TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çështje ditësh, ja kur merret vendimi për Klement Balilin

LajmiFundit - I sapo botuar

Gjykata e Krimeve të Rënda do të vendosë në 25 janar për fatin e dosjes “Balili”. Pas verifikimit të masës së sigurisë ditën e djeshme, Kelmend Balili pritet të dalë sërish para Gjykatës së Krimeve ...

10 pyetjet, që çuditin Mustafa Nanon për çështjen “Balili”

ABC News

Berisha: PD humbi Delvinën në 2015 sepse Balili bleu votat me para dhe 3000 patenta

Botasot

Balili, seanca e parë te Krimet e Rënda pas një jave

Top Channel

SOT ABC News Top Channel SOT LajmiFundit SOT SOT SOT

204 artikuj të ndërlidhur »
Maqedoni »

Ish-kryeministri grek pro marrëveshjes së Prespës: E balancuar

BalkanWeb - parë: 1 orë

Ish-kryeministri grek, Jorgos Papandreu shprehet pro marrëveshjes së Prespës dhe kundër kryesisë së Lëvizjes për Ndryshim (KINAL). Papandreu thyen heshtjen në një intervistë për “Gazetën e ...

Greqi, partia Potami pro Marrëveshjes së Prespës. Demokracia e re: Cipras dorëzoi gjuhën e përkatësinë maqedonase

Flaka

Greqi, qeveria shton votat pro marrëveshjes së Prespës

SOT

Alsat Medial Telegrafi Portalb Medial Alsat Flaka Medial

67 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, 75 persona të prekur nga epidemia e fruthit

Telegrafi - parë: 33 min

Gjithsej 75 raste të simptomave të fruthit janë paraqitur. Për 65 prej tyre ka edhe konfirmim laboratorik, njoftojnë sot nga Ministria e Shëndetësisë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Janë paraqitur gjithsej 75 raste me simptoma të fruthit

Medial

Shkup, tre pacientë tjerë shtrohen në spital për shkak të fruthit

Telegrafi

Lajm Alsat Botasot Flaka Almakos Medial Flaka Portalb

15 artikuj të ndërlidhur »

Bekteshi: Për shfuqizimin e ligjit për tregjet e gjelbërta është i obliguar Kuvendi

Telegrafi - parë: 1 orë

Situata me protestat e tregtarëve në Shkup mbi zbatimin e Ligjit për Tregti në tregjet e gjelbra mund të zgjidhet me bisedime të ndërsjella, por edhe me përfshirjen e institucioneve të tjera në ...

Tregtarët në protestë kundër ligjit të tregjeve

Alsat

Bekteshi: Për heqjen ose shtyrjen e Ligjit për tregti të tregjeve të gjelbra kompetent është Kuvendi

Medial

Portalb Medial Alsat Lajm Tetova Sot Almakos Lajm Lajm

22 artikuj të ndërlidhur »
Kosovë »

Ministri i Arsimit: Do të urdhëroj kompensimin e orëve të humbura të mësimit nga greva

Botasot - I sapo botuar

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, në emisionin Info Magazine, bëri të ditur se “Do të urdhëroi që orët e humbura nga greva të kompensohen.

Greva e mësimdhënësve merr mbështetje nga Shqipëria (Video)

Telegrafi

SBASHK-u tregon nëse do të vazhdojë greva në arsim

Lajmi.net

Koha.net Medial Telegrafi Kosova Live Botasot Zeri Botasot Medial

57 artikuj të ndërlidhur »

Vjosa Osmanit i reagon edhe Milaim Zeka

Zeri - I sapo botuar

Edhe Milaim Zeka nga Nisma Social Demokrate i ka reaguar Vjosa Osmanit, pasi kjo e fundit tha se PDK e ka në ADN e saj tradhtinë. Pas Ganimete Musliut e Blerim Latifit, i ashpër në reagim është ...

