TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rajon

“Judicial Watch” padit DASH dhe USAID

ABC News - parë: 47 min

Një grup mbikqyrësish amerikanë kanë paditur Departamentin Amerikan të Shtetit dhe USAID-in, pasi nuk i janë përgjigjur një kërkese të tyre për transparencë me një fond prej 5 milionë dollarësh, që ...

5 milion dollarë në Maqedoni, DASH dhe USAID paditen në SHBA: Iu dhanë degës së Sorosit

Lajm
2 artikuj të ndërlidhur »

Zv/kryeministri serb reagon ndaj deklaratave të Ramës

ABC News - parë: 2 orë

Zv/kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç është politikani serb i radhës që reagon për deklaratat e Edi Ramës për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë me Kosovën.

Riza Halimi si ishte ankuar në Beograd për aleatët e tij që sot i ka në pushtet, ja dokumentet

Ina - 22.04.2017

Kryetari i PVD-së, dhe ish deputeti popullor Riza Halimi është ankuar edhe në Ministrinë administratës publike dhe vetqeverisjes lokale në Beograd, duke akuzuar se dr.Skender Destani në pozitën e ...

Greqi, Syriza mbështet kandidaturën e Melenchon në presidencialet franceze

BalkanWeb - 22.04.2017

ATHINË– Syriza, partia e majtë radikale e kryeministrit grek, Aleksis Cipras shprehu mbështetjen e saj për Jean-Luc Mélenchon përpara raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë, në një ...

Demiri: Krizat në Ballkan çojnë drejt bashkimit të shqiptarëve

Ina - 21.04.2017

Bashkimi i trojeve shqiptare nuk është trillim, kështu vlerëson ish diplomati, Alajdin Demiri duke komentuar kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe presidentin i Kosovës, Hashim Thaçi për mundësinë që ...

Demiri: Krizat në Ballkan çojnë drejt bashkimit të shqiptarëve

Botasot
2 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari hedh nga dritarja të dashurën

Shqipmedia - 21.04.2017

Një shqiptar në Gjermani akuzohet se ka hedhur nga dritarja e katit të dytë të banesës të dashurën e tij rumune. Të hënën në Dyseldorf, një 24-vjeçare është hedhur nga dritarja e katit të dytë nga 7 ...