TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipëri

Basha: S'ka zgjedhje pa opozitën. Mbështetje nga SHBA për kauzën e PD

Top Channel - parë: 13 orë

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, kryetari i PD, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e opozitës për zgjedhje me qeveri teknike, duke nënvizuar se për këtë ka siguruar edhe mbështetjen e ...

Opozita mbetet vetëm, Basha nuk merr mbështetje nga SHBA

Respublica

Basha merr mbështetjen amerikane: Nuk do të ketë zgjedhje fasadë

Ora news

Basha: Kam mbështetjen e SHBA për Qeveri Teknike

Telegrafi

BalkanWeb Mapo SOT Java News Botasot Durres Lajm SOT Portalb

23 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet sa pension merr Nexhmija Hoxha që nga viti 1991

Botasot - parë: 43 min

Nexhmije Hoxha, e cila ka qenë në krah të bashkëshortit të saj për 41 vjet dhe e pranishme në të gjitha vendimmarrjet e rëndësishme për vendin, ka qenë anëtare e Komitetit Qendror të PPSHsë dhe ...

Nuk do ta besoni sa pension merr Nexhmije Hoxha që nga viti 1991

Albeu.com

S’do ta besoni sa pension merr gruaja Enver Hoxhës që nga viti 1991

Ina

S’do ta besoni sa pension merr gruaja Enver Hoxhës që nga viti 1991

Lajmi.net

Zeri

5 artikuj të ndërlidhur »

Ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Albeu.com - parë: 1 orë

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushte e motit në vendin tonë ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat malore veriore e verilindore duke rrezikuar shira të ...

Ja parashikimi i motit në Shqipëri

Lajmi.net

Sot dita më e ngrohtë e javës

Albeu.com

Parashikimi për Shqipërinë, ja çfarë na rezervon moti sot

Java News

Lajmi.net SOT Botasot Telegrafi Mapo

9 artikuj të ndërlidhur »

Flet deputeti i PS që zëvendëson Ervin Koçin: Çfarë nuk më pëlqen në parlament!

BalkanWeb - parë: 10 orë

Pas lënies së mandatit nga Ervin Koçi një tjetër deputet ulet në Kuvend. Prefekti i Fierit, Xhevit Bushaj në një intervistë ekskluzive për Gsh.al thotë se do të braktisë detyrën që ka, për të marrë ...

Ja arsyeja e dorëzimit të mandatit nga deputeti socialist

SOT

PS, një deputet më pak. Ikën Ervin Koçi

Top Channel

Dorëhiqet deputeti socialist i Fierit, Ervin Koçi

Java News

Gazeta Express Ora news Durres Lajm Flaka.info Albeu.com Mapo BalkanWeb Botasot

18 artikuj të ndërlidhur »

Bojkoti i opozitës/ Rama i vetëm në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës

Mapo - parë: 15 orë

Foto 1 nga 1 Kryeministri Rama paralajmëron se do të hyjë i vetëm në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës, pavarësisht qëndrimit të opozitës. Me një status në Facebook, Rama thotë se, kriza e PD nuk do ...

Kavaja, eksperimenti i majit për në qershor

Java News

Paloka deklaron se PD-ja bojkoton zgjedhjet në Kavajë, ja reagimi thumbues i Ramës

LajmiFundit

PD: Nuk ka zgjedhje në Kavajë! Rama: Keqardhje për ta!

Top Channel

ABC News LajmiFundit SOT ABC News Albeu.com BalkanWeb Albeu.com Ora news

29 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet e 22 marsit 1992, Fatos Klosi: Regjimin nuk e rrëzoi Berisha, ishte komunist i thekur, Ramiz Alia s’po e ...

SOT - I sapo botuar

Më 22 mars të vitit 1992, Shqipëria zhvilloi zgjedhjet e para pluraliste. Kjo datë historike do të shënohej si dita kur Shqipëria hodhi hapat e para drejt demokracisë.

Idajet Beqiri: Berisha nuk zbatoi rregullat e takimit të Triestes, spiuni i UDB e la vendin në tranzicion

SOT - I sapo botuar

Ardhja në pushtet e PD dhe Berishës në 22 mars 1992, ishte diçka e pritshme. Vendimmarrja për këtë rrotacion pushteti kishte kohë që ishte përcaktuar.

Rivalë të përjetshëm në fushën e blertë, por shikon gjestin human që bëjnë bashkë lojtarët e Partizanit dhe të Tiranës

Albeu.com - parë: 38 min

Tirana dhe Partizani janë dy skuadrat kryeqytetase, e dihet se rivaliteti mes tyre në fushë është shumë i madh. Të dy ekipet janë të dënuara për të fituar dhe tifozët në shkallët e stadiumit kanë ...

Rama: Pensionet 8.2% më të larta se në 2013

Botasot - parë: 18 min

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se falë reformave për të bërë shtet, sot të gjithë gjyshet dhe gjyshërit, marrin një pension 8.2% më të lartë se në 2013.

Rama: Pensionet 8.2% më të larta se në vitin 2013

Lajmi.net
2 artikuj të ndërlidhur »