TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ publikon shkresën: Pse rrëzohen pretendimet e PS

SOT - 14.11.2017

Partia Socialiste kërkoi shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri me arsyetimin se ka shkelur ligjin për rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, pasi nuk ka njoftuar anëtarët e KQZ me kërkesën e ...

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ hedh poshtë pretendimet e PS

Albeu.com - 14.11.2017

Ditën e djeshme Partia Socialiste dorëzoi kërkesën për shkarkimin e Klement Zgurit e cila ditën e sotme është hedhur poshtë nga KQZ. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë ...

PS zyrtarizon nismën për të shkarkuar kreun e KQZ

LajmiFundit - 14.11.2017

Partia Socialiste zyrtarizoi kërkesën për shkarkimin e kreut të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, duke ia paraqitur atë kreut të Kuvendit.

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ rrëzon kërkesën e Partisë Socialiste

BalkanWeb - 14.11.2017

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Klement Zgurit. vijon… ...

PS kërkon zyrtarisht shkarkimin e kreut të KQZ

RTSH - 14.11.2017

Partia Socialiste i ka kërkuar sot zyrtarisht kryetarit të Kuvendit të nisë procedurat për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri. PS pretendon se drejtuesi i Komisionit Qëndror nuk e shqyrtoi ...

‘Shkarkimi i Zgurit’: Ja shkresa që rrëzon pretendimin e PS

Mapo - 14.11.2017

Partia Socialiste doli edhe të martën në një konferencë për shtyp, ku sulmoi kreun e KQZ, Klement Zguri, se është treguar i njëanshëm sa i përket çështjes së mandatit të kryebashkiakut demokrat të ...

PS këmbëngul për shkarkimin e Zgurit, dorëzon kërkesën në Kuvend

Java News - 14.11.2017

Përmes një deklarate për shtyp Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Deputetja e PS, Klotilda Bushka th se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti ...

PS nuk heq dorë: Arsyet pse duhet të shkarkohet kreu i KQZ, Klement Zguri

BalkanWeb - 14.11.2017

TIRANE – Gjatë një deklarate për mediat, deputetja e PS, Klotilda Ferhati tha se kreu i KQZ Klement Zguri ka shkelur ligjin, pasi KQZ mori vendimin për të mos i hequr mandatin kreut të bashkisë së ...

Mandati i Zgurit deri më 2020, dosja e Prokurorisë u protokollua

Mapo - 14.11.2017

Partia Socialiste e ka kthyer në çështje debati mandatin e kryebashkiakut demokrat të Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Madje ajo ka kërkuar shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri me argumentin se ...

Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim

Zhurnal - 14.11.2017

Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim Tiranë, 14 nëntor - Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo ...

Reagon Klement Zguri: Asnjë subjekt zgjedhor nuk e ankimoi vendimin e KQZ për kryebashkiakun e Mallakastrës

SOT - 14.11.2017

Pas kërkesës që Partia Socialiste bëri dy ditë më parë për shkarkimin e kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka ardhur edhe reagimi i këtij të fundit.

Shkarkimi i Klement Zgurit, ja shkresa që rrëzon pretendimin e socialistëve

BalkanWeb - 14.11.2017

TIRANE- Një ditë më parë vetë Kryeministri Edi Rama iu dha krahë socialistëve dhe mbështeti nisjen e procedurave ligjore për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri, por dalja në dritë e një ...

PS i çon Kuvendit kërkesën për shkarkimin e Zgurit

Mapo - 14.11.2017

Deputetja socialiste Klotilda Bushka, ka njoftuar se deputetët e mazhorancës, i kanë paraqitur kryetarit të Kuvendit, kërkesën për shkarkimin nga detyra të kryetarit të KQZ Klement Zguri, për shkelje ...

PS zbardh arsyen e shkarkimit: Zguri shpëtoi ?kokën? e kryebashkiakut demokrat

Albeu.com - 14.11.2017

Deputetja e PS, Klotilda Ferhati në një deklaratë për mediat ka deklaruare se kreu i KQZ Klement Zguri ka shkelur ligjin, pasi KQZ mori vendimin për të mos i hequr mandatin kreut të bashkisë së ...

Reagon Kryebashkiaku i Mallakastrës: Kam blerë një makinë të vjedhur, rashë viktimë!

LajmiFundit - 13.11.2017

Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka sqaruar në lidhje për “Tonight Ilva Tare” të vërtetën e dënimit në Itali më shumë se 20 vite më parë, duke theksuar gjithashtu se deklarimin për ...

