TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

SHBA-Gjermani, 70 vite nga “Plani Marshall”

Top Channel - parë: 35 min

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, dhe homologu i saj amerikan, James Mattis, përkujtuan këtë të mërkurë përvjetorin e 70 të “Planit Marshall”.

Mattis në Gjermani, u jep sigurime aleatëve të NATO-s

Botasot

Mattis: Amerika s'e ka ndër mend të përfshihet në luftën civile siriane

Zeri
3 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi Evropian zgjat sanksionet ndaj Rusisë deri në janar 2018

SOT - parë: 20 min

Bashkimi Evropian ka zgjatur sot formalisht sanksionet ekonomike e diplomatike ndaj Rusisë, duke kufizuar aktivitetin evropian të kompanive ruse të energjisë, mbrojtjes dhe sektorit financiar.

BE-ja zyrtarisht i ka zgjatur sanksionet kundër Rusisë

Lajmi.net

BE-ja zyrtarisht i ka zgjatur sanksionet kundër Rusisë

Idividi

Poroshenko dhe Makron vendimtar për përfundimin e krizës së Ukrainës

Idividi

Alb Portali Telegrafi

6 artikuj të ndërlidhur »

Bisedimet për Qipron, mundësia e fundit për ribashkim

Top Channel - parë: 45 min

Udhëheqësit rivalë greko-qipriotë dhe turko-qipriotë nisën bisedimet të mërkurën, me qëllim ribashkimin e ishullit të ndarë pas më shumë se 40 vitesh, por për ta bërë këtë duhet të hedhin pas krahëve ...

Raund i ri i negociatave për bashkimin e Qipros në Zvicër

Idividi

Mediatori i OKB: Bisedimet mund të sjellin zgjidhjen e konfliktit të Qipros

SOT
3 artikuj të ndërlidhur »

Momenti kur luftëtarët e ISIS-it për një fije floku nuk e godasin në kokë snajperisten kurde, por reagimi i saj ka ...

Telegrafi - I sapo botuar

Një video rrëqethëse e publikuar së fundmi në internet, shfaq momentin kur një luftëtare kurde fillon të qesh me dështimin e militantëve të ISIS-it, ku njëri prej tyre për një fije floku nuk e qëllon ...

Gratë kurde nuk e dinë se çka është frika: Plumbi i kalon pranë kokës, por ajo vetëm qesh-Video

Zeri
2 artikuj të ndërlidhur »

Danimarka paralajmëron “masa të rrepta” kundrejt ndihmave dedikuar xhamive

Portalb - I sapo botuar

Ministrja e Migrimit dhe Integrimit e Danimarkës, Inger Stöjberg, ka njoftuar se janë duke zhvilluar punime lidhur me kufizimin e ndihmave të jashtme dedikuar xhamive në vend, raporton Anadolu Agency ...