TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bota

Partia e Borisovit i fitoi zgjedhjet në Bullgari

Portalb - I sapo botuar

Partia e ish-kryeministrit bullgar Bojko Borisov, “Qytetarë për zhvillim evropian të Bullgarisë” (GERB) ka fituar 32,5 për qind të votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, tregojnë rezultatet ...

Partia pro-perëndimore mund socialistët pro-rusë në Bullgari

Lajmi.net

Sondazhet/ Kandidati pro-europian fiton zgjedhjet në Bullgari

BalkanWeb

Garë e ngushtë në zgjedhjet parlamentare në Bullgari

Lajmi.net

Alb Portali Albeu.com Portalb DW Ora news Evropaelire Zeri Flaka.info

13 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë do të thotë lirimi i Mubarakut për Egjiptin

DW - parë: 55 min

Pas gjashtë vitesh në arrest, ish-diktatori egjiptian Husni Mubarak është sërish i lirë. Kjo në një kohë kur shumë aktivistë të revolucionit dergjen në burgje.

Çfarë do të thotë lirimi i Mubarakut për Egjiptin

BalkanWeb

Çfarë do të thotë lirimi i Mubarakut për Egjiptin?

Portalb
3 artikuj të ndërlidhur »

Londra para kërkesës për Brexitin

DW - parë: 55 min

Kryetarët e tjerë të shteteve dhe të qeverive nga 27 shtete të tjera të BE demonstruan unitet në 60 vjetorin e Marrëveshjeve të Romës. Kurse Britania e Madhe do të paraqesë të mërkurën formalisht ...

Londër: Mijëra njerëz protestojnë kundër largimit të Britanisë nga BE-ja (Foto)

Lajmi.net

Marsh masiv në Londër, kundër Brexit-it

Telegrafi

Londër, 60- vjetori i BE, mijëra manifestues kundër BREXIT

Java News

Albeu.com Portalb

6 artikuj të ndërlidhur »

Rebelët sirianë avancojnë drejt Rakës

Evropaelire - parë: 55 min

Rebelët sirianë, të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara, morën kontrollin e plotë të një baze ajrore nga militantët e Shtetit Islamik, pranë qytetit Raka.

Rebelët sirianë avancojnë drejt Rakës

Telegrafi

Rebelët sirianë avancojnë drejt Rakës

Lajmi.net
3 artikuj të ndërlidhur »

BE dhe Ambasada Italiane festojnë 60 vjetorin e traktateve të Romës

Lajmi.net - parë: 55 min

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë në bashkëpunim me Ambasadën Italiane në Kosovë do të shënojnë sot 60 vjetorin e Traktatit të Romës. Me këtë rast do të hapet një ekspozitë në Biblotekën Kombëtare ...

60 vjet nga themelimi i Traktatit të Romës

Portalb

60 vite nga marrëveshja themeluese e BE, nënshkruhet Deklarata e Romës

Java News

BE “betohet” për bashkim, 60-vjetori i traktatit

Top Channel

DW Portalb Top Channel Ora news Mapo VOA ABC News Lajmi.net

33 artikuj të ndërlidhur »

Gjashtë nxënës raportohen të vdekur nga orteku në Japoni

Evropaelire - parë: 25 min

Së paku gjashtë nxënës japonezë besohet se kanë vdekur, pasi janë goditur nga orteku i borës në një vendpushim. Orteku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në pushimoren Nasu Onsen, të prefekturës Toçigi.

Japoni, orteku i dëborës kap grupin e nxënësve, dyshohet për 8 viktima

Ora news
2 artikuj të ndërlidhur »

Merkel e nis me fitore vitin e zgjedhjeve

Top Channel - I sapo botuar

CDU-ja e Angela Merkelit fitoi me shumicë të ndjeshme votash zgjedhjet rajonale në landin e Zarës, një triumf ky që ka dekurajuar kampin socialdemokrat, që pretendon të dale në krye sivjet në ...

CDU fiton zgjedhje rajonale me shumicë të madhe votash

DW
2 artikuj të ndërlidhur »

Sulmi në Westminster, autori pjesë e një komploti për të hedhur në erë një bazë ushtarake

Ora news - parë: 1 orë

Islamisti që kreu sulmin terrorist në Westminster ka qene hetuar si pjesë e një komploti për të hedhur në erë një bazë të ushtrisë duke përdorur një makinë bombë.