TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shëndet

Ushqimet që ju mbrojnë nga i ftohti dhe gripi këtë dimër

BalkanWeb - parë: 5 orë

Ka disa njerëz që sapo hyn stina e dimrit, i shikon thuajse gjithmonë me viroza. Po ashtu edhe fëmijët e vegjël, disa janë shumë delikatë dhe ftohen menjëherë. E gjitha ka të bëjë me imunitetin tonë.

Vitaminat që duhet të merrni pas moshës 35 vjeç

Durres Lajm

Ushqimet me vitaminë A – për sytë, zemrën dhe veshkat

Portalb

Ushqimet me vitaminë A – për sytë, zemrën dhe veshkat

BalkanWeb

SOT Lajmi.net Koha.net Lajmi.net Flaka Alb Portali Flaka Alb Portali

20 artikuj të ndërlidhur »

« Alarmante » Çdo i treti banor i Maqedonisë ka alergji

Ina - parë: 10 orë

Trendi me alergjitë po merr hov më të madh, kështu që në vitin 2018, pothuajse çdo i treti, i katërti banor i Maqedonisë do të ketë ndonjë manifestim alergjik, deklaroi sot prof.dr.

Ndotja, çdo i treti banorë i Maqedonisë me alergji

Flaka

Çdo i treti banor i Maqedonisë me ndonjë lloj alergjie

Telegrafi

Çdo i treti banor i Maqedonisë me ndonjë lloj alergjie

Almakos

Koha.net Lajmi.net Alb Portali Flaka

8 artikuj të ndërlidhur »

Pini ÇDO DITË ujë me limon, por mos e bëni GABIMIN që e bëjnë të gjithë

Lajmi.net - parë: 9 orë

Uji me limon në mëngjes në stomak bosh është rutina e miliona njerëzve në gjithë botën. Dhe ka një aryse të mirë për këtë: Uji me limon është pije e fuqishme që mund të përmirësojë shëndetin e ...

Pini ÇDO DITË ujë me limon, por mos e bëni GABIMIN që e bëjnë të gjithë

Alb Portali

Kombinimi i këtyre ushqimeve nxit tretjen për 15 minuta

Telegrafi

Kombinimi i këtyre ushqimeve nxit tretjen për 15 minuta

Lajmi.net

Alb Portali

5 artikuj të ndërlidhur »

Virozat e dimrit te fëmijët e vegjël, këshilla nga mjekja pediatre

Portalb - parë: 16 orë

Këshilla nga Prof. Ermira Kola, Shefe e Shërbimit të Reanimacionit Pediatrik Në periudhën e dimrit dhe fillimit të pranverës, gripi ose influenza është infeksioni viral i cili haset më shpesh në ...

Temperaturat e pazakonta, mbushin spitalet me pacientë

Alsat

Këshilla nga mjeku: Ja si duhet ta trajtoni gripin tek fëmijët

Alb Portali

Temperaturat e pazakonta, mbushin spitalet me pacientë

Almakos

Flaka Flaka Lajmi.net Koha.net

8 artikuj të ndërlidhur »

Brokoli mund të përdoret për trajtimin e kancerit

Portalb - parë: 11 orë

Shkencëtarët njoftuan që brokoli mund të përdoret në trajtimin e kancerit kolorektal (të zorrës së trashë), transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të publikuar nga agjencia Yonhap, një grup ...

Jogurti me brokoli mund të ndalojnë kancerin e zorrës së trashë

Lajmi.net

Jogurti me brokoli mund të ndalojnë kancerin e zorrës së trashë

Alb Portali

Jogurti me brokoli mund të luftojë kancerin e zorrës së trashë

Flaka
4 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet rastet e gripit të derrit/ Ja për cilin qytet bëhet fjalë…

Lajm - parë: 6 orë

Rikthehen rastet e gripit të derrit ose virusit H1N1. Sikundër raportohet virusi në fjalë është shfaqur në Elbasan, ku disa prej pacientëve janë detyruar të shtrohen në spitalin rajonal për marrjen e ...

Kush rrezikohet nga gripi sezonal?

Flaka
2 artikuj të ndërlidhur »

Bukë e bardhë apo e zezë për të mos shtuar në peshë? Përgjigja e papritur e kësaj dileme

Gazeta Express - parë: 6 orë

Jemi gjithmonë në dilemë se kë duhet të zgjedhim midis bukës së bardhë dhe asaj të zezë, kjo sepse të gjithë i frikësohemi faktit se mund të shtojmë në ...

Pse nuk duhet mbajtur kuleta në xhepin e prapmë

SOT - parë: 11 orë

Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre e bëjnë me arsyen që të të ruhen nga vjedhësit, por mjekët japin edhe arsye të tjera përse nuk duhet të mbahet kuleta në xhepin mbrapa.

Arsyeja përse nuk duhet ta mbani kuletën në xhepin e pasmë

Gazeta Express
2 artikuj të ndërlidhur »

Nëse iu kanë ardhur periodat para moshës 12 vjeç, duhet ta lexoni këtë

Portalb - parë: 8 orë

Vajzave të cilave iu kanë ardhur periodat që para moshës 12 vjeç janë 10% më të rrezikuara të pësojnë atak në zemër ose goditje në tru me kalimin e viteve, sugjeron një studim i ri.

Alarmi i shkencëtarëve: Nëse iu kanë ardhur periodat para kësaj moshe, rrezikoni shumë!

Gazeta Express
2 artikuj të ndërlidhur »