TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rajon

Ndahet nga jeta ish-kryeministri grek Mitsotakis

DW - parë: 20 orë

Në moshën 98-vjeçare u nda nga jeta ish-kryeminisri dhe një nga politikanët më të njohur të Greqisë, Konstantinos Mitsotakis. Ai ka lënë gjurmë të thella në politikën greke.

Ndahet nga jeta Mitsotakis, ish kryeministri i Greqisë

Ora news

Ndërron jetë ish–kryeministri grek

Telegrafi

Ndërron jetë në moshën 99-vjeçare ish-kryeministri grek Mitsotakis

Albeu.com

RTSH Top Channel BalkanWeb Respublica SOT Java News Antpress

11 artikuj të ndërlidhur »

Greqi, vdes ish-kryeministri konservator, Konstantin Micotakis

Alb Portali - parë: 15 orë

Loading... Ish-kryeministri konservator grek, Constantin Micotakis figurë e spikatur në jetën politike greke në dekadat e fundit vdiq sot në mëngjes në moshën 98 vjeç në Athinë.

Vdiq ish kryeministri grek Konstantin Micotakis

Idividi

Vdes ish-Kryeministri i Greqisë

Mapo

Ndërron jetë ish-kryeministri i Greqisë Konstandin Micotaqis 98 vjeç

ABC News
4 artikuj të ndërlidhur »

Drogë në ujërat e Korfuzit, kapen dy ngarkesa që pluskonin me marijuanë

SOT - 28.05.2017

Ujërat detare të Korfuzit janë mbuluar nga droga ditëne sotme. Policia ka gjetur dy ngarkesa me drogë në zonat pranë ishullit. Mësohet se ngarkesa e parë është gjetur ne Erikusa ku dhe është ...

Operacion në det, policia greke zbulon dy ngarkesa me drogë në Korfuz

BalkanWeb

Policia ?peshkon? 56 kg marijuanë në ujërat e Korfuzit

Albeu.com
3 artikuj të ndërlidhur »

Cungu në Rumi, pas mediave ndezet edhe politika

Ina - parë: 2 orë

Fotografi me thikë dhe sopatë në duar, të domosdoshme për kamping, kanë qenë të mjaftueshme që mediat serbe, konkretisht nje portal me emrin IN4S, të zbulojë ”skandalin” e radhës rreth një dalje të ...

Hulumtim: Presheva është komuna më jo transparente në Serbi

Ina - parë: 2 orë

Komuna e Pançevës është vetqeverisja më transparente në Serbi ndërsa Presheva është në fundin e listës e 15-ta në indeksin e transparencës, tregojnë hulumtimet e fundit të oganizatës “Serbia ...

Hungaria pengon hyrjen në vend të dhjetëra refugjatëve

Almakos - parë: 15 orë

Janë penguar nga forcat e sigurisë 90 persona të cilët në tre ditët e fundit janë përpjekur të hyjnë në mënyrë ilegale në Hungari, e cila për të penguar hyrjen e refugjatëve ka vendosur tela me ...

Hungaria pengon hyrjen në vend të dhjetëra refugjatëve

Portalb
2 artikuj të ndërlidhur »

Ramën apo Vuçiçin, ja kë lider ka Lugina e Preshevës

Albeu.com - parë: 22 orë

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi , ka thënë se të treja komunat e Luginës së Preshevës e kanë të garantuar të drejtën e bashkëpunimit me Prishtinën e Tiranën dhe këtë të drejtë nuk mund ...

Kamberi: Luginës s’mund t’i ndalohet e drejta e bashkëpunimit me Prishtinën e Tiranën

Ina
2 artikuj të ndërlidhur »

Arbëreshë E ulqinakë – vëllezër të një gjaku

Ina - 29.05.2017

Nga Eltona Lakuriqi Edhe pse ka kaluar mesnata, salla e madhe e hotelit “Albatros” në bregdetin tërheqës të Ulqinit, ka një gjallëri disi të veçantë. Njerëz të veshur me kostume kombëtare, Pierpaolo ...

Mësuesit e serbishtes në shkollat e Luginës nuk dinë as vetë të flasin

Ina - 29.05.2017

Nxënësit shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë shpesh deri në shkollimin e mesëm nuk dinë asnjë fjalë serbisht edhe pse mësojnë këtë si gjuhë joamtare që nga shkollimi fillor i ulët.

Mësuesit e serbishtes në shkollat e Luginës nuk dinë as vetë të flasin

Lajm
2 artikuj të ndërlidhur »

Shumë më pak emigrantë në Preshevë

Ina - 29.05.2017

Ardhja e migrantëve të ri dhe atyre që po kërkojnë azil është zvogluar disa javët e fundit, kështu që në qendrat e pranimit në Serbi janë 6300, gjegjësisht vetëm në Preshevë janë 600 migrantë apo ...