TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lifestyle

Alkool, kokainë, seks dhe… shfrenim në ditën e Shenjtorit

Mapo - 17.03.2018

Aq të dehur sa nuk i mbajnë më këmbët… Kështu përfunduan disa të rinj në Sidnej të Australisë për festën e “Shën Patrikut”. Dita e “Shën Patrikut” është në fakt një festë e irlandezëve, por që ...

17 marsi, dita e Shën Patrikut, mbrojtësit të Irlandës

Bota.al

FOTOT: Alkool dhe seks, shthurja e të rinjve në ditën e “Shën Patrikut”

Gazeta Tema

FOTOT/ Alkool, seks dhe drogë; festa shthur të rinjtë

Java News

BalkanWeb

5 artikuj të ndërlidhur »

Kjo është femra më e mirë e Zodiakut

Telegrafi - 17.03.2018

Forca më e madhe e saj qëndron në dy cilësi fitimtare, të cilat i posedon – ndjeshmëria dhe durimi. Ka natyrë të qetë, mirëpo kjo nuk do të thotë që me të mund të manipuloni.

Kjo është femra më e mirë e Zodiakut

Almakos

Kjo është femra më e mirë e Zodiakut

Ina
3 artikuj të ndërlidhur »

Besimi vlen më shumë se një “të dua”

Bota.al - 17.03.2018

Ndonjëherë “të besoj dhe kam besim tek ty” vlen për shumë nga ne më shumë se “të dua”. Dashuria mbetet një etiketë kur nuk shoqërohet me vepra domethënëse që forcojnë lidhjen përmes kujdesit dhe ...

Besimi vlen më shumë se një “të dua”

Lajmi.net

Besimi vlen më shumë se një “të dua”

Ina
3 artikuj të ndërlidhur »

Fati është më i rëndësishëm se talenti dhe se inteligjenca

Bota.al - 17.03.2018

Çfarë duhet për të patur sukses? A janë personat më të suksesshëm ata me më shumë fat në shoqëri? Një kërkim i më shumë se 1000 karrierave universitare gjatë 40 viteve shfrytëzoi një model ...

Çfarë ju duhet për të patur fat në jetë?

Ina

Fati është më i rëndësishëm se talenti dhe inteligjenca

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »

Avancimi në punë mund të ndikojë keq në martesë: A keni pasur edhe ju përvoja të tilla?

Telegrafi - parë: 10 orë

Një studim i ri ka zbuluar që femrat të cilat avancohen në punë kanë më shumë shanse që të shkurorëzohen. Nëse partneri juaj befasisht gjen punë të re, me pagë më të madhe, natyrisht që do të jeni të ...

Avancimi në punë mund të ndikojë keq në martesë: A keni pasur edhe ju përvoja të tilla?

Tetova Sot
2 artikuj të ndërlidhur »

Martohet nipi i ish-deputetit, "shkund" Shqipërinë me batalionin e makinave luksoze (FOTO)

Durres Lajm - parë: 8 orë

Një dhëndër i ri ka rënë në sy ditën e sotme me “batalionin” e makinave luksoze të markave më të shtrenjta dhe luksoze teksa merrte nusen. Siç duket edhe nga fotot e publikuara në rrjetet sociale, ...

Më e mira në botë, mësuesja që fitoi 1 milionë dollarë

Durres Lajm - parë: 9 orë

Andria Zafirakou, mësuese e artit dhe tekstilit nga shkolla e komunitetit Alperton në Brent, veriperëndim të Londrës, është vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë duke fituar çmimin prej 1 milionë ...

Udhëzues për bandillët: Si të zgjoni interesimin e vajzës pa asnjë fjalë!

Almakos - parë: 13 orë

Kryesisht meshkujt kanë frikë kur u pëlqen ndonjë vajzë, andaj shpesh takimi shndërrohet në katastrofë totale. Është mirë të dini se si merrni qëndrim dhe në cilën mënyrë ta joshni vajzën, e cila ju ...

Udhëzues për bandillët: Si të zgjoni interesimin e vajzës pa asnjë fjalë!

Tetova Sot
2 artikuj të ndërlidhur »