TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hakmarrja e Greqisë, i heq nënshtetësinë minoritarëve

Top Channel - 12.08.2017

Ministri i Brendshëm grek, Panos Skurletis ka firmosur shkresën e dytë brenda pak muajsh për heqjen e nënshtetësisë për disa prej zyrtarëve të Partisë Socialiste në Bashkinë e Himarës.

Lista e emrave/ Pse Greqia u hoqi nënshtetësinë disa himariotëve

Mapo - 12.08.2017

Foto 1 nga 2 Gazeta greke “Proto Thema” publikoi të shtunën një shkrim (te cilin e lexoni KETU ) ku flet për një nismë të qeverisë greke e cila pritet t’i heqë nënshtetësinë greke shumë himariotëve ...

Çipa: Nuk kam pasur kurrë nënshtetësi greke

Top Channel - 12.08.2017

“Nuk kam pasur, nuk kam dhe besoj nuk do të kem nënshtetësi tjetër veç asaj shqiptare”. Me këto fjalë gazetari Aleksandër Çipa ka reaguar ndaj lajmit se qeveria greke i ka hequr atij nënshtetësinë ...

Lajmi për nënshtetësi greke, reagon Aleksandër Çipa: Kam vetëm nënshtetësi shqiptare

BalkanWeb - 12.08.2017

Analisti i njohur Aleksandër Çipa reagon në Facebook për lajmin e publikuar në një media të Greqisë se ai ka nënshtetësi greke. Çipa shkruan se nuk ka patur asnjëherë nënshtetësi tjetër, përveç asaj ...

Lista e zezë e Athinës, reagon Çipa: S’kam pasur shtetësi greke

Mapo - 12.08.2017

Gazetari Aleksandër Çipa, njëherazi kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë (UGSH) ka reaguar pas shkrimit të botuar nga gazeta greke “Proto Thema”, ku shkruhej se disa banorëve të Himarës, përfshirë ...

Greqia ua heq nënshtetësinë zyrtarëve shqiptarë që s’u shërbejnë interesave greke

Koha.net - 13.08.2017

Ministri i Brendshëm grek, Panos Skurletis ka firmosur shkresën e dytë brenda pak muajsh për heqjen e nënshtetësisë për disa prej zyrtarëve të Partisë Socialiste në Bashkinë e Himarës.

Greqia i’a merrë shtetësinë disa himariotëve, sepse nuk kanë punuar për greqizimin e jugut të Shqipërisë

Lajm - 12.08.2017

Gazeta greke “Proto Thema” publikoi të shtunën një shkrim ku bën fjalë për një nismë të qeverisë greke për t’i hequr nënshtetësinë greke shumë himariotëve apo banorëve të bregut, të cilët punojnë ...

Çipa: Nuk kam pasur kurrë nënshtetësi greke

Mapo - 13.08.2017

“Nuk kam pasur, nuk kam dhe besoj nuk do të kem nënshtetësi tjetër veç asaj shqiptare”. Me këto fjalë gazetari Aleksandër Çipa ka reaguar ndaj lajmit se qeveria greke i ka hequr atij nënshtetësinë ...

Lista e zezë e Athinës, reagon Çipa: S’kam pasur shtetësi greke

Botasot - 13.08.2017

Gazetari Aleksandër Çipa, njëherazi kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë (UGSH) ka reaguar pas shkrimit të botuar nga gazeta greke “Proto Thema”, ku shkruhej se disa banorëve të Himarës, përfshirë ...

Greqia ua heq nënshtetësinë zyrtarëve shqiptarë që s’u shërbejnë interesave greke

Botasot - 13.08.2017

Ministri i Brendshëm grek, Panos Skurletis ka firmosur shkresën e dytë brenda pak muajsh për heqjen e nënshtetësisë për disa prej zyrtarëve të Partisë Socialiste në Bashkinë e Himarës.

Athina u heq nënshtetësinë greke himariotëve: Nuk ndihmuat në greqizmin e shqiptarëve

SOT - 13.08.2017

Athina ka pasur si mision greqizmin e shqiptarëve në Jug të Shqipërisë, por nuk ia ka dalë dot. Kjo gjë është konfirmuar nga mediat greke, të cilat raportojnë se Athina ka nisur një fushatë ...

Greqia ua heq nënshtetësinë zyrtarëve shqiptarë që s’u shërbejnë interesave greke

Portalb - 13.08.2017

Ministri i Brendshëm grek, Panos Skurletis ka firmosur shkresën e dytë brenda pak muajsh për heqjen e nënshtetësisë për disa prej zyrtarëve të Partisë Socialiste në Bashkinë e Himarës.

Hakmarrje? Greqia u heq nënshtetësinë disa himariotëve

Alb Portali - 14.08.2017

Loading... Gazeta greke “Proto Thema” publikoi të shtunën një shkrim ku bën fjalë për një nismë të qeverisë greke për t’i hequr nënshtetësinë greke shumë himariotëve apo banorëve të bregut, të cilët ...