TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Teknologji

LG G7 mund të vijë me ekran LCD në vend të OLED

Koha.net - parë: 13 orë

Sipas uebfaqes Korea Herald, kompania LG do të sjellë ekranin LCD të verifikuar për smartfonin e saj të ardhshëm të avancuar – G7. Kjo është krejtësisht e kundërta nga konkurrentët të cilët në masë ...

LG G7 lançohet në maj, këto janë specifikat

Ina

LG G7 lançohet në maj, këto janë specifikat

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »

BE kërkon të rregullojë keqinformimin online

Telegrafi - parë: 14 orë

Keqinformimi është një nga problemet më të mëdha që po kalon sot gazetaria në mbarë botën. Këtu nuk po flasim për saktësisht për lajmet e rreme, të cilat mund të fabrikohen por është për ato gabime ...

BE kërkon të rregullojë keqinformimin online

Almakos

BE kërkon të rregullojë keqinformimin online nga rrjetet sociale

SOT
3 artikuj të ndërlidhur »

Subway Surfers arrin në 1 miliard shkarkime në Android

Telegrafi - parë: 21 orë

Subway Surfers është një lojë ikonike e cila është lansuar në vitin 2012, për të parën herë. Loja e famshme tashmë është bërë e para e cila ka arritur shifrën e 1 miliard shkarkimeve në dyqanin e ...

Subway Surfers arrin në 1 miliard shkarkime në Android

Almakos

Subway Surfers arrin në 1 miliard shkarkime në Android

Ina
3 artikuj të ndërlidhur »

YouTube paralajmëron shërbimin e ri me pagesë për muzikë

Telegrafi - parë: 7 orë

Udhëheqësi Global i Muzikës në YouTube, Lyor Cohen, ka dhënë disa detaje mbi shërbimin e ardhshëm të abonimit të muzikës Premium. Komentet janë bërë gjatë një fjalimi në konferencën e fundit SXSW ...

YouTube paralajmëron shërbimin e ri me pagesë për muzikë

Almakos
2 artikuj të ndërlidhur »

Android Oreo përfundimisht vjen në Galaxy S8 dhe S8 Plus

Telegrafi - parë: 7 orë

Android 8.0 Oreo ka arritur në njësitë e Verizon Galaxy S8 dhe S8 Plus në SHBA. Përditësimi i fundit i sistemit operativ Android Oreo sjell karakteristikat e zakonshme dhe standarde të Oreo, bashkë ...

Android Oreo përfundimisht vjen në Galaxy S8 dhe S8 Plus

Almakos
2 artikuj të ndërlidhur »

Si t’i lexoni mesazhet e Whatsapp-it pa e lejuar dërguesin ta kuptojë se i keni lexuar

SOT - parë: 9 orë

1.5 miliardë njerëz e përdorin Whatsapp-in aktualisht kur ne po shkruajmë këtë artikull, që do të thotë: zyrtarisht ky aplikacion ka fituar zemrat e shumicës së njerzve në botë! Siç dhe mund ta dini, ...

“Pika e madhe” e Jupiterit ndryshon ngjyrën

Tetova Sot - parë: 8 orë

Një nga stuhitë më spektakulare në sistemin tonë diellor është duke ndryshuar ngjyrën. E madhe sa për të “përbirë” tri Toka, “Pika e Kuqe” e Jupiterit është duke u rrotulluar me një shpejtësi prej ...