TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Open/ Ekstremisti i grek hyri në Shqipëri në mënyrë ilegale

Top Channel - 08.11.2018

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raportoi “live” në emisionin “Open” mbi situatën në Bularat pas mbajtjes së ceremonisë mortore të Kacifës ditën e sotme, duke bërë të ditur se 12 persona janë ...

Dule shkon në komisariat, kërkon të takojë ekstremistin anti-shqiptar

Tetova Sot - 08.11.2018

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ishte pasdite vonë në komisariatin e policisë së Gjirokastrës për tu interesuar për shtetasit grekë të ndaluar nga policia.

Bllokuan Kakavijën, shkon në 9 numri i personave të shoqëruar në komisiariat

LajmiFundit - 08.11.2018

Pas përfundimit të ceremonisë mortore të 35-vjeçarit Konstandin Kacifas, në Bularat të Gjirokastrës, shtetasit grekw qw kishin ardhur pwr tw marrw pjesw nw varrim bllokuan pikën kufitare dhe aksin ...

Varrimi i Kacifas, shpërthen Artan Hoxha:E kam denoncuar 15 vite rresht këtë person, përsëri ai futet në Shqipëri dhe ...

SOT - 08.11.2018

Gazetari Artan Hoxha ka kritikuar kritikon ashpër politikanët shqiptarë të cilët kanë heshtur sot përballë shfaqjes antishqiptare që u bë sot gjatë ceremonisë së varrimit të ekstremistit grek ...

Kush është Babis Karathanos, ekstremisti grek që u arrestua në Gjirokastër

Mapo - 08.11.2018

Ceremonia mortore për Konstandin Kaçifën u shoqërua edhe me një incident në fund të saj. Dhjetëra persona kryesisht ekstremistë të ardhur nga Greqia, bllokuan aksin nacional Gjirokastër-Kakavije në ...

Bllokuan rrugën Gjirokastër-Kakavijë, arrestohet ekstremisti i njohur dhe greku Kaçifas

SOT - 08.11.2018

Policia shqiptare ka vënë në pranga dy shtetas grekë si organizatorë të bllokimit të trafikut për më shumë se 10 minuta në aksin Gjirokastër-Kakavijë.

‘Kaçifa’/ Artan Hoxha: Ekstremistët grekë në Bularat, kush u’a mbylli sot gojën Metës dhe Berishës?!

Java News - 08.11.2018

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar varrosjen e ekstremistit grek, Konstantinos Kaçifa, por edhe atë që ndodhi sot në këtë fshat, ku mbi 1500 grekë me një flamur grek përcollën me thirrje ...

Arrestohet ekstremisti grek anti-shqiptar

Tetova Sot - 08.11.2018

Ekstremisti i njohur grek, antishqiptari Babis-Harallambos Karathano, është vënë në pranga nga policia e Gjirokastrës, për episodin e bllokimit për më shumë se 10 minuta të aksit Gjirokastër-Kakavijë ...

Hynë ilegalisht në Bularat, arrestohet ekstremisti Karathanos me dy të tjerë

Flaka - 08.11.2018

Pas ceremoniste mortore të 35 vjecarit Kostandin Kacifa te ardhurit nga Greqia mes tyre edhe ekstremistet e “Agimit te Arte” u larguan drejt vendit fqinj.

Vorio-Epiri, Masakra e Peshkëpisë, ja kush është esktremisti Harallambos përkrah Vangjel Dules

Java News - 08.11.2018

Babis Harallambos është ekstremisti grek i arrestuar sot në Bularat, pasi organizoi një turmë të ardhur nga Greqia me autobusë për në ceremoninë e Konstandinos Kaçifas, të bllokonte për rreth 10 ...

Arrestohet ekstremisti Karathano dhe Anestis Kracis, bllokuan rrugën Gjirokastër-Kakavijë

Mapo - 08.11.2018

Policia shqiptare ka vënë në pranga dy shtetas grekë si organizatorë të bllokimit të trafikut për më shumë se 10 minuta në aksin Gjirokastër-Kakavijë.

Policia shoqëron dy grekë pas varrimit të Kaçifas, akuzohen se kanë hyrë ilegalisht në Shqipëri. Media greke nxjerr ...

Gazeta Tema - 08.11.2018

Pas thirrjeve anti-shqiptare në Bularat të Gjirokastër, polica ka shoqëruar dy persona, të cilët po verifikohen nga kanë hyrë në territorin e Shqipërisë.

Arrestohet ekstremisti grek anti-shqiptar

Gazeta Express - 08.11.2018

Ekstremisti i njohur grek, antishqiptari Babis-Harallambos Karathano, është vënë në pranga nga policia e Gjirokastrës, për episodin e bllokimit për më shumë se 10 minuta të aksit Gjirokastër-Kakavijë ...