Ganimete Musliu i kundërpërgjogjet Vjosa Osmanit: PDK nuk i duron gjatë partnerët e paralizuar siç ishte LDK

Lajmi.net

Ganimete Musliu i kalon kufijtë etik ia përmend paralizën Isa Mustafës

Gazeta Express

Botasot Zeri

5 artikuj të ndërlidhur »

Mjekët thonë se i moshuari në Emergjencë ishte në gjendje të dehur

Koha.net - parë: 33 min

Këto janë pamjet e një të moshuari në Klinikën Emergjente në QKUK, që duket se tregojnë se askush nga stafi nuk merret me këtë të sëmurë. Por, version tjetër nga kjo video ka dhënë drejtori i kësaj ...

Pamjet e kamerave zbulojnë nëse iu ofrua ndihmë mjekësore të moshuarit në Emergjencë

Lajmi.net

Lenjani: Për të moshuarin u kryen mbi 19 analiza, mund ta dëshmojmë

Botasot

Telegrafi Lajmi.net Telegrafi Botasot Zeri Zeri Zeri Zeri

42 artikuj të ndërlidhur »
Shqipëri »

Qytetarët nuk kursejnë Kryemadhin, ja komenti që po bën xhiron në rrjetet sociale

SOT - parë: 43 min

“A të vjen turp nga vetja kur shikon fëmijet e tu që hanë bukën që ti dikujt ja ke vjedhur." Ky koment i bërë nga një fanse në rrjetet sociale, krahas video së Monikës ku shpërtheu në lot, ka ...

“A të vjen turp nga vetja…’, komenti që po bën xhiron e rrjeteve sociale kundër Kryemadhit

Java News

Kryemadhi: Opozita e vendosur për rrëzimin e Edi Ramës

LajmiFundit

Albeu.com Gazeta Tema Gazeta Tema SOT SOT Top Channel Top Channel Top Channel

46 artikuj të ndërlidhur »

Bushati jep lamtumirën e fundit, ka një mesazh për gazetarët

SOT - parë: 2 orë

Pas dekretimit të shkarkimit nga Ilir Meta, ka reaguar për herë të parë ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Takimin e fundit në këtë pozicion Bushati e ka zhvilluar me disa gazetarë, të cilët i ...

Dekretimi i Edi Ramës, çertifikon shkeljen e Kushtetutës nga Ilir Meta

Gazeta Tema

Meta dekreton Ramën. Ruçi: Presim Kushtetuesen, s’pendohem për presidentin

Top Channel

Gazeta Express Evropaelire ABC News SOT BalkanWeb Albeu.com Top Channel SOT

70 artikuj të ndërlidhur »

“Tërhiq ligjet e shpifjës”; Thirrja e organizatave të gazetarëve për kryeministrin

Top Channel - parë: 53 min

Një grup organizatash për mbrojtjen e të drejtave të njeriut e lirisë së fjalës si dhe organizata përfaqësuese të gazetarëve i kërkuan Kryeministrit, të tërheqë dy projektligjet për median online, të ...

Tiranë: organizatat kërkojnë tërheqjen e dy projektligjeve mbi mediat

VOA

Organizatat për lirinë e fjalës kundër projektligjeve për median online

ABC News

BalkanWeb RTSH Mapo Albeu.com Botasot Antpress Medial

10 artikuj të ndërlidhur »
Rajon »

Ceca nuk kursen fjalët nga takimi me Putinin

Lajmi.net - parë: 1 orë

Ceca ka qenë më mesin e atyre që u takuan me presidentin rus, Vladimir Putin gjatë vizitës së tij në Beograd. Serbët vazhdojnë ta komentojnë vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

Një ditë pas vizitës së Putin, Vuçiç lut Kosovën të heqë taksën 100%

ABC News

Daçiq i këndon Putinit, shikojeni reagimin e presidentit rus

Lajmi.net

Lajmi.net Lajmi.net Botasot Koha.net Telegrafi DW Botasot Lajm

177 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri grek sfidon opozitën për marrëveshjen e Prespës

Albeu.com - 17.01.2019

Kryeministri grek Alexis Tsipras, duke folur në debatin në Parlamentin grek , shkurt para votëbesimit, i njoftoi deputetët se Greqia e ka pranuar Notën verbale nga MPJ-ja e Maqedonisë, në të cilën ...

