TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deri kur do të vazhdojnë reshjet e shiut: Ky është parashikimi i motit

Gazeta Express - 11.07.2019

Meterologët paralajmërojnë mot të vranët dhe me shi edhe gjatë dy ditëve në vijim. Siç njofton Prishtina Weather temperaturat maksimale gjatë së premtës dhe së shtunës do të jenë 27 gradë Celsius, ...

A do të rikthehen temperaturat e larta në Kosovë?

Lajmi.net - 12.07.2019

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius.

Sot mot me diell dhe vranësira

Telegrafi - 18.09.2019

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Ndërsa vranësirat ditën e nesërme do të intensifikohen në gjithë territorin e vendit duke krijuar kushte për reshje shiu.

Kështu do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Gazeta Express - 10.07.2019

Dy ditët e fundit vendi ynë është përballur me mot me reshje të madhe shiu ku shumë fshatra e qytete u përmbytën. Sipas “Prishtina Weather” moti dy ditët e ardhshme do të jetë më stabil dhe intervale ...

Kosovë/Parashikimi i motit 10 korrik

Medial - 10.07.2019

PRISHTINE, 10 korrik /MEDIAL/ -Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i freskët. Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ndërsa në vende të kufizuara reshjet ...

Deri kur do vazhdojnë reshjet e shiut: Ky është parashikimi i meterologëve

Lajmi.net - 11.07.2019

Siç njofton Prishtina Weather temperaturat maksimale gjatë së premtës dhe së shtunës do të jenë 27 gradë Celsius, ndërsa ato minimale 7 gradë. Parashikimi i detajuar: 12.07.2019 – Pjesërisht vranët, ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Alsat - 15.07.2019

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 11 e deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 29 e deri në 32 gradë Celsius.

Ndryshon sërish moti, ja çfarë temperatura na presin në pesë ditët e ardhshme

Lajmi.net - 10.07.2019

Sipas “Prishtina Weather” moti dy ditët e ardhshme do të jetë më stabil dhe intervale me diell, kurse shiu do të rikthehet sërish ditën e diel. Njoftimi i plotë: Ditëve në vijim mot më stabil, por më ...

Moti sot kryesisht i vranët dhe i freskët

Tetova Sot - 10.07.2019

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i freskët. Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ndërsa në vende të kufizuara reshjet do të jenë në formë stuhie dhe ...

Deri kur do vazhdojnë reshjet e shiut: Ky është parashikimi i meteorologëve

Zeri - 11.07.2019

Meterologët paralajmërojnë mot të vranët dhe me shi edhe gjatë dy ditëve në vijim. Siç njofton Prishtina Weather temperaturat maksimale gjatë së premtës dhe së shtunës do të jenë 27 gradë Celsius, ...

Sot, mot me diell e vranësira kalimtare

Koha.net - 12.07.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot moti do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Kështu do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Zeri - 10.07.2019

Dy ditët e fundit vendi ynë është përballur me mot me reshje të madhe shiu ku shumë fshatra e qytete u përmbytën. Sipas “Prishtina Weather” moti dy ditët e ardhshme do të jetë më stabil dhe intervale ...

Ndreqet moti, sot më kthjellët dhe me diell

Telegrafi - 11.07.2019

Ndryshe nga dita e djeshme ku pati vranësira dhe reshje, sot moti do të jetë më i qetë i shoqëruar me kthjellime dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa ...

Deri kur do vazhdojnë reshjet e shiut: Ky është parashikimi i motit

Botasot - 11.07.2019

Meterologët paralajmërojnë mot të vranët dhe me shi edhe gjatë dy ditëve në vijim. Siç njofton Prishtina Weather temperaturat maksimale gjatë së premtës dhe së shtunës do të jenë 27 gradë Celsius, ...

Moti sot pritet të mbajë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare

Tetova Sot - 12.07.2019

Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...

Ndryshon sërish moti, ja çfarë temperatura na presin në pesë ditët e ardhshme

Botasot - 10.07.2019

Dy ditët e fundit vendi ynë është përballur me mot me reshje të madhe shiu ku shumë fshatra e qytete u përmbytën. Sipas “Prishtina Weather” moti dy ditët e ardhshme do të jetë më stabil dhe intervale ...

Sot mot i kthjellët në Kosovë

Koha.net - 11.07.2019

Ndryshe nga dita e djeshme ku pati vranësira dhe reshje, sot moti do të jetë më i qetë i shoqëruar me kthjellime dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa ...

Mot jo stabil edhe gjatë ditëve të ardhshme

Telegrafi - 10.07.2019

Dy ditët e fundit vendi ynë është përballur me mot me reshje të madhe shiu, duke shkaktuar probleme në qarkullim dhe përmbytje. Sipas “Prishtina Weather” moti dy ditët e ardhshme do të jetë më stabil ...

Këto janë temperaturat për 5 ditët e ardhshme

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik – Dy ditët e fundit vendi ynë është përballur me mot me reshje të madhe shiu ku shumë fshatra e qytete u përmbytën. Moti dy ditët e ardhshme do të jetë më stabil dhe intervale me ...

Këto janë temperaturat për 5 ditët e ardhshme

Tetova Sot - 11.07.2019

Dy ditët e fundit vendi ynë është përballur me mot me reshje të madhe shiu ku shumë fshatra e qytete u përmbytën. Moti dy ditët e ardhshme do të jetë më stabil dhe intervale me diell, kurse shiu do ...