TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basketboll

Rrahje në basketbollin kroat: Basketbollisti i Zarës e nokauton kundërshtarin e Splitit

Telegrafi - parë: 8 orë

Një skenë e pazakontë është parë në një ndeshje basketbolli në ligën kroate që u zhvillua ndërmjet KK Splitit dhe Zarës (KK Zadar). Takimi përfundoi me fitoren e Zarës që ishte mysafire me rezultat ...

Rrahje masive në basketbollin kroat, përjashtohen 14 lojtarë në ndeshjen Spliti – Zara

Koha.net

Rrahje në basketbollin kroat: Basketbollisti i Zarës e nokauton kundërshtarin e Splitit

Almakos
3 artikuj të ndërlidhur »

Me 24 pikë epërsi, Rahoveci mposht Golden Eagle Yllin

Telegrafi - parë: 9 orë

Në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë është zhvilluar derbi ndërmjet Rahovecit dhe Golden Eagle Yllit në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll.

KB Rahoveci mposht Yllin, merr vendin e tretë

Koha.net

Me 24 pikë epërsi, Rahoveci mposht Golden Eagle Yllin

Almakos
3 artikuj të ndërlidhur »

Shkupi i mban leksion basketbolli strumicës

Alb Portali - parë: 18 orë

Klubi i basketbollit Shkupit ka regjistruar fitoren e 2-të rradhazi, duke deklasuar Strumicën në Çair me rezultatin 109:67. Djemtë e trajnerit Miftari ishin më të mirë në të gjitha periodat e ...

KB Shkupi shënon fitoren e dytë radhazi në Superligën e basketbollit

InfoSport

Superliga basketbollit, Shkupi të shtunën përballë Strumicës në Çair!

InfoSport
3 artikuj të ndërlidhur »

Sigal Prishtina – Peja, nuk do ta besoni sa shikues ishin në sallë

Lajmi.net - 17.03.2018

. Sigal Prishtina e Peja e kanë zhvilluar ndeshjen e javës së 23-të të IP Superligës së Kosovës në basketboll. Në rrethana krejt ndryshe nga e kaluara, në prani të 10-12 shikuesve, e në pikë të ditës ...

Sigal Prishtina – Peja, mbyllet ndeshja me rezultat të ‘frikshëm’

Lajmi.net

Prishtina “stërvit” me Pejën

Koha.net

Prishtina triumfon lehtësisht ndaj Pejës

Telegrafi

Almakos

5 artikuj të ndërlidhur »

NBA/ LeBron udhëheq Cavs-at, Houston e Golden State nuk ulin ritmin

SuperSport - parë: 20 orë

Ndonëse e ka siguruar kualifikimin për në Play Off, Houston Rockets nuk ka ndërmend të ulë ritmin, teksa mbrëmjen e djeshme ka marrë një fitore spektakolare ndaj New Orleans Pelicans, me rezultatin ...

Trepça bindëse në fitoren ndaj Kerasanit

Telegrafi - 17.03.2018

Me rezultat 94-69, Trepça ka fituar ndaj Kerasan Prishtinës në ndeshjen e xhiros së 23-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Në përballjen e zhvilluar në palestrën “Minatori”, vendasit ishin më ...

Erolld Belegu: Arben Fetahu është favorit për të parin e FBK-së

Telegrafi - 16.03.2018

Erolld Belegu javë më parë dha dorëheqje prej Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). Tashmë janë caktuar edhe zgjedhjet e jashtëzakonshme për të parin e FBK-së.

NBA, James s’mjafton për Cavs, “ok” Rockets, Toronto 10 fitore radhazi

SuperSport - 16.03.2018

As Indiana Pacers nuk mund ta ndalë Toronto Raptors. Skuadra kanadeze triumfoi 99 – 106 në “Bankers Life Fieldhouse” të Indinapolisit, duke siguruar fitoren e 10-të radhazi në sezonin e rregullt, për ...

Toronto dhe Portland vazhdojnë serinë e fitoreve

Telegrafi - 16.03.2018

Skuadra lidere në Konferencën e Lindjes, Toronto Raptors ka vazhduar me fitore në NBA. Kanadezët kanë marrë suksesin e 10 radhazi ku kësaj radhe kanë triumfuar ndaj Indiana Pacers 106-99.