TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lezha i kalon zyrtarisht socialistëve, të pranishëm në betimin e Pjerin Ndreut edhe Telat Xhaferi me Sandër Lleshajn

SOT - 14.08.2019

Një tjetër bastion i Partisë Demokratike i kalon Partisë Socialiste. Pjerin Ndreu ka marrë sot zyrtarisht detyrën si kryetari i ri i bashkisë së Lezhës.

Konstituohet Këshilli Bashkiak në Lezhë, betohet Pjerin Ndreu

BalkanWeb - 14.08.2019

Është konstituar këtë të mërkurë në ambientet e Bibliotekët së qytetit këshilli bashkiak i Lezhës, e më pas është bërë dhe betimi i kryebashkiakut të ri, Pjerin Ndreu.

Lezhë, ikën Fran Frroku, betohet Kryetari i ri i Bashkisë Pjerin Ndreu

ABC News - 14.08.2019

Në Lezhë u bë konstituimi i Këshillit Bashkiak. Mbledhja u zhvillua në Bibliotekën e qytetit, ndërsa u betua dhe kryetari i ri i Bashkisë Pjerin Ndreu, i cili doli fitues në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Lezhë, Ndreu merr bashkinë pa praninë e Frrokajt

RTSH - 14.08.2019

Në Lezhë është konstituar të mërkurën këshilli bashkiak, ndërsa më pas është bërë betimi i kryebashkiakut të ri, Pjerin Ndreu, ish deputet i PS. Në ceremoni morën pjesë edhe ishin ministri i ...

Konstituohet këshilli bashkiak i Lezhës, kryebashkiaku Pjerin Ndreu hyn në zyrë

Top Channel - 14.08.2019

Është konstituar këshilli bashkiak i Lezhës, ku më pas është bërë edhe betimi i kryebashkiakut të ri, Pjerin Ndreu. Pjesëmarrës në ceremoni ishin ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i shoqëruar nga ...

Lezhë, betohet kryetari i ri i bashkisë Pjerin Ndreu

ABC News - 14.08.2019

Në Lezhë u bë konstituimi i Këshillit Bashkiak. Mbledhja u zhvillua ne Bibliotekën e qytetit, ndërsa u betua dhe kryetari i ri i Bashkisë Pjerin Ndreu, i cili doli fitues në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Nesër konstituimi i bashkisë së Lezhës, reagon Frrokaj

ABC News - 13.08.2019

Në Bashkinë e Lezhës nuk do të ketë rezistence gjatë kostituimin e Këshillit Bashkiak dhe betimit të kryetarit poçes i cili do të zhvillohet ditën e mërkure.

Nesër ia zë vendin Pjerin Ndreu, Fran Frokaj del ‘kundër’ aksionit të opozitës dhe flet për planin “B” të Bashës: Nuk ...

SOT - 13.08.2019

"Në Bashkinë e Lezhës nuk do të ketë rezistencë gjatë kostituimit të Këshillit Bashkiak dhe betimit të kryetarit të ri", kështu është shprehur kryetari në ikje i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj.

Frrokaj e dorëzon paqësisht bashkinë: Nuk do baltos 16 vite punë

Top Channel - 13.08.2019

Fran Frrokaj është larguar në mënyrë paqësore nga detyra e kryebashkiakut të Lezhës. Demokrati nuk hyri në zgjedhjet lokale të 30 qershorit duke respektuar vendimin e opozitës, ndërkohë që ...

“Paqe” në Lezhë, Fran Frrokaj: S’do të bëj rezistencë ndaj Ndreut

BalkanWeb - 13.08.2019

Kryetari ende në detyrë i bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj deklaroi sot se nuk do të bëjë asnjë rezistencë në lidhje me konstituimin e Këshillit Bashkiak dhe betimin e Pjerin Ndreut.

Nis konstituimi i këshillit bashkiak të Lezhës, i pranishëm edhe kryeparlamentari i Maqedonisë

Botasot - 14.08.2019

Ka nisur konstituimi i këshillit bashkiak të Lezhës, ku më pas do të bëhet edhe betimi i kryebashkiakut të ri, Pjerin Ndreu. Pjesëmarrës në ceremoni është ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ...

Frrokaj dorëzon paqësisht bashkinë: Nuk do baltos 16 vite punë

Durres Lajm - 13.08.2019

Fran Frrokaj është larguar në mënyrë paqësore nga detyra e kryebashkiakut të Lezhës. Demokrati nuk hyri në zgjedhjet lokale të 30 qershorit duke respektuar vendimin e opozitës, ndërkohë që ...

Fran Frrokaj lëshon zyrën në paqe: S'kam ndëmend të baltos 16 vite pune

Botasot - 13.08.2019

Në Bashkinë e Lezhës nuk do të ketë rezistencë gjatë kostituimit të Këshillit Bashkiak dhe betimit të kryetarit proçes i cili do të zhvillohet nesër. Në një dalje për mediat kryetari demokrat në ...