TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni »

Zaev: Qeveria e re deri të mërkurën në mbrëmje, masa e parë pezullimi i testit ekstern

Idividi - parë: 2 orë

Shkup, 29 maj 2017 (MIA) - Mandatari i LSDM-së, Zoran Zaev sot deklaroi se pret që qeveria e re të zgjidhet më së voni deri pasnesër në mbrëmje, konform afateve, ndërsa detyrimi i parë do të jetë ...

Maqedoni, votohet sot qeveria e re. Shqiptarët 6 ministri

Top Channel

Parlamenti debaton sot programin e kabinetit Zaev

Albeu.com

Botasot Telegrafi Lajm Almakos Almakos Botasot Alb Portali Respublica

96 artikuj të ndërlidhur »

Filluan të mblidhen deputetët, pritet votimi i Qeverisë

Ina - parë: 17 min

Në orën 11:00 është paralajmëruar seanca ku do të votohet Qeveria e re e Maqedonisë. Pjesëmarrjen nuk e kanë konfirmuar deputetët e VMRO-DPMNE’së të cilët nuk e pranojnë si të rregullt zgjedhjen e ...

Kuvendi do të zgjedh qeveri të re

Alb Portali

VMRO DPMNE nuk tregon nëse nesër do të merr pjesë në seancën parlamentare

Portalb

Lajm Alb Portali Portalb Telegrafi Portalb Almakos Portalb Albeu.com

51 artikuj të ndërlidhur »
Kosovë »

Veseli bën iftar me qindra miq të tij në Gjilan (Foto)

Lajmi.net - parë: 1 orë

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, mbrëmë ka bërë iftar me qindra miq të tij në Gjilan. Në mesin e miqve të tij, ka qenë edhe bashkëshortja e heroit të kombit, Agim Ramadani.

Veseli bën iftar me qindra miq të tij në Gjilan (Foto)

Almakos

Veseli: Ka ardhur koha edhe në Llap për fitoren e “Fillimit të Ri” të PDK-së

Almakos

Almakos Lajmi.net Zeri Zeri Alb Portali Albeu.com Lajmi.net Zeri

65 artikuj të ndërlidhur »

Anëtari i AAK-së: Kjo është pyetja e parë që do i bëj Haradinajt si kryeministër

Zeri - parë: 2 orë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se me marrëveshjen për Asociacionin e Komunave Serbe asnjë polic shqiptar s’do të mund të kalojë në pjesën Veriore dhe një kandidat i AAK-së për ...

Berisha: Kjo është pyetja e parë që do t'ia bëj Haradinajt si kryeministër

Gazeta Express

Këto janë të gjitha premtimet e tre kandidatëve për kryeministër

Gazeta Express

Almakos Lajmi.net Top Channel Lajmi.net Zeri Lajmi.net Lajmi.net Zeri

59 artikuj të ndërlidhur »
Shqipëri »

Kafja e mëngjesit/ Rama pyet për kandidatët e PD, banorët: Këta tanët…

Botasot - parë: 22 min

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin me një kafe me banorë të Peshkopisë. Gjatë bisedës me banorë, ata i kanë thënë Rames se “20% e atyre qe kane qene ne cader do te votojne PS”.

Rama ?zgjohet? në Peshkopi, pyet banorët për kandidatët e PD-së (VIDEO)

Albeu.com

‘20% e atyre që kanë qenë në çadër do votojnë PS’, Rama i kërkon shpjegime dibranit

BalkanWeb
3 artikuj të ndërlidhur »

Ministria e Financave i përgjigjet Prishtinës: Jo biznes brenda Kampusit Universitar

Lajmi.net - parë: 17 min

Ministria e Financave i është përgjigjur, Komunës së Prishtinës lidhur me akuzat që po ua bllokon një projekt madhorë për parkingjet nëntokësore. “Që disa muaj, Komiteti për Partneritet Publiko ...

Komuna e Prishtinës: Hoti po bllokon ndërtimin e parkingut nëntokësor te Filologjiku

Telegrafi

Publikohen pamjet e parkingut nëntokësor te sheshi ‘Skënderbej’

Ora news

SOT Java News Top Channel Mapo Botasot Shqipmedia

9 artikuj të ndërlidhur »

Përçahet PD, degët braktisin Bashën në fushatë, dorëhiqen nga lista Sulejman Gjana dhe Helidon Bushati

SOT - parë: 3 orë

Përçahet Partia Demokratike, para zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit, si asnjëherë më parë. Listat e kandidatëve për deputetë të PD, kanë sjellë pakënaqësi dhe revoltë në bazë.

