TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sporte te tjera

Indian Uells, Del Potro mund Federerin në finale

Alsat - parë: 6 orë

Huan Del Potro është fitues i turneut Master “Indian Uells”, pasi në finale mundi Rozher Federerin me 2-1 në sete ose 6-4, 6-7 dhe 7-6 në geme. Ishte dueli i 25 mes këtyre tenistëve të njohur, ndërsa ...

Super Del Potro mundi Federerin

InfoSport

Finale e Indian Uells: Federer-Del Potro

Alsat

Federer në finale të Indian Wells pas fitores së mundimshme kundër Coric

Gazeta Express

Alsat SuperSport SuperSport InfoSport

8 artikuj të ndërlidhur »

Pingpong: Rrahman Ademaj dhe Linda Zeqiri kampion të Kosovës për vitin 2018

Kosova Live - parë: 9 orë

Në sallën e Pingpongut në Prishtinë u mbajt Kampionati individual i Kosovës për seniorë. Dje u zhvilluan ndeshjet në disiplinat e çifteve për femra dhe për meshkuj si dhe garat individuale për ...

Rrahman Ademaj e Linda Zeqiri kampionë të Kosovës në pingpong

Koha.net

Pingpong: Rrahman Ademaj dhe Linda Zeqiri, kampionë të Kosovës për vitin 2018

Telegrafi
3 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfehet trajneri: Ja pse McGregor nuk i ka mbrojtur asnjëherë titujt

Tetova Sot - 17.03.2018

Edhe pse ka fituar dy tituj kampionë bote në artet marciale mikse, madje duke u bërë sportisti i parë që mban dy tituj njëherazi, kampioni irlandez i UFC-së, Conor McGregor, sot nuk ka asnjë prej ...

Befason Mayweather: Jam gati të luftoj në MMA!

SuperSport

Mayweather në UFC, mendon për sfidën e radhës ndaj McGregor

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »

Carvajal mirëpret një rikthimin të Moratas te Reali

Telegrafi - 17.03.2018

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal do të mirëpriste Alvaro Moratan përsëri në klubin e madh spanjoll. Sulmuesi i Chelseat u largua nga Reali verën e kaluar për tu transferuar në Londër, por ka ...

Carvajal mirëpret një rikthimin të Moratas te Reali

Almakos
2 artikuj të ndërlidhur »

Formula 1 nis një fushatë publicitare për të promovuar veten

Lajmi.net - 17.03.2018

Formula 1 e Liberty Media po largohet gjithnjë e më shumë nga ajo tradiconale e Bernie Ecclestone që kemi parë prë vite me radhë, çka duket edhe nga risia që pronarët e rinj do të aplikojnë duke ...

Federata e Xhudos së Kosovës vjen me një letër falënderuese

Lajmi.net - 16.03.2018

. Federata e Xhudos së Kosovës ka dalë me një letër falënderuese për kategorizimin e sporteve në Kosovë. Falënderimi i Federatës së Xhudos së Kosovës: Letër faleminderuese! Federata e Xhudos së ...

Marcelino: Pogba nuk e meriton të ftohet në kombëtaren franceze para Kondogbias

Telegrafi - 17.03.2018

Trajneri i Valencias, Marcelino ka marrë një goditje nga mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba. Marcelino nuk mund të besojë se si trajneri i Francës, Didier Deschamps vazhdon të preferojë ...

Marcelino: Pogba nuk e meriton të ftohet në kombëtaren franceze para Kondogbias

Almakos
2 artikuj të ndërlidhur »

Sefer Seferi mposht hungarezin Lazlo Hubert, fiton titullin Interkontinental të WBF-së

Telegrafi - 17.03.2018

Sefer Seferi ka arritur edhe një fitore në boksin profesionist duke fituar titullin World Boxing Federation (WBF) Intercontinental. Shqiptari ka triumfuar kundër Lazlo Hubert, një boksier i njohur i ...

Zyrtare: Man Utd ia rinovon kontratën Rojos

Telegrafi - 16.03.2018

Marcos Rojo ka vazhduar kontratën e tij me skuadrën angleze, Manchester United. Manchester United ka njoftuar se ka rinovuar kontratën me mbrojtësin argjentinas, Rojo.