TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kuriozitete

500 vjet pas, shkencëtarët gjejnë çfarë zhduku astekët

Gazeta Express - parë: 6 orë

Në vitin 1545 një fatkeqësi goditi popullin astek të Meksikës. Njerëzit nisën të vdisnin pas dhimbjeve të mëdha në kokë dhe gjakderdhjes nga sytë, goja e ...

500 vjet pas, shkencëtarët gjejnë çfarë zhduku astekët

Koha.net

500 vjet pas/ Shkencëtarët zbulojnë se salmonela zhduku astekët

Java News
3 artikuj të ndërlidhur »

Britania me ministër për Vetmi

Koha.net - parë: 11 orë

Londra ka emëruar ministrin për Vetmi me qëllim që të vazhdohet puna e deputetes së vrarë Joe Cox dhe që të zgjidhet problemi i izolimit me të cilin po ballafaqohet pothuaj çdo i 10 person në këtë ...

Britania e Madhe themelon Ministrinë për të vetmuarit

Lajmi.net

Britania e Madhe themelon Ministrinë për të vetmuarit

Flaka

Britania e Madhe themelon Ministrinë për të vetmuarit

Telegrafi

Almakos

5 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e enjte 18 janar 2018

Portalb - parë: 15 orë

Dashi Hëna në bashkëpunim me shenjën tuaj vazhdon t’ju nxjerrë nga telashet. Ata që nuk janë të kënaqur me gjendjen e tyre sentimentale do të enden në kërkim të njohjeve të reja.

Zbuloni çfarë simbolizon flutura e muajit të lindjes për karakterin tuaj

SOT

Çfarë pëlqejnë më shumë njerëzit tek ju sipas shenjës së horoskopit

SOT

Shenjat e horoskopit që do ‘lundrojnë’ në para

Java News

Java News SOT Portalb Almakos SOT SOT SOT Java News

27 artikuj të ndërlidhur »

Droni i parë me pasagjerë, gati në Mars

Gazeta Express - parë: 5 orë

Një kompani britanike për ndërtimin e dronëve pretendon se ka gjetur më në fund edhe përgjigjen për t’i vendosur këto makineri në shërbim të ...

Droni i parë me pasagjerë, gati në Mars

Koha.net
2 artikuj të ndërlidhur »

31-vjeçarja shtang me rrëfimin: S’ndaloj dot së bëri dashuri me shefin, por e dua burrin tim

Gazeta Express - parë: 5 orë

Një 31-vjeçare i ka shkruar një letër psikologes së “The Sun” teksa i ka treguar për tradhtinë e saj ndaj ...

NASA zbulon shtresa të mëdha akulli në Mars

Gazeta Express - parë: 6 orë

Një shtresë e madhe akulli është zbuluar nga NASA përqark planetit Mars, një zhvillim që mund të sjellë një kthesë të rëndësishme në misionin për jetën në planetin e ...

Çka ndodh pasi që të ringjallemi?

Gazeta Express - parë: 6 orë

Çështja e jetës pas vdekjes është një mister i vjetër sa edhe vetë njeriu, për të cilin mund të mos gjejmë përgjigje derisa ta shijojmë vet ...