PD dorëzon listën përfundimtare në KQZ, Zogaj i katërti në Lezhë

Ora news

Helidon Bushati tërhiqet nga lista e PD në Shkodër

Ora news

Durres Lajm Gazeta Express Top Channel BalkanWeb Ora news Java News Ina Albeu.com

30 artikuj të ndërlidhur »
Rajon »

Ndahet nga jeta ish-kryeministri grek Mitsotakis

DW - parë: 20 orë

Në moshën 98-vjeçare u nda nga jeta ish-kryeminisri dhe një nga politikanët më të njohur të Greqisë, Konstantinos Mitsotakis. Ai ka lënë gjurmë të thella në politikën greke.

Ndahet nga jeta Mitsotakis, ish kryeministri i Greqisë

Ora news

Ndërron jetë ish–kryeministri grek

Telegrafi

Albeu.com RTSH Top Channel BalkanWeb Respublica SOT Java News Antpress

11 artikuj të ndërlidhur »

Greqi, vdes ish-kryeministri konservator, Konstantin Micotakis

Alb Portali - parë: 15 orë

Loading... Ish-kryeministri konservator grek, Constantin Micotakis figurë e spikatur në jetën politike greke në dekadat e fundit vdiq sot në mëngjes në moshën 98 vjeç në Athinë.

Vdiq ish kryeministri grek Konstantin Micotakis

Idividi

Vdes ish-Kryeministri i Greqisë

Mapo

ABC News

4 artikuj të ndërlidhur »

Drogë në ujërat e Korfuzit, kapen dy ngarkesa që pluskonin me marijuanë

SOT - 28.05.2017

Ujërat detare të Korfuzit janë mbuluar nga droga ditëne sotme. Policia ka gjetur dy ngarkesa me drogë në zonat pranë ishullit. Mësohet se ngarkesa e parë është gjetur ne Erikusa ku dhe është ...

Operacion në det, policia greke zbulon dy ngarkesa me drogë në Korfuz

BalkanWeb

Policia ?peshkon? 56 kg marijuanë në ujërat e Korfuzit

Albeu.com
3 artikuj të ndërlidhur »
Bota »

Vdes Manuel Noriega, ish-lideri i Panamasë që u rrëzua nga amerikanët

Java News - parë: 27 min

Gjenerali Manuel Antonio Noriega, ish – lideri ushtarak i Panamasë ka ndërruar jetën në moshën 83 – vjeçare. Noriega iu ishte nënshtruar së fundmi një operacioni pasi kishte pësuar hemorragji, pas ...

Noriega: Nga spiun i CIA-s tek trafikimi i drogës

Mapo

Panama, vdes ish-diktatori Manuel Noriega

ABC News

Idividi Lajmi.net Top Channel Zeri Ora news Respublica Telegrafi Albeu.com

13 artikuj të ndërlidhur »

Si do ishte lufta me Korenë e Veriut? Ministri i Presidentit Trump flet për herë të parë

Lajm - parë: 37 min

Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, ofroi një vështrim të errët sesi do të ishte lufta me Korenëe Veriut , disa orë përpara se Kim Jong-un, të lëshonte një raketë balistike.

Tramp: Koreja e Veriut tregoi mosrespektim ndaj Kinës

Idividi

Koreja e Veriut paralajmëron ‘një dhuratë më të madhe’ për SHBA-të

Botasot

ABC News Almakos Ora news Albeu.com RTSH Java News Top Channel Lajmi.net

18 artikuj të ndërlidhur »

Brigitte, kush është gruaja në krah të Emannuel Macron – FOTO

Shqipmedia - parë: 2 orë

Në portretet e Brigitte Macron, shpesh tematizohet mosha e saj, 24 vjet më e madhe se Emmanuel Macron. Por kush është kjo grua? Kur u publikuan më 23 prill rezultatet e para të raundit të parë të ...

Jo më tepër se një marrëdhënie pune

DW

Macron takon Putin: Një kapitull i ri marrëdhëniesh

Top Channel

Albeu.com ABC News Telegrafi Telegrafi Telegrafi SOT Top Channel DW

25 artikuj të ndërlidhur »
Ekonomi »

Rriten asetet e sigurimeve me 6.1 për qind

Lajmi.net - parë: 3 orë

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar se sektori i sigurimeve, që përfaqëson rreth 3.0 për qind të gjithsej aseteve të sistemit financiar, në dhjetor 2016 shënoi rritje vjetore ...

