TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Gazeta Express - 11.02.2019

Banania njihet si një frut që lufton stresin dhe depresionin. Bananet përmbajnë tre lloje sheqernash natyralë dhe fibra, të cilat luftojnë edhe një sërë sëmundjesh të ...

Ja pse duhet t’i shmangni bananet për mëngjes!

Zeri - 11.02.2019

Të gjithë e dimë se mëngjesi është shujta më e rëndësishme e ditës, ndërsa shpesh nga ngutja e tëra që arrini të hani është një banane. Mirëpo ekspertët thonë se edhe pse bananet duken si opsion i ...

Banania lufton një sërë sëmundjesh, madje edhe depresionin

Koha.net - 11.02.2019

Banania njihet si një frut që lufton stresin dhe depresionin. Bananet përmbajnë tre lloje sheqernash natyralë dhe fibra, të cilat luftojnë edhe një sërë sëmundjesh të tjera.

Maskë me banane për një lëkurë të shëndetshme dhe të butë

Botasot - 10.02.2019

Bananet janë të mira për lëkurën tuaj? Po! Bananet përmbajnë vitamina dhe minerale që natyrisht ju japin lëkurë të butë dhe më të ndritshme. Ata kanë në vitaminë C, kalium, mangan dhe biotinë.

Maska që lufton plakjen

Koha.net - 10.02.2019

Bananet janë shumë të shëndetshme për shkak të vitaminave dhe mineraleve që mbajnë. Por nëse deri më sot i keni përdorur vetëm për të ngrënë, me to, do arrini të krijoni një maskë natyrale, e cila ...

Pse duhet të hani sa më shumë banane

LajmiFundit - 11.02.2019

Bananet përmbajnë tre lloje sheqernash natyral – sukrozën, fruktozë dhe glukozë të kombinuar me fibra. Ajo parandalon apo shëron një numër të konsiderueshëm sëmundjesh.

Maska që lufton plakjen

Alsat - 10.02.2019

Bananet janë shumë të shëndetshme për shkak të vitaminave dhe mineraleve që mbajnë. Por nëse deri më sot i keni përdorur vetëm për të ngrënë, me to, do arrini të krijoni një maskë natyrale, e cila ...

Maska që lufton plakjen

Botasot - 10.02.2019

Por nëse deri më sot i keni përdorur vetëm për të ngrënë, me to, do arrini të krijoni një maskë natyrale, e cila bën çudi për fytyrën tuaj. Bananet në sajë të vitaminave që kanë e bëjnë lëkurën më ...

Maska që lufton plakjen

Zhurnal - 10.02.2019

Bananet janë shumë të shëndetshme për shkak të vitaminave dhe mineraleve që mbajnë. Por nëse deri më sot i keni përdorur vetëm për të ngrënë, me to, do arrini të krijoni një maskë natyrale, e cila ...

Maska që lufton plakjen

Tetova Sot - 10.02.2019

Bananet janë shumë të shëndetshme për shkak të vitaminave dhe mineraleve që mbajnë. Por nëse deri më sot i keni përdorur vetëm për të ngrënë, me to, do arrini të krijoni një maskë natyrale, e cila ...