Greqi, Tsipras kërkon debat televiziv për marrëveshjen me Maqedoninê

SOT

Greqia përpara votimit të Marrëveshjes së Prespës

ABC News

Top Channel Top Channel Top Channel Evropaelire Lajmi.net ABC News ABC News VOA

32 artikuj të ndërlidhur »

Daçiç dhe Vulin ngatërrojnë fjalimet me njëri-tjetrin

ABC News - 17.01.2019

Ivica Daçic dhe Aleksandër Vulin, dy ministrat e qeverisë serbe, kanë dhënë spektakël gjatë një aktiviteti në ambasadën norvegjeze në Beograd. Dy ministrat e qeverisë serve, Ivica Daçiç dhe ...

Bëhen horë Daçiq e Vulin, plasin të qeshurat në sallë

Zeri

Bëhen horë Daçiq e Vulin, plasin të qeshurat në sallë

Lajm

Alsat

4 artikuj të ndërlidhur »
Bota »

Kryeministri francez: Jemi gati në rast të një Brexit të vështirë

BalkanWeb - parë: 23 min

Ne do të jemi gati në rast të Brexit-i të vështirë, pohoi kryeministri francez, Edouard Philippe gjatë një vizite në Kale (veri), një ditë pas prezantimit të një plani përgatitor në rast të daljes pa ...

May informon BE-në për etapat e ardhshme të Brexit-it

Alsat

Ish-ministri “fërkon duart”, thotë se është gati për të marrë qeverinë

Telegrafi

Gazeta Tema Lajm Botasot Evropaelire Botasot Gazeta Tema Top Channel Durres Lajm

114 artikuj të ndërlidhur »

Përplasen gjatë fluturimit dy aeroplanë rusë mbi Detin e Japonisë (Foto)

Telegrafi - I sapo botuar

Dy aeroplanë bombardues rusë janë përplasur në ajër mbi Detin e Japonisë gjatë një stërvitje ushtarake. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, aeroplani Sukhoi Su-34s aksidentalisht u përplasën ...

Rusi, përplasen në fluturim dy avionë bombardues

BalkanWeb

Tragjedi në qiellin rus, përplasen dy bombardues

Java News

Albeu.com Java News Flaka

6 artikuj të ndërlidhur »

Trump përballë një tjetër akuze të rëndë, demokratët kërkojnë hetim

Alsat - parë: 1 orë

Donald Trump po përballet sot me akuza të reja, në mesin e më të rëndave kundër tij, sipas opozitës demokrate presidenti do t’i ketë kërkuar ish-avokatit të tij të gënjejë në Kongres, në një episod ...

Media: Trump ka udhëzuar avokatin e tij të gënjejë Kongresin

VOA

Trump "e udhëzoi avokatin që të gënjejë"

Evropaelire

ABC News Botasot Lajm Antpress Gazeta Tema Koha.net Botasot Flaka

12 artikuj të ndërlidhur »
Ekonomi »

MTI-ja kontrollon pompat e derivateve, ka një lajm të keq për ata që nuk i vendosin çmimet

Lajmi.net - parë: 7 orë

MTI-ja ka vazhduar sot me kontrollet në pompat e benzinës dhe naftës. Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka vazhduar sot me kontrollet në pompat e benzinës dhe naftës me qëllim mbikëqyrjen e ...

MTI: Dënime për shitësit e derivateve që nuk i vendosin çmimet në tabela

Botasot

MTI-ja ka një lajm të keq për ata që nuk i vendosin çmimet në pompat e derivateve

Zeri

Telegrafi Lajm

5 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria eksportoi në Kosovë 44.5% më shumë në dhjetor 2018 sesa një vit më parë

Koha.net - parë: 14 orë

Bllokada ndaj mallrave të Serbisë e Bosnjë-Hercegovinës, aplikuar nga Qeveria e Kosovës që nga 21 nëntori i vitit që sapo lamë pas, ka dhënë efektin e saj në Shqipëri vetëm krahasuar me vitin 2017, ...

