TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kulturë

Shpend Ahmeti shfaqet me gruan (Foto)

Zhurnal - parë: 6 orë

Shpend Ahmeti shfaqet me gruan (Foto) Loading... Shpend Ahmeti është shfaqur plot buzëqeshje pas një natë jo fort të këndshme në Itali. Në shoqërinë e gruas së tij, Ardianës, Shpendit i është kthyer ...

Lorik Cana fotografohet me Shpend Ahmetin, ky i fundit ironizon me “arrestimin” e tij (Foto)

Telegrafi

Ahmeti: Në mandatin e dytë do të punojmë në zhvillimin e Prishtinës

Koha.net

Lorik Cana shfaqet me një bukurosh (Foto)

Gazeta Express

Lajmi.net Lajmi.net Albeu.com Lajmi.net Koha.net Albeu.com Lajmi.net Gazeta Express

63 artikuj të ndërlidhur »

Përsëri dëmtime te parku “1 Tetori”

Koha.net - parë: 10 orë

Edhe pse kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka angazhuar 4 roje në parkun e ri “1 Tetori”, pasi pati dëmtime vetëm pak ditë pas ndërtimit, kjo përsëri vazhdoi njësoj.

Sejdiu: Vandalizohet sërish hapësira te parku i ri (Foto)

Telegrafi

Vandalët shkatërrojnë përsëri një pjesë të parkut të ri në Prishtinë (FOTO)

Zeri

Përsëri dëmtime te parku “1 Tetori” (Foto)

Lajmi.net

Almakos

5 artikuj të ndërlidhur »

SHBA miraton shitjen e sistemit raketor për Rumaninë

Botasot - parë: 6 orë

Departamenti i Shtetit ka miratuar shitjen e sistemit raketor për Rumaninë në vlerë prej 1,25 miliard dollarësh. Lajmi është bërë i ditur nga Agjencia amerikane për bashkëpunim të sigurisë.

SHBA-ja miraton shitjen e sistemit raketor për Rumaninë

Koha.net

SHBA miraton shitjen e sistemit raketor për Rumaninë

Telegrafi
3 artikuj të ndërlidhur »

Këto qytete do të mbeten pa energji elektrike

Botasot - parë: 11 orë

KEDS-i, të premten, ka publikuar orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike në qytetet e Kosovës për disa nga ditët e ardhshme. Orari i plotë: Prishtinë Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it ...

Nesër e pasnesër në Lipjan do të ketë ndërprerje të planifikuara të rrymës

Koha.net

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

Botasot

Qytetet që do të mbeten pa rrymë, në ditët në vijim

Telegrafi

Zeri

5 artikuj të ndërlidhur »

Therja me thikë për një rrugë në Prizren,  ngritët aktakuzë për vrasje në tentativë

Lajmi.net - parë: 12 orë

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të akuzuarve R.XH., B.XH. dhe A.S. I akuzuari R.XH. më datë 20.05.2017, afër shtëpisë së tij së bashku me ...

Aktakuzë për vrasje në tentativë në Prizren

Koha.net

Aktakuzë për vrasje në tentativë

Telegrafi

Aktakuzë për vrasje në tentativë në Prizren

Zhurnal

Almakos

5 artikuj të ndërlidhur »

Superylli i NBA-së ndjekë stërvitjet e Prishtinës!

Shqipmedia - parë: 6 orë

Në faqen e klubit të basketbollit Sigal Prishtina, kampion në fuqi, është postuar një foto shumë interesante dhe një shkrim në lidhje me yllin e NBA-së.

Ylli i NBA-së ndjek stërvitjet e Prishtinës në Instagram, kjo i bën ftesë

Koha.net
2 artikuj të ndërlidhur »

Gashi synon edhe për një mandat drejtimin e Obiliqit

Koha.net - parë: 4 orë

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka thënë se do të garojë edhe për një mandat për kryetar të kësaj komune. "Për 4 vite, në Obiliq kanë marrë hov shumë projekte kapitale, duke filluar nga ...

Krasniqi “propozon ilaçin” për zgjidhjen e krizës politike në vend

Koha.net - parë: 5 orë

Monitoruesi i punës së Kuvendit të Kosovës, Albert Krasniqi nga KDI, ka marrë një shembull nga Senati Amerikan, për të “propozuar” zgjidhjen e krizës politike në vend.

Kërkohet që përdorimi i veturave zyrtare të kufizohet me ligj

Koha.net - parë: 6 orë

Ishte dita e fundit e fushatës dhe të shumtë ishin ata që po synonin të zinin një vend në palestrën “1 Tetori”, për tubimin përmbyllës të koalicionit PAN.