Rriten asetet e sigurimeve me 6.1%

Telegrafi

Asetet e sistemit financiar të Kosovës arritën në 5.39 miliardë euro

Lajmi.net

Telegrafi

4 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria e 98-a në listën e shteteve më të pasura dhe më të varfra sipas fuqisë blerëse

Mapo - parë: 19 orë

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, “Global Finance” ka ...

Nga shtetet më të pasura tek ato më të varfra, ja ku renditet Shqipëria sipas fuqisë blerëse

BalkanWeb

Më të pasurit dhe më të varfrit e botës, ku renditet Shqipëria

Albeu.com

Shqipmedia

4 artikuj të ndërlidhur »

Skandali 600 mijë eurosh me barna i ministrit Rrahmani

Zeri - parë: 37 min

Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka përzgjedhur ofertën e një kompanie për furnizim me barna nga Kina, derisa barnat e kompanisë amerikane “PFIZER” që u ofruan me një çmim më të lirë prej rreth 630 ...

Skandali 600 mijë eurosh me barna i ministrit Rrahmani

Lajmi.net
2 artikuj të ndërlidhur »
Kulturë »

Përplaset Lanksch dhe Virion Graçi për çmimin “Kadare”

Mapo - parë: 2 orë

Kanë kaluar dy ditë nga shpallja e çmimit Kadare 2017, që shkoi për shkrimtarin nga Kosova, Musa Ramadani, për romanin në dorëshkrim “Profeti nga Praga” dhe jehona ka qenë e jashtëzakonshme.

Debati për çmimin ‘Kadare’/ Hans-Joachim Lanksch: Çmimi “Kadare” iu dha njërit jo nga katundi ynë…

Mapo

Polemika për çmimin ‘Kadare’/ Agron Tufa: Musa Ramadani një maestro i vërtetë

Mapo

Mapo Mapo Zeri Java News

7 artikuj të ndërlidhur »

Sting do të mbajë koncert në Shkup

Almakos - parë: 22 orë

Në kuadër të turneut të madh botëror më “57 & 9” me rastin e prezentimit të albumit me të njejtin emër, me 15 tetor në arenën “Boris Trajkovski” në Shkup, do të mbajë koncert Sting, një ndër ...

Sting në tetor vjen në Shkup

Republika

Sting në tetor vjen në Shkup

Portalb

Idividi

4 artikuj të ndërlidhur »

Në Tetovë u mbajt festivali i parë ballkanik i poezisë

Portalb - parë: 2 orë

Më 19 e 20 maj 2017, qyteti i Tetovës, themeloi dhe u bë mikpritësi i parë i Festivalit ballkanik të Poezisë, i titulluar nga Shoqata e Shkrimtarëve “Oeneum”, “Pranvera poetike tetovare”.

Në Tetovë u mbajt festivali i parë ballkanik i poezisë

Lajm
2 artikuj të ndërlidhur »
Kronika »

Sulmohen me armë zyrat e kryetarit të Leposaviqit

Zeri - parë: 22 min

Të hënën rreth orës 22:00, persona të panjohur kanë shtënë me armë nga një veturë në lëvizje në drejtim të ndërtesës së Qendrës për Punës Sociale, në të cilën ndodhen zyrat e kryetarit të ...

Pamje nga zyra e kryetarit të Leposaviqit pas sulmit me armë zjarri (Video)

Lajmi.net

Gjuhet me armë zyra e kryetarit në Leposaviç

Lajmi.net

Albeu.com Botasot Antpress Telegrafi Almakos Ina Lajm

10 artikuj të ndërlidhur »

Sekuestrohen 90 kg kanabis sativa në një pyll në Lekas të Korçës

ABC News - parë: 22 min

90 kg kanabis sativa u zbuluan dhe u sekuestruan gjate nje operacioni antidroge ne Lekas te Korces. Droga ishte e futur ne 13 thase dhe ishte ne fshehur ne vendin e quajtur “Pylli i fshatit Lekas”.

Policia e Korçës gjen në pyll 13 thasë me kanabis, në kërkim trafikantët (Foto)

BalkanWeb

Korçë, sekuestrohen 90 kg kanabis

Ora news

Java News SOT Albeu.com

6 artikuj të ndërlidhur »

Po punonte në ashensor në Gjilan, shtetasi turk bie nga pallati

Albeu.com - parë: 32 min

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjilan ku një shtetas turk ka rënë nga kati i gjashtë i një pallati . Sipas policisë mësohet se viktima ka qenë duke punuar në ashensor, por ka ...