INSTAT/ 2018, eksportet kapin rekord historik, për herë të parë ulen importet

Java News

Eksporti i Shqipërisë mbulon importin 48,4%

Koha.net

Telegrafi BalkanWeb Alsat Medial Botasot Gazeta Tema Antpress Lajm

18 artikuj të ndërlidhur »

Taksapaguesit evropian kontribues të zhvillimit ekonomik në Kosovë

Botasot - 17.01.2019

Ministria e Financave dhe Banka Evropiane për Investime, kanë nënshkruar marrëveshjen grant për mbështetje të projektit për ndërtimin e autostradës Kijevë-Zahaq.

1 milion euro grant për ndërtimin e autostradës Kijevë-Zahaq

Medial

Banka Evropiane për Investime 1 milion euro për rrugën Kievë-Zahaq

Telegrafi

Botasot Kosova Live Koha.net Lajmi.net Zeri

8 artikuj të ndërlidhur »
Kulturë »

Osmani i përgjigjet Veselit: PDK e ka në ADN tradhtinë

Botasot - parë: 1 orë

Kryeparlamentari Kadri Veseli, në emisionin Frontal të T7, ka folur rreth qëndrimit të opozitës në dialogun me Serbinë. Veseli thotë se është i gatshëm t’ia lëshojë pushtetin Lidhjes Demokratike të ...

Veseli: PDK nuk e tradhtoi Isa Mustafën, por Vjosa Osmani, Anton Quni e deputetët tjerë

Botasot

Veseli e përqesh LDK-në për qëndrimin ndaj dialogut, thotë se Hoti është bërë yll i opozitës

Koha.net

Gazeta Express Lajmi.net Botasot ABC News Gazeta Express Koha.net Gazeta Express Botasot

49 artikuj të ndërlidhur »

Pas Çakorrit, Ramushi do të dorëzohet edhe ndaj taksës

Botasot - parë: 23 min

Mungesa e konceptit të të bërit shtet, për më tepër kur veprimet që ndërmerren janë si rezultat i efektit emocional, zakonisht shkaktojnë më shumë dëme se sa dobi.

Kërkohet presion për taksën edhe ndaj Serbisë

Zeri

Me gjithë trysninë ndërkombëtare, Kosova nuk zmbrapset nga tarifa doganore

Evropaelire

Zeri Evropaelire Albeu.com Botasot Zeri Zeri Gazeta Express Botasot

44 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj thotë se “mosdhënia e vizës nuk e lëkund besimin e tij ndaj SHBA-së”

Koha.net - parë: 1 orë

Në kohë grevash dhe raportimi për shtim të numrit të këshilltarëve që kërkojnë buxhet, kryeministri Ramush Haradinaj sërish e ka përmendur uljen e pagës që ia rriti vetes 100 %.

Haradinaj kërkon që t’i zvogëlohet rroga

Alsat

Haradinaj kërkoi që t’i zvogëlohet rroga

Botasot

Botasot Botasot Gazeta Express Lajmi.net Telegrafi Gazeta Express Lajmi.net Gazeta Express

42 artikuj të ndërlidhur »
Kronika »

Policia japin lajmin e hidhur rreth aksidentit ku u godit një këmbësor

Zeri - parë: 1 orë

Policia e Kosovës ka dhenë detaje rreth aksidentit të ndodhur në rrugën Prishtinë-Ferizaj ku si pasojë ka ndërruar jetë këmbësorja të cilën e goditi vetura, shkruan "Zëri.Info".

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë – Ferizaj, vdes një 37 vjeçare

Telegrafi

Aksident në rrugën Prishtinë-Ferizaj, vdes një këmbësore

Koha.net

Lajmi.net Botasot Zeri Almakos

7 artikuj të ndërlidhur »

Banorët e Astirit peticion Presidentit, ja çfarë kërkojnë

SOT - parë: 2 orë

Në ditën e 76-të të protestës së tyre banorët e Astirit kanë dalë edhe këtë të premte në protestë duke bllokuar rrugën kryesore ndërsa i kërkojnë qeverisë anullimin e projektit të Unazës së re.

