TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Kuptimi i saktë i hashtagut

Zhurnal - 19.01.2018

Kuptimi i saktë i hashtagut Mbase e dimë kuptimin e përgjithshëm por a dimë si sqarohet detajisht kjo fjalë Hashtagu ka filluar të përdorej qysh para 10 viteve në datën e 23 gushtit nga Kris Messina ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gold AG së shpejti me një baladë dashurie, bashkëpunim me Burakun

Zhurnal - 19.01.2018

Gold AG së shpejti me një baladë dashurie, bashkëpunim me Burakun Reperi i njohur Gold AG nuk e ka ndërmend të ndalet me projekte të reja. Për të gjithë fansat e tij, Goldi së shpejti pritet të ...

Kejvina e Ermalit zbulon se me cilin futbollist po flirton

Zhurnal - 19.01.2018

Kejvina e Ermalit zbulon se me cilin futbollist po flirton Kejvina tërhoqi menjëherë vëmendjen sap u përhap lajmi se ajo do të jetë pjesë e “Xing me Ermalin”.

17 artikuj të ndërlidhur »

« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve

Zhurnal - 19.01.2018

« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve Shkup, 19 janar - INSIDE vazhdon me misionin e saj për të zbardhur dhe trajtuar temat më të ndishme të shoqërisë, ...

A janë të mundura tensione ndëretnike pas Ligjit për gjuhët?

Zhurnal - 19.01.2018

A janë të mundura tensione ndëretnike pas Ligjit për gjuhët? Shkup, 19 Janar - Ambasadori francez në shtet, Kristijan Timonie, mendon se ka hapësirë për përmirësimin e tekstit për Ligjin për gjuhët, ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Edhe nënë, edhe Miss…(Foto)

Zhurnal - 19.01.2018

Edhe nënë, edhe Miss…(Foto) Në Romë po zhvillohen përgatitjet në prag të konkursit “Miss 365”. Mes bukurosheve në garë drejt Miss Italias, është vënë re edhe diçka e pazakontë.

Zaev: Jam optimist se do të gjejmë një zgjidhje dinjitoze për emrin

Zhurnal - 19.01.2018

Zaev: Jam optimist se do të gjejmë një zgjidhje dinjitoze për emrin Shkup, 19 janar - Kryeministri Zoran Zaev vlerson se do të gjendet zgjidhje për problemin me Greqinë rreth emrit të Republikës së ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Shpend Ahmeti kundër platformës së Albin Kurtit për Vetvendsojen

Zhurnal - 19.01.2018

Shpend Ahmeti kundër platformës së Albin Kurtit për Vetvendsojen Prishtinë, 19 janar - Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka folur rreth ...

3 artikuj të ndërlidhur »

OVL e UÇK-së, ambasadorëve: Mos ju bëni presion deputetëve për Specialen

Zhurnal - 19.01.2018

OVL e UÇK-së, ambasadorëve: Mos ju bëni presion deputetëve për Specialen Prishtinë, 19 janar - Organizata e dala nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës, kanë ritheksuar edhe një herë se janë për ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet trupi i pajetë i personit të zhdukur në Gjakovë

Zhurnal - 19.01.2018

Gjendet trupi i pajetë i personit të zhdukur në Gjakovë Prishtinë, 19 janar - Ekipi i FSK-së arriti sot të nxjerrë nga uji i lumit Erenik, trupin e pajetë të M. H.

11 artikuj të ndërlidhur »

Stefanoviq: Vuçiq nuk shkon në Kosovë vetëm për t’u fotografuar

Zhurnal - 19.01.2018

Stefanoviq: Vuçiq nuk shkon në Kosovë vetëm për t’u fotografuar Prishtinë, 19 janar - Kryetari i Serbisë, me leje të Qeverisë së Kosovës, nesër do të qëndrojë në Mitrovicë.

93 artikuj të ndërlidhur »

Basha: Banditët në burg, jo në qeveri

Zhurnal - 19.01.2018

Basha: Banditët në burg, jo në qeveri Tiranë, 19 janar - Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në qytetin e Beratit ku ftoi qytetarët të marrin pjesë në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rama mbledh ministrat, për të bërë prapë bilancin e `100 ditëve të para`

Zhurnal - 19.01.2018

Rama mbledh ministrat, për të bërë prapë bilancin e `100 ditëve të para` Tiranë, 19 janar - Kryeministri Edi Rama do të mbledhë ditën e sotme qeverinë, si dhe drejtorët e institucioneve kryesore.

16 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata e ambasadës, LSI i përgjigjet Lu: Komisioni i Venecias ka folur qartë, mos e harroni

Zhurnal - 19.01.2018

Deklarata e ambasadës, LSI i përgjigjet Lu: Komisioni i Venecias ka folur qartë, mos e harroni Tiranë, 19 janar - Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas deklatës së Ambasadës Amerikane në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Nis Komisioni i Legjislacionit, shqyrton 3 vendime për KLP-KLGJ

Zhurnal - 19.01.2018

Nis Komisioni i Legjislacionit, shqyrton 3 vendime për KLP-KLGJ Tiranë, 19 janar - Ka nisur mbledhja e këshillit të legjislacionit, ku po shqyrtohen tre vendimet e Gjykatës Kushtetuese, që detyrojnë ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Pas Milanit, nisin hetimet edhe ndaj shitjes së Interit

Zhurnal - 19.01.2018

Pas Milanit, nisin hetimet edhe ndaj shitjes së Interit Gazeta e përditshme italiane “La Stampa” raporton se blerja e Interit nga Erick Thohir në vitin 2013 është duke u hetuar nga policia financiare ...

Kosovari që kërkohej në Bundesligë përfundon në ligë regjionale

Zhurnal - 19.01.2018

Kosovari që kërkohej në Bundesligë përfundon në ligë regjionale Jo shumë vite më parë Ilir Azemi vlerësohej prej sulmuesve më perspektivë shqiptarë. Pasi kishte shkëlqyer me ekipin e dytë të Greuther ...

Tunis Grand Prix: Nora Gjakova e mund turken në ndeshjen e parë

Zhurnal - 19.01.2018

Tunis Grand Prix: Nora Gjakova e mund turken në ndeshjen e parë Pas Distria Krasniqit, edhe xhudistja tjetër kosovare, Nora Gjakova, ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të turneut Tunis Grand Prix.

81 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: blerja e re e Barcelonës e zgjedh numrin e fanellës

Zhurnal - 19.01.2018

Zyrtare: blerja e re e Barcelonës e zgjedh numrin e fanellës Lojtar si Fernando Cuoto, Carles Puyol, Yaya Toure, Sergi Roberto dhe Andres Iniesta, e kanë veshur fanellën me numrin 24 në të kaluarën ...

Zyrtare: Fernandinho nënshkruan kontratë të re me Manchester Cityn

Zhurnal - 19.01.2018

Zyrtare: Fernandinho nënshkruan kontratë të re me Manchester Cityn Fernandinho ka nënshkruar kontratë të re me Manchester Cityn, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 2020.