Bie nga kati i 6-të, vdes një turk në Gjilan

Botasot

Bie nga kati i 6-të, vdes një turk në Gjilan

Telegrafi

Almakos Zeri Zeri

6 artikuj të ndërlidhur »

« Sport

Barça zyrtarizon trajnerin e ri

Top Channel - I sapo botuar

Ernesto Valverde është zyrtarisht trajneri i ri i Barcelonës. Lajmi u konfirmua nga vetë presidenti i klubit katalanas Bartomeu në një konferencë për shtyp për t'u pasqyruar edhe në komunikatën e ...

Ernesto Valverde do të jetë trajneri i Barcelonës

ABC News

Emërimi/ Ernesto Valverde është trajneri i ri i Barcelonës

SOT

Java News Telegrafi Lajmi.net Lajmi.net Lajmi.net BalkanWeb SuperSport Lajmi.net

27 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare, Spalletti largohet nga Roma

SuperSport - I sapo botuar

Roma dhe Luciano Spalletti ndahen përfundimisht. Tashmë është zyrtare 58-vjecari toskan nuk do të jetë më trajneri i skuadrës verdhekuqe. Lajmi u publikua nga vetë klubi kryqytetas që me një ...

Spalletti: Totti duhet të bëhet zëvendës-president i Romës

Telegrafi

Zyrtare: Spalletti nuk është më trajner i Romës

Telegrafi

Lajmi.net Telegrafi Almakos Almakos Telegrafi VeqSport Albeu.com Almakos

11 artikuj të ndërlidhur »

Casillas: Juventus – Real Madrid, do të jem tifoz i këtij ekipi në finalen e Ligës së Kampionëve (FOTO)

Lajmi.net - parë: 2 orë

Iker Casillas ka komentuar finalen e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Juventusit. Iker Casillas ka pranuar se do të jetë tifoz i Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve kundër ...

Juventus – Real Madrid, zbulohen formacionet (Foto)

Gazeta Express

Casillas: Buffon meriton ta fitojë Ligën e Kampionëve

Gazeta Express

Lajmi.net BalkanWeb Antpress Gazeta Express Top Channel Alb Portali Telegrafi Albeu.com

28 artikuj të ndërlidhur »
Argëtim »

Biznesmeni shkodran harron Marina Farën, shihet në krah të një bruneje (FOTO LAJM)

Albeu.com - parë: 32 min

Vajza e këngëtares Eli Fara, Marina është gjatë gjithë kohës në qendër të vëmendjes nga mediat . Kohët e fundit ajo është përfolur shumë që prej ndarjes nga i fejuari , biznesmeni shkodran Edi ...

Marina Fara i përgjigjet ‘flakë për flakë’ ish të fejuarit shkodran (Foto)

Ina

Pak pas ndarjes nga Marina Fara, biznesmeni shfaqet në krahët e një vajze tjetër

Republika

Gazeta Express Mapo

5 artikuj të ndërlidhur »

Galaxy S8 shitet dyfish më shumë se Galaxy S7

Almakos - parë: 37 min

Samsung është shumë krenar për performancën në treg të Galaxy S8. Kompania është e prirur të ndajë shifrat e shitjes së smartphone-it më të fundit dhe sot kemi edhe një përditësim tjetër.

Si do të jetë Samsung Galaxy S9 – VIDEO

Shqipmedia

Ky është Samsung Galaxy Note 8 [FOTO / VIDEO]

Gazeta Express

Gazeta Express Telegrafi PC World PC World Telegrafi Top Channel Almakos Teknologji

13 artikuj të ndërlidhur »

Xhensila pi kafen e mëngjesit me gruan e presidentit (Foto)

Lajmi.net - parë: 47 min

Këngëtarja e njohur shqiptare Xhensila Myrtezaj mëngjesin e sotëm e ka nisur më ndryshe prej herave tjera. Ajo ditën e nisi duke pirë kafe me bashkëshorten e presidentit të shqipërisë Ilir Meta, ...

Monika Kryemadhi në fushatë të zjarrtë me këngëtaren e njohur (FOTO)

Durres Lajm

Një nuse si Xhensila, pamje nga ditëlindja e vjehrrit të saj (Foto)

Lajmi.net

Shqipmedia Lajmi.net Zeri Gazeta Express Lajmi.net

8 artikuj të ndërlidhur »