Balla: Zguri ka thyer ligjin, mandati është çuar në Gjykatën Kushtetuese

SOT - 13.11.2017

I ftuar në “Tonight Ilva Tare”në Ora News, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se kreu i KQZ-së, Klement Zguri ka thyer ligjin duke mos mbledhur komisionin në lidhje ...

Rama tha se do e shkarkonte, flet kryebashkiaku i PD: Bleva një makinë të vjedhur…!

Gazeta Tema - 13.11.2017

Kryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne ...

Kryebashkiaku i PD-së flet për herë të parë pasi Rama tha se do e shkarkonte

Albeu.com - 13.11.2017

Pak orë pasi Kryeminitri Edi Rama paralajmëroi shkarkimin e Kryebashkiakut të Mallakastrës, ka folur vetë Agron Kapllanaj . Ai sipas PS rezulton i dënuar në Itali me 2 vjet burg për vjedhje.

Zguri reagon pas kërkesës së PS: Sulmet dëmtojnë KQZ

Zhurnal - 13.11.2017

Zguri reagon pas kërkesës së PS: Sulmet dëmtojnë KQZ Tiranë, 13 nëntor - Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e tij.

Konfirmohet shkarkimi i kryetarit të KQZ-së, fshehu dënimin e kryebashkiakut

Albeu.com - 13.11.2017

Duket se proceduat për shkarkimin e Kryetarit të KQZ-së tashmë janë zyrtarizuar. Pikërisht për këtë u shpreh sot kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla dhe kryeministri Edi Rama, të cilët ...

Rama paralajmëron shkarkimin e kryebashkiakut demokrat Agron Kapllanaj dhe kreut te KQZ-së Klement Zguri

LajmiFundit - 13.11.2017

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se po shihet mundësia për të shkarkuar kreun e Bashkisë së Mallakastrës. “Së basku me ekspertët e Kryeministrisë po shikohet edhe mundësia e shkarkimit të ...

PS kërkoi shkarkimin nga kreu i KQZ-së, reagon Klement Zguri

SOT - 13.11.2017

Partia Socialiste propozoi dje shkarkimin e kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. Përmes një relacioni socialistët dënonin sjelljen, sipas tyre individuale të kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ...

Kërkesa e PS për shkarkim, kreu i KQZ: Asnjë subjekt s’ka ankimuar, kjo do të thotë se…

BalkanWeb - 13.11.2017

TIRANE – Pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e tij nga detyra e kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve me pretendimin se ka shkelur ligjin, vjen reagimi i Klement Zgurit.

Zguri: Nuk ka asnjë ankimim deri tani në Kolegjin Zgjedhor kundrejt meje

RTSH - 13.11.2017

Pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin nga detyra e kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duke cilesuar se ka shkelur ligjin, ka ardhur dhe reagimi i Klement Zgurit.

Rama: Shkarkim kreut të KQZ-së dhe kryebashkiakut të Mallakastrës

BalkanWeb - 13.11.2017

TIRANË- Kryeministri i vendit Edi Rama në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste mbështeti nismën e socialistëve për të kërkuar shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri.

PS do shkarkojë kreun e KQZ, Rama: Po shqyrtojmë rastin e Kapllanajt

Mapo - 13.11.2017

Mazhoranca do të nisë shumë shpejt procedurat e shkarkimit për kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri dhe këtë fat do ta ketë edhe kryetari i Bashkisë së Mallakastrës, Agron ...

Pakti Rama- Basha/ Zguri, kryetari i parë i KQZ që shkarkohet nga Kuvendi, neni ku janë kapur socialistët

Java News - 13.11.2017

Nga Armando Meta/ SPECIALE JAVANEWS/ Socialistët kanë venë në krye të axhendës së tyre politike shkarkimin e kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. Kjo u përforcua më shumë edhe pak minuta më parë nga ...

Zguri: Asnjë ankesë në Kolegj Zgjedhor për Kapllanajn

Mapo - 13.11.2017

Kreu i KQZ-së Klement Zguri ka deklaruar se asnjë subjekt politik nuk ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin për kreun e Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj.

Grupi Parlamentar i PS vendos: Të shkarkohet Klement Zguri si kryetar i KQZ!

Java News - 13.11.2017

Gjatë mbledhje së sotme të Grupit Parlamentarë të Partisë Socialiste, grupi i PS votoi pro propozimit të Kryetarit të grupit, Taulant Balla për heqjen e mandatit të kryetarit të Bashkisë së ...

Pse PS kërkon shkarkimin e Klement Zgurit? Kreu i KQZ-së lë të kuptojë “të tjera” arsye

Gazeta Express - 13.11.2017

Kryetari i KQZ-së Klement Zguri ka folur sërish këtë të hënë për kërkesën për shkakrim që u bë dje publike nga ana e kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla, por me kalimin e ditëve po ...

