TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lamtumira e Fatmir Frashërit, përcillet ish-futbollisti i Tiranës, Partizanit dhe Kombëtares Shqiptare

Top Channel - 20.07.2019

Futbolli shqiptar i jep lamtumirën e fundit ikonës së tij Fatmir Frashërit të ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare pasi humbi betejën me sëmundjen e tij.

Legjenda Fatmir Frashëri, Meta kujton ndeshjen me Ajax

BalkanWeb - 20.07.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka mundur të mos shkruajë sërish për legjendën e futbollit shqiptar Fatmir Frashëri, i cili u ndaj nga jeta dje në moshën 78-vjeçare.

Lamtumirë Fatmir Frashëri! Sporti shqiptar humbet një kolos

BalkanWeb - 19.07.2019

Shuhet Fatmir Frashëri! Ikën legjenda e futbollit shqiptar, kapiteni i Tiranës, njeriu me vlera të rralla dhe futbollisti i shkëlqyer. Mbrojtësi që shënoi një epokë të lavdishme në historinë e ...

Ndërron jetë në moshën 78 vjeçare legjenda e futbollit Fatmir Frashëri

ABC News - 19.07.2019

Ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare legjenda e futbollit shqiptar, Fatmir Frashëri. Ish mbrojtësi ka mbajtur veshur fanellën e dy skuadrave kryeqytetase Tiranës dhe Partizanit.

Basha: Fatmir Frashëri yll i sportit, frymëzim për brezat e rinj

BalkanWeb - 19.07.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha e cilëson Fatmir Frashërin një yll të sportit shqiptar dhe thotë se është burim frymëzimi për brezat që do të vijnë. Në një postim në “Facebook”, Basha shkruan se Frashëri, ...

Tronditet futbolli shqiptar, ndërron jetë legjenda e Tiranës

Albeu.com - 19.07.2019

Një lajm i rëndë ka tronditur botë e futbollit. Ditën e sotme është ndarë nga jeta ikona e klubit të Tiranës , Fatmir Frashëri . I lindur në 3 prill të vitit 1941, Frashëri arriti të shkruante ...

Tronditet futbolli shqiptar! Ndahet nga jeta ikona e klubit të Tiranës e Kombëtares

SOT - 19.07.2019

Lajm i hidhur për futbollin e Tiranës dhe Kombëtares. Ndahet nga jeta Fatmir Frashëri një nga ikonat e futbollit bardheblu dhe Kombëtares tonë. Frashëri vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë e ...

Shuhet ikona e sportit shqiptar, Meta: I dha kuptim futbollit

BalkanWeb - 19.07.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllimet familjes për humbjen e ikonës së futbollit shqiptar Fatmir Frashërit në moshën 78-vjeçare.

Ndahet nga jeta një nga ikonat e klubit të Tiranës, Fatmir Frashëri

SuperSport - 19.07.2019

Futbolli shqiptar është në zi, pasi ditën e sotme ka humbur jetën ish futbollisti i Tiranës, Partizanit dhe Kombëtares Shqiptare, Fatmir Frashëri. Ish mbrojtësi ndërroi jetë në moshën 78-vjeçare, ...

Shuhet një tjetër legjendë e Tiranës, ndahet nga jeta Fatmir Frashëri!

Gazeta Tema - 19.07.2019

Një jetë me Tiranën, dedikuar futbollit bardheblu. Fatmir Frashëri mbylli sytë, mund të duket e pabesueshme, por një tjetër legjendë e Tiranës nuk jeton më nga sot.

I jepet lamtumira e fundit të madhit të futbollit shqiptar, Fatmir Frashëri

SuperSport - 20.07.2019

Futbolli shqiptar i dha lamtumirën e fundit ikonës së tij, të madhit Fatmir Frashëri, i ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare pasi humbi betejën me sëmundjen e tij.

Basha: Fatmir Frashëri legjenda që s’do pushojë kurrë së ndriçuari

Botasot - 19.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar figurën e Fatmir Frashërit, një nga legjendat e Tiranës, i cili u nda nga jeta ditën e sotme. Basha e ka cilësuar si trashëgimi historinë e ...

Profil/ Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë legjenda e Tiranës

Mapo - 19.07.2019

Futbolli shqiptar në zi/ Sot është ndarë nga jeta ikona e klubit të Tiranës, Fatmir Frashëri. I lindur në 3 prill të vitit 1941, Frashëri arriti të shkruante historinë me bardheblutë duke fituar 4 ...

Ndahet nga jeta ikona e klubit të Tiranës, Fatmir Frashëri

Top Channel - 19.07.2019

Futbolli shqiptar është në zi, pasi ditën e sotme ka humbur jetën ish futbollisti i Tiranës, Partizanit dhe Kombëtares Shqiptare, Fatmir Frashëri. Ish mbrojtësi ndërroi jetë në moshën 78-vjeçare, ...

Ndahet nga jeta Fatmir Frashëri, një tjetër legjendë e Tiranës

RTSH - 19.07.2019

Futbollisti legjendar i Tiranës, Fatmir Frashëri, ka ndërruar jetë. Pati fituar shumë beteja në fushën e blertë, kombëtare e ndërkombëtare, por jo me sëmundjen.

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta Fatmir Frashëri

Gazeta Express - 19.07.2019

Ditën e sotme ka humbur jetën ish futbollisti i Tiranës, Partizanit dhe Kombëtares Shqiptare, Fatmir Frashëri. Ish mbrojtësi ndërroi jetë në moshën 78-vjeçare, ndërsa angazhimet në futboll i kishte ...