TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm i madh, Macovei: KE do të propozojë hapjen e negociatave me Shqipërinë

LajmiFundit - 13.02.2018

Pas dy ditë diskutimesh në mbledhjen e Komitetit Parlamentar për Stabilizim Asociimin BE—Shqipëri, mazhoranca dhe opozita kanë dalë me një deklaratë të përbashkët përmes së cilës do t’i kërkojnë ...

EKSKLUZIVE/ Prapaskenat, si u arrit dakordësia PS-PD për “Integrimin”

BalkanWeb - 13.02.2018

Nga: Marsela KARAPANÇO TIRANË- Pas dy vitesh mosgjetjeje të një dakortësie, PS e PD sot gjetën gjuhën e përbashkët për të miratuar një deklaratë me rekomandime në mbyllje të mbledhjes dyditore të ...

Taulant Balla jep lajmin e mirë: Më në fund arritëm marrëveshje me opozitën

LajmiFundit - 13.02.2018

Pozita dhe opozita duket se kanë rënë dakord dhe kanë gjetur një të mesme pas mbledhjes së Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri për të kërkuar një datë për hapjen e ...

Europa bën bashkë pozitën me opozitën, kërkohet datë për negociatat

Telegrafi - 13.02.2018

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të ...

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion

Albeu.com - 13.02.2018

Monica Macovei, drejtuesja e Delegacionit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE, në takimin e përbashket me eurodeputetet, bëri thirrje për luftimin e korrupsionit.

Meta: Dialogu politik dhe reformat shtylla e rrugëtimit europian

Zhurnal - 13.02.2018

Meta: Dialogu politik dhe reformat shtylla e rrugëtimit europian Shkup, 13 shkurt - Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin ...

Komiteti i Stabilizim-Asocimit, Bylykbashi: Janë blerë votat, u derdhën 5 milionë euro

SOT - 13.02.2018

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit. Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Oerd Bylykbashi tha se konsensusi per reformen zgjedhore ...

Zyrtarja e lartë e BE: Boll vetëm me hetime, çoni në burg të korruptuarit

SOT - 13.02.2018

Prej dy ditësh në Tiranë po mbahet takimi i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Bashkimi Evropian- Shqipëri. Takimi i djeshme është karakterizuar nga debate dhe akuza të ndërsjellta mes ...

Tiranë: Deklaratë e përbashkët qeveri - opozitë për integrimin europian

VOA - 13.02.2018

Qeveria dhe opozita nënshkruan një deklaratë të përbashkët në fund të takimit të 12-të të Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian. Të dyja palët së bashku kërkojNë hapjen e negociatave ...

Reforma Zgjedhore/ Opozita: Të mos i ngjajë reformës në Drejtësi, OSBE-ODIHR: Të bëhen korrigjime

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin.

"Hetime për politikanë në nivele të larta", deputeti i PS-së bën paralajmërimin e fortë

Gazeta Express - 13.02.2018

kreu i grupit parlamentar për PS-së, Taulant Balla ka bërë sot paralajmërim e të forta në lidhje me zyrtarët e lartë që do të ...

Meta takon delegacionin e Parlamentit Evropian

Gazeta Express - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Tryeza BE-Shqipëri, Macovei: Zgjedhjet e qershorit ishin më të mirat! Luftoni korrupsionin!

Java News - 13.02.2018

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në tryezën BE-Shqipëri për stabilizim-asociimin, në sesionin e dytë të tryezës foli për reformën zgjedhore dhe korrupsionin.

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen ...

SOT - 13.02.2018

Është mbledhur dje, nën kujdesin e Kuvendit, sesioni i parë i takimit të 12 i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit, Bashkimi Evropian-Shqipëri.

Meta pret në takim delegacionin e PE: Shqipëria, vokacionin solid evropian

Java News - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Eurodeputetja “u mbyll gojën” deputetëve të PD: Zgjedhjet e qershorit ishin të rregullta (dhe një mesazh të fortë për ...