Grupi i PS, Rama: Të shkarkohet kreu i KQZ, shkeli ligjin për Kapllanajn

Java News - 13.11.2017

Kryeministri Edi Rama ka komentuar nismën e disa deputetëve të partisë që ai drejton për shkarkimin e kryetarit të KQZ Klement Zguri, i emëruar në atë post pas marrëveshjes Rama-Basha.

PS kërkon shkarkimin e tij, flet kreu i KQZ: Pse nuk u ankimua vendimi për Kapllanajn

Java News - 13.11.2017

Kreu i KQZ, Klement Zguri, ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Zguri deklaroi se vetëm Kolegji Zgjedhor mund të gjykojë ...

Shkresa / Zguri i njoftoi anëtarët e KQZ për Kapllanajn

Java News - 14.11.2017

Një ditë më parë vetë Kryeministri Edi Rama iu dha krahë socialistëve dhe mbështeti nisjen e procedurave ligjore për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri, por dalja në dritë e një dokumenti ...

Ashpërsohet lufta mazhorancë-opozitë, PS dorëzon kërkesën për shkarkimin e Zgurit, PD vë në lëvizje Llallën për hetimin ...

SOT - 15.11.2017

Ashpërsohen marrëdhëniet mes opozitës dhe mazhorancës. Deri më tani përplasjet mes tyre kanë mbetur vetëm në kuadër të deklaratave, por dje palët janë hedhur në veprime konkrete.

PS vijon me kërkesën për shkarkimin e Zgurit, Ferhati: Ka shkelur ligjin

SOT - 14.11.2017

Partia Socialiste ka vijuar me krkesën për shkarkimin e kreut të KQZ, Klement Zguri. Deputetja e PS-së Klotilda Ferhati gjatë një deklarate për mediat, ka akuzuar Zgurin se mori vendimin për të mos i ...

Taulant Balla përplaset me Agron Kapllanajn: Një hajdut nuk mund të jetë kryetar bashkie, prokuroria veproi me dy ...

SOT - 14.11.2017

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është përplasur ditën e djeshme në një studio televizive me kreu e bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj.

Më në fund reagon kryebashkiaku i Mallakastrës i dënuar për grabitje

Java News - 13.11.2017

ryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne Itali ...

Rama sfidon hapur Metën, urdhër ministrave të shkarkojnë brenda muajit të gjithë militantët e LSI, zbardhen debatet në ...

SOT - 14.11.2017

Kryeministri Edi Rama i ka shpallur luftë të hapur Ilir Metës. Dje pasdite PS mbajti mbledhjen e grupit, e cila është karakterizuar nga debate mes deputetëve.

Rama konfirmon shkarkimin e Zgurit

RTSH - 13.11.2017

Mazhoranca socialiste pritet të nisi procedurat e shkarkimit të kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri si dhe kryetarit të Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj.

Grupi Parlamentar i PS vendos: Të shkarkohet Klement Zguri si kryetar i KQZ!

Zhurnal - 13.11.2017

Grupi Parlamentar i PS vendos: Të shkarkohet Klement Zguri si kryetar i KQZ! “Përmes veprimeve dhe mos veprimeve të tij, Zguri ka shtyrë sa kishte mundësi jetën politike të një të zgjedhuri lokal me ...

Grupi parlamentar i PS vendos për shkarkimin e kreut të KQZ

SOT - 13.11.2017

Pasditen e sotme është mbledhur grupi parlamentar i PS ku është miratuar kërkesa e Taulant Ballës për nisjen e procedurave për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri për shkelje në rastin e ...

Ashpërsohet lufta mazhorancë-opozitë, PS dorëzon kërkesën për shkarkimin e Zgurit, PD vë në lëvizje Llallën për hetimin ...

Zhurnal - 15.11.2017

Ashpërsohet lufta mazhorancë-opozitë, PS dorëzon kërkesën për shkarkimin e Zgurit, PD vë në lëvizje Llallën për hetimin e punësimeve gjatë zgjedhjeve Tiranë, 15 nëntor - Ashpërsohen marrëdhëniet mes ...

Kryebashkiaku i Mallakastrës: Çfarë ndodhi në Itali në vitin 1995

Mapo - 14.11.2017

Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka sqaruar në lidhje për “Tonight Ilva Tare” të vërtetën e dënimit në Itali më shumë se 20 vite më parë, duke theksuar gjithashtu se deklarimin për ...