TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ekonomi

Vendet që nuk do të kenë rrymë në ditët e ardhshme

Botasot - parë: 12 orë

Disa vende në Kosovë do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditëve të ardhshme. Sipas KEDS-it ndërpererjet janë të planifkuara për mirëmbajtjen dhe sigurimin e sistemit energjetik.

Në këto vende do të ketë ndërprerje të rrymës këtë të shtunë

Lajmi.net

Vendet që nuk do të kenë rrymë

Telegrafi

Vendet që do të kenë reduktime të rrymës

Telegrafi

Koha.net Lajmi.net

6 artikuj të ndërlidhur »

STATISTIKAT/ Kosovarët dhe maqedonasit “pushtojnë” Shqipërinë, ja shifrat e pushuesve

Gazeta Tema - parë: 14 orë

Shqiptarët që jetojnë jashtë kufijve zyrtarë janë vizitohet më besnik të Shqipërisë. Numri i vizitorëve të huaj, të hyrë në Shqipëri për qëllime pushimi dhe vizita ditore në muajin Qershor 2017, ...

Pushuesit nga Kosova e Maqedonia mbajnë gjallë turizmin shqiptar

Lajmi.net

Statistikat/ Pushuesit nga Kosova e Maqedonia mbajnë në këmbë turizmin shqiptar

Mapo
3 artikuj të ndërlidhur »

Vlera e sigurimeve arrin në 18.4 milionë euro

Telegrafi - parë: 20 orë

Banka Qendrore e Kosovës (BQK), ka njoftuar se sektori i sigurimeve u karakterizua me rritje të profitit në mars 2017 kundrejt periudhës së njëjtë të vitit paraprak.

Sigurimet arritën vlerën në 18.4 milionë euro

Lajmi.net

Rritet në tetë për qind deficiti tregtar i mallrave

Lajmi.net

Rritet me tetë për qind deficiti në tregtinë e mallrave

Koha.net

Telegrafi

5 artikuj të ndërlidhur »

Sigurimet Shoqërore, mbi 26 mijë punonjës kanë gabim emrin në sistem

Java News - 19.07.2017

Mbi 26 mijë punonjës rezultojnë me gabime në emër ose mbiemër në sistemin e Institutit të Sigurimeve Shoqërore kur këto të dhëna kryqëzohen me regjistrin e Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes ...

Probleme në sistemin e Sigurimeve Shoqërore, 26 mijë punonjës me gabim në emër

SOT

Sigurimet shoqërore, 26 mijë punonjës në sistem me gabim në emër: Ja si do të veprohet

Gazeta Tema
3 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtarizohet marrëveshja: Kosova përfiton afro 50 milionë dollarë nga SHBA-ja

Lajmi.net - parë: 5 orë

Sokol Havolli, këshilltar i kryeministrit në detyrë, Isa Mustafa, ka thënë sonte se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe SHBA-ve për grantin në vlerë afro 50 milionë dollarësh është gati.

Havolli: Zyrtarizohet marrëveshja, Kosova përfiton afro 50 milionë dollarë nga SHBA-ja

Telegrafi
2 artikuj të ndërlidhur »

Nxitoni për të blerë në gjirafa50.com, 10 për qind zbritje për të gjitha produktet

Telegrafi - parë: 8 orë

Dyqani më i madh online në Kosovë, gjirafa50.com , sot ka bërë një ofertë për të gjithë klientët e saj. Sot nga ora 10:00 e mëngjesit, deri në ora 22:00 në mbrëmje, për çdo produkt ka ofruar zbritje ...

Bagels tradicional amerikan vijnë edhe në tregun kosovar

Zeri - parë: 11 orë

Të paktë janë filmat e famshëm amerikan, ku në skenat e tyre, protagonistët kryesor nuk ndalen në kiosqet përreth rrugës për të blerë kifle tradicionale amerikane, të cilat në gjithë botën njihen si ...

Bagels tradicional amerikan vijnë edhe në tregun kosovar

Telegrafi
2 artikuj të ndërlidhur »

Raporti/ Bashkitë rrisin shpenzimet për paga dhe punësime, bien investimet dhe shërbimet

BalkanWeb - parë: 12 orë

Nga: Erjola JATA Bashkitë po shpenzojnë më shumë për personalin në paga dhe punësime të reja sesa për investime dhe shërbime për qytetarët. Është ky një ndër konkluzionet e raportit të financave ...

Maturantë, përpara se të përzgjedhni fakultetin keni parasysh

Telegrafi - parë: 14 orë

Çdo vit, mbi 80 milion studentë në gjithë botën regjistrohen në universitet, mirëpo, rreth 30 milion prej tyre e braktisin universitetin dhe asnjëherë nuk i përfundojnë studimet.

Banka Shqiptare për kredinë për banesa

ABC News - parë: 13 orë

Krahas lejeve të ndërtimit, këtë vit është rritur edhe financimi I bankave për të blerë pasuri të paluajtshme. Në pesë muajt e parë, kredia për banesa u rrit 15% sipas Bankës së Shqipërisë.