Gazeta Tema - 13.02.2018

Deputetët e Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste kanë shfrytëzuar takimin me delegacionin e Parlamentit Europian, që ndodhet në Tiranë në kuadër punimeve të Komitetit ndërparlamentar të ...

Balla-eurodeputetëve: Presim hetime për politikanë të niveleve të larta

Java News - 13.02.2018

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit ...

Zyrtarja e BE i pret fjalën Bylykbashit: Po flisni jashtë teme…

Java News - 13.02.2018

Kryetarja e Delegacionit të Parlamentit Evropian, Monica Macovei, i ka ndërprerë fjalën deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, gjatë takimit të 12 të Stabilizim-Asociimit të Bashkimit Evropian dhe ...

Si u arrit në takimin pa media akordi PD-PS për integrimin

Java News - 13.02.2018

Pas dy vitesh mosgjetjeje të një dakortësie, PS e PD sot gjetën gjuhën e përbashkët për të miratuar një deklaratë me rekomandime në mbyllje të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të ...

Europa bën bashkë pozitën me opozitën, kërkohet datë për negociatat

Almakos - 13.02.2018

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të ...

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion

Zhurnal - 13.02.2018

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion Tiranë, 13 shkurt - Monica Macovei, drejtuesja e Delegacionit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit ...

Bylykbashi: 20% të votuesve iu dhanë para për votën, 5 milionë euro

Alb Portali - 13.02.2018

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit dhe fjalën e kanë marrë deputetët e opozitës shqiptare. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, ka deklaruar se “20% ...

Macovei, klasës politike: Boll me përvetësimin e parave publike

Respublica - 13.02.2018

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, Monica Macovei kërkoi nga klasa politike shqiptare më shumë përpjekje në luftën kundër ...

Pozita dhe opozita shqiptare me deklaratë të përbashkët për integrimin europian

Koha.net - 13.02.2018

Qeveria dhe opozita nënshkruan një deklaratë të përbashkët në fund të takimit të 12-të të Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian. Të dyja palët së bashku kërkojNë hapjen e negociatave ...

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen ...

Zhurnal - 13.02.2018

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen reformat e qeverisë Tiranë, 13 shkurt - Është mbledhur dje, nën kujdesin e ...

Meta takon delegacionin e Parlamentit Evropian

Lajmi.net - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Paralajmërimi i Ballës: Do të nisin hetime për politikanë në nivele të larta

LajmiFundit - 13.02.2018

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit ...

Takimi i 12-të i KPSA Shqipëri-BE, Macovei: Lufta politike nuk e ndihmon vendin për negociatat

Java News - 12.02.2018

Në Tiranë mbahet sot takimi i 12-të i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE. Drejtuesja e Delegacionit të KPSA Shqipëri-BE, Monica Macovei kërkon dialog konstruktiv midis partive ...

Marrëveshje me opozitën, kërkohet datë për negociatat me BE

SOT - 13.02.2018

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të ...

Pozita dhe opozita shqiptare me deklaratë të përbashkët për integrimin europian

Ina - 14.02.2018

Qeveria dhe opozita nënshkruan një deklaratë të përbashkët në fund të takimit të 12-të të Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian. Të dyja palët së bashku kërkojNë hapjen e negociatave ...

Meta takon delegacionin e Parlamentit Evropian

SOT - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Meta pret delegacionin e PE-së: Dialogu politik në funksion të ecurisë së prioriteteve kyçe

BalkanWeb - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Presidenti Meta pret në takim delegacionin e PE të Stabilizim-Asociimit

Durres Lajm - 13.02.2018

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Meta takoi delegacionin e PE-së

Telegrafi - 13.02.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica ...

Meta takoi delegacionin e PE-së

Almakos - 13.02.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica ...

Meta takoi delegacionin e PE-së

Zhurnal - 13.02.2018

Meta takoi delegacionin e PE-së Tiranë, 13 shkurt - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të ...