TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Konfirmohet: Goretzka lojtar i Bayern Munichut

Zhurnal - 19.01.2018

Konfirmohet: Goretzka lojtar i Bayern Munichut Mesfushori gjerman i Schalkes, Leon Goretzka, do t’i bashkohet Bayern Munichut gjatë verës. Drejtori sportiv i Schalkes, Christian Heidel, ka njoftuar ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Australian Open: Rafael Nadal e kalon testin e radhës, këto janë rezultatet e rrethit të tretë

Zhurnal - 19.01.2018

Australian Open: Rafael Nadal e kalon testin e radhës, këto janë rezultatet e rrethit të tretë Rafael Nadal është treguar shumë i fortë deri më tani në tri ndeshjet e para të tij në Australian Open ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Naftëtarët përplasen me policinë

Zhurnal - 19.01.2018

Naftëtarët përplasen me policinë Tiranë, 19 janar - Për të dytën ditë radhazi, naftëtarët e uzinës së Ballshit dhe rafinerisë së Fierit në Shqipëri protestuan përpara prefekturës për plotësimin e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Lu: Kushtetuta dhe ligji për Prokurorinë janë të qarta

Zhurnal - 19.01.2018

Lu: Kushtetuta dhe ligji për Prokurorinë janë të qarta Tiranë, 19 janar - Ambasada Amerikane në Tiranë bëri të qartë edhe njëherë se zgjedhja e prokurores së përgjithshme të përkohshme Arta Marku, ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Hyrem ia huq me këtë veshje, ja ku gaboi

Zhurnal - 19.01.2018

Hyrem ia huq me këtë veshje, ja ku gaboi Është padyshim aktorja më e përfolur turke si për jetën private po ashtu edhe për suksesin i cili nuk i mungoi gjatë rrugëtimit të saj në karrierë, shkruan ...

Kryetari Taravari në mbështetje të zhvillimit të çiklizmit në Gostivar

Zhurnal - 19.01.2018

Kryetari Taravari në mbështetje të zhvillimit të çiklizmit në Gostivar Gostivar, 19 janar - Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari, takoi përfaqësuesit e Klubit të Çiklistëve “Adrenalin” nga ...

Nokia me risi jashtëzakonshme në Mobile World Congress

Zhurnal - 19.01.2018

Nokia me risi jashtëzakonshme në Mobile World Congress Kongresi Botëror Mobil 2018 fillon muajin e ardhshëm dhe të gjithë presim të shohim shumë modele të telefonave të rinj.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ilda Bejleri zbukurohet dhe provokon në ditëlindjen e saj (Foto)

Zhurnal - 19.01.2018

Ilda Bejleri zbukurohet dhe provokon në ditëlindjen e saj (Foto) Prezantuesja shqiptare Ilda Bejleri mbrëmë ka festuar ditëlindjen. Bukuroshja shqiptare këtë datë të veçantë edhe me ndjekësit e saj.

10 artikuj të ndërlidhur »

Pas shumë vitesh takohen Dafina dhe Tuna

Zhurnal - 19.01.2018

Pas shumë vitesh takohen Dafina dhe Tuna Dikur kishin një bashkëpunim. Por, pasi dolën disa incizime ku nuk flisnin mirë njëra për tjetrën, Tuna Sejdi dhe Dafina Zeqiri i kanë dhënë fund miqësisë së ...

Cipras e njoftoi kryetarin e KOG për rrjedhën e negociatave për emrin

Zhurnal - 19.01.2018

Cipras e njoftoi kryetarin e KOG për rrjedhën e negociatave për emrin Shkup/Athinë, 19 janar - Në këtë moment nuk nevojiten protesta, por konsensus nacional dhe unitet, është porosia e kryetarit të ...

Për grafitin e hartës së “Shqipërisë së Madhe” në Tetovë u dënuan 4 shqiptar, a do të dënon shteti autorët e grafitit ...

Zhurnal - 19.01.2018

Për grafitin e hartës së “Shqipërisë së Madhe” në Tetovë u dënuan 4 shqiptar, a do të dënon shteti autorët e grafitit “Vdekje për Shqiptarët”? Shkup, 19 janar - Segmente të politikës maqedonase, të ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Ky është populli më pozitiv sipas Vesës

Zhurnal - 19.01.2018

Ky është populli më pozitiv sipas Vesës Këngëtarja Vesa Luma njihet për dashurinë që ka ndaj gjërave të bukura. Ajo në Instastory ka hedhur një fotografi që i ka lënë shumë përshtypje për një veprim ...

Latifi: Zyrtarizimi i shqipes do ta forconte edhe më shumë shtetin

Zhurnal - 19.01.2018

Latifi: Zyrtarizimi i shqipes do ta forconte edhe më shumë shtetin Shkup, 19 janar - Profesori Shpëtim Latifi deklaroi se zyrtarizimi i gjuhës shqipe në gjithë territorin do ta forconte shtetin e ...

Mbetet e pazgjidhur çështja e punëtorëve të falimentuar që mbetën pa punë

Zhurnal - 19.01.2018

Mbetet e pazgjidhur çështja e punëtorëve të falimentuar që mbetën pa punë Shkup, 19 janar - Problemin me punëtorët falimentues të cilët mbetën pa punë pas privatizimit të ndërmarrjeve, tentuan ta ...

Pse kufjet e iPhone kanë vrima shtesë?

Zhurnal - 19.01.2018

Pse kufjet e iPhone kanë vrima shtesë? Ndoshta nuk u keni kushtuar shumë vëmendje kufjeve ‘EarPod’ të Apple, por nëse i shikoni me kujdes, do të vëreni disa vrima shtesë në plastikë.

Dafina pjesë e klipit të ri të French Montanas (Video)

Zhurnal - 19.01.2018

Dafina pjesë e klipit të ri të French Montanas (Video) Këngëtarja kosovare Dafina Zeqiri është pjesë e videoklipit më të ri të reperit me famë botërore, French Montana.

Çmendet Kim Kardashian, tregon komplet gjoksin e saj

Zhurnal - 19.01.2018

Çmendet Kim Kardashian, tregon komplet gjoksin e saj Ka vendosur t’i ‘çmend’ fansat e saj. Kim Kardashian ka publikuar një imazh shumë të nxehtë në Instagram, shkruan lajmi.net Ajo shihet se është ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Tani buzëqeshja e Mona Lizës është nanometrike

Zhurnal - 19.01.2018

Tani buzëqeshja e Mona Lizës është nanometrike Shkencëtarët nga Insituti Teknologjik i Kalifornisë “pikturuan” portretin e famshëm duke përdorur një teknikë të quajtur “origami e ADN-së” me të cilën ...

Një SMS bllokon të gjithë Apple iPhone dhe kompjuterat Mac

Zhurnal - 19.01.2018

Një SMS bllokon të gjithë Apple iPhone dhe kompjuterat Mac Një problem në kod fshehur në mesazhet me tekst është zbuluar në Apple iPhone dhe kompjuterat Mac.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kallashi vuan, dashuron dikë që nuk mund ta ketë...!

Zhurnal - 19.01.2018

Kallashi vuan, dashuron dikë që nuk mund ta ketë...! Pavarësisht se prej disa kohësh është tërhequr nga provokimet me format e saj trupore, Kallashi mbetet një "sex simbol" për meshkujt shqiptarë.