Unaza/ Protestuesit te Astiri peticion Presidentit për hetimin e projektit

Java News

Kërcënohet Rama: Tërhiqu ose do të të marrim zvarrë si bustin e Enver Hoxhës

LajmiFundit

Albeu.com LajmiFundit BalkanWeb Gazeta Tema SOT Java News

9 artikuj të ndërlidhur »
« Sport

Icardi – Inter, ky është lajmi i fundit rreth të ardhmes së lojtarit

Lajmi.net - I sapo botuar

Mauro Icardi si çdo afat kalimtar është lojtari më i diskutuar tek skuadra e Inter. Kjo për shkakun se skuadra të mëdha evropiane janë vënë në kërkim të shërbimeve të tij, pasi ky i fundit ka treguar ...

Wanda Nara: Icardi do të rinovojë me Interin

Telegrafi

E bujshme, Icardi te Real Madrid, Inter blen sulmuesin e Atalantës

Gazeta Tema

Albeu.com Alsat Zeri Botasot SuperSport Botasot Telegrafi Botasot

15 artikuj të ndërlidhur »

Martial afër kontratës së re me Manchesterin

Botasot - parë: 43 min

Sulmuesi francez i Manchester Unitedit, ka arritur një marrëveshje me klubin për të nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me “Djajtë e Kuq”. Këto informacione i ka konfirmuar agjenti i Martialit, ...

Solskjaer: Dera e United është e mbyllur në të dyja kahët

Botasot

Ylli i Manchesterit një muaj jashtë fushe

Zeri

Zhurnal Alsat Top Channel SuperSport Zeri Telegrafi Lajmi.net Zhurnal

39 artikuj të ndërlidhur »

Barça e Reali mësojnë kundërshtarët në çerekfinalen e Kupës

Koha.net - parë: 2 orë

Janë mësuar çiftet çerekfinale në këtë edicion të Kupës së Mbretit. Pasi u konfirmua se Barcelona nuk do të përjashtohet nga Kupa e Mbretit edhe pas ankesës zyrtare nga Levante, e cila e kërkonte një ...

Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, ndeshja kryesore Sevilla – Barcelona

Telegrafi

Barcelona i shpëton përjashtimit dhe kap Sevillan në short, ja çiftet e tjera!

SuperSport

Lajmi.net Telegrafi Lajmi.net Telegrafi Lajmi.net Lajmi.net Telegrafi Telegrafi

69 artikuj të ndërlidhur »
Argëtim »

Era Istrefi e ftuar në eventin më të rëndësishëm të vitit

Alsat - I sapo botuar

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi nuk ndalet. Suksesi i ardhshëm i yllit të “Bon Bon” sapo është konfirmuar dhe këngëtarja mësohet se do të performojë në ngjarjen më të rëndësishme sportive të këtij ...

Era Istrefi nis xhirimet e klipit të ri, duket një kaçurrele atraktive me ndryshimin e ri në pamje

Telegrafi

Era Istrefi publikon pamje nga xhirimet e klipit të ri

Lajmi.net

Koha.net Telegrafi Almakos Zeri Almakos Botasot

9 artikuj të ndërlidhur »

Gjira zbulon gjininë e foshnjës

Telegrafi - I sapo botuar

Ditë më parë është bërë i ditur në media lajmi se reperja Gjira Kajtazi, do të bëhet nënë për herë të parë. Këtë gjë ajo e ka bërë të ditur vet përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social ...

Pasi konfirmoi shtatzëninë, Gjira zbulon gjininë e foshnjës

Lajmi.net

Pasi konfirmoi shtatzëninë, Gjira zbulon gjininë e foshnjës

Botasot
3 artikuj të ndërlidhur »

S'do e besoni si dukej vajza më e bukur në botë para 10 viteve (FOTO)

SOT - I sapo botuar

“Sfida e 10 viteve” që ka pushtuar ditët e fundit rrjetet sociale ku protagonistë janë bërë njerëz të ndryshëm përfshirë ato të artit, sportit, politikës dhe modelit.

“Sfida e 10 viteve” e vajzës më të bukur në botë (Foto)

Top Channel

“Më e bukura në botë”, kjo vajzë fiton sfidën 10-vjeçare të Instagramit

Alsat

SOT Durres Lajm Gazeta Tema Botasot

7 artikuj të ndërlidhur »
Ne kete dite ...