e agjencive kryesore të inteligjencës në Shtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se Rusia synon të përdorë sulme kibernetike dhe taktika të tjera, në përpjekje për të ndikuar në zgjedhjet ...

SHBA, zyrtarët thonë se Rusia synon të përzihet në zgjedhjet e ardhshme

BalkanWeb - 14.02.2018

Shefat e agjencive kryesore të inteligjencës në Shtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se Rusia synon rtë përdorë sulme kibernetike dhe taktika të tjera, në përpjekje për të ndikuar në zgjedhjet ...

CIA: Rusia synon të përzihet në zgjedhjet e ardhshme në SHBA dhe Evropë

Java News - 14.02.2018

Shefat e agjencive kryesore të inteligjencës në Shtetet e Bashkuara kanë tërhequr vërejtjen se Rusia synon rtë përdorë sulme kibernetike dhe taktika të tjera, në përpjekje për të ndikuar në zgjedhjet ...