Bllokimi i rrugës, tre ekstremistë grekë arrestohen nga policia

Durres Lajm - 08.11.2018

Pas bllokimit të rrugës Gjirokastër-Kakavijë pranë fshatit Bularat nga ana shtetasve grekë të ardhur në Shqipëri për varrimin e Kacifasit, mësohet se Policia e Shtetit ka arrestuar tre persona të ...

Varrimi i Kacifas/ Kush është ekstremisti i njohur grek i ndaluar në Kakavijë?

SOT - 08.11.2018

Ashtu siç pritej në varrimin e Kostandinos Kacifas kanë marrë pjesë shumë persona, ku shumica kishin ardhur nga Greqia teksa kanë hyrë në Shqipëri nëpërmjet pikës kufitare të Kakavijës.

“Vrasje gjakftohtë e vorioepirotit”, a ka hyrë ekstremisti Babis Karathanos në Bularat?

Mapo - 08.11.2018

Ndërkohë që kanë mbetur pak orë nga funeral Kostandinos Katsifas, në Bularat është parë dhe ektremisti i ‘Agimit të Artë’ Babis Karathanos i cili njihet për thirrjet e tij antishqiptare.

Ndalohet në kufi ekstremisti grek

Botasot - 08.11.2018

Qindra qytetarë grekë kanë hyrë në Shqipëri në orët e fundit. Ata janë duke ardhur për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas që u vra në përpjekje me RENEA-n.

Ekstremisti grek hyri në Shqipëri në mënyrë ilegale

Botasot - 08.11.2018

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raportoi “live” në emisionin “Open” mbi situatën në Bularat pas mbajtjes së ceremonisë mortore të Kacifës ditën e sotme, duke bërë të ditur se 12 persona janë ...

Dule shkon në komisariat, kërkon të takojë ekstremistin anti-shqiptar

Botasot - 08.11.2018

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ishte pasdite vonë në komisariatin e policisë së Gjirokastrës për tu interesuar për shtetasit grekë të ndaluar nga policia.

1500 grekë thirrje anti-shqiptare në Bularat, Artan Hoxha ka një pyetje për Berishën dhe qytetarin dixhital

SOT - 08.11.2018

Artan Hoxha ka qenë i ftuar në studion e lajmeve në Report Tv, ku komentuar varrosjen e ekstremistit grek, Konstantinos Kaçifa, por edhe atë që ndodhi sot në këtë fshat, ku mbi 1500 grekë me një ...

Foto me Vangjel Dulen por… ekstremisti grek i arrestuar në Bularat dyshohet edhe për masakrën e Peshkëpisë

Mapo - 08.11.2018

Emri i Babis-Harallambos Karathanos është i lidhur me një ngjarje tragjike në jug të vendit. Në prill 1994 sulmohet në mesnatë posta policore kufitare në Gjirokastër dhe për pasojë vriten dy ...

Bllokimi i rrugës në Kakavijë/ Shkon në 9 numri i të shoqëruarve grekë, mes tyre edhe politikani shqiptar

SOT - 08.11.2018

Ka shkuar në 9 numri i të shoqëruarve deri tani në policinë e Gjirokastrës. Mes tyre edhe Babis Karathano, pjesë e Agimit të Artë. Sipas informacioneve të marra nga gazetarja e “Panorama”, Brikena ...

Bllokuan rrugën Gjirokastër – Kakavijë arrestohen nga Policia shqiptare tre ekstremistë grekë

LajmiFundit - 08.11.2018

Policia shqiptare e Shtetit ka arrestuar tre shetats greke, persona të dyshuar si organizatorët e bllokimit të rrugës Gjirokastër – Kakavijë pranë fshatit Bularat, nga ana shtetasve grekë të ardhur ...

Ishte nisur për në varrimin e Kacifas, kush është ekstremisti grek i ndaluar në Kakavijë?

LajmiFundit - 08.11.2018

Ashtu siç pritej në varrimin e Kostandinos Kacifas kanë marrë pjesë shumë persona, ku shumica kishin ardhur nga Greqia teksa kanë hyrë në Shqipëri nëpërmjet pikës kufitare të Kakavijës.

Gazetari Hoxha: Ekstremistët grekë në Bularat, të njëjtët që trazuan Himarën

Mapo - 08.11.2018

Gazetari investigativ i Report Tv , Artan Hoxha ka qenë i ftuar në studion e lajmeve në Report Tv , ku ka komentuar varrosjen e ekstremistit grek, Konstantinos Kaçifa, por edhe atë që ndodhi sot në ...

Të shoqëruarit grekë në Gjirokastër janë 9 vetë, mes tyre edhe…

Mapo - 08.11.2018

Shkon në 9 numri i të shoqëruarve deri tani në policinë e Gjirokastrës. Mes tyre edhe Babis Karathano, pjesë e Agimit të Artë. Sipas informacioneve të marra nga gazetarja e “Panorama”, Brikena Metaj, ...