TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Piloti hero mbron jetët e 70 pasagjerëve (Video)

Zhurnal - 19.01.2018

Piloti hero mbron jetët e 70 pasagjerëve (Video) Piloti i këtij fluturimi meriton lavdërimet maksimale, e fjala hero mund të jetë shumë pak për profesionalizmin e tij.

5 artikuj të ndërlidhur »

SHBA-të i bëjnë thirrje Turqisë të mos veprojë në Afrin të Sirisë

Zhurnal - 19.01.2018

SHBA-të i bëjnë thirrje Turqisë të mos veprojë në Afrin të Sirisë Departamenti Amerikan i Shtetit ka kërkuar nga Turqia të mos ndërmarrë ndonjë veprim në Sirinë veriore, duke i bërë thirrje Ankarasë ...

49 artikuj të ndërlidhur »

‘Xhesika’ ka vendosur t’i ‘çmend’ meshkujt, ja me çka

Zhurnal - 19.01.2018

‘Xhesika’ ka vendosur t’i ‘çmend’ meshkujt, ja me çka Njihet si një nga femrat më seksi në Kosovë. Por, Arta Nitaj, e njohur për rolin e ‘Xhesikës’ në serialin vendor ‘O sa mirë’, siç duket ka ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Bieber në pushime me nënën e tij

Zhurnal - 19.01.2018

Bieber në pushime me nënën e tij Justin jo vetëm që është pajtuar me nënën e tij, mirëpo po kalojnë kohë të kënaqshme së bashku Ai dhe nëna e tij Pattie Mallete janë duke pushuar së bashku, që është ...

Ja për çka e mori malli Mihrije Brahën (FOTO)

Zhurnal - 19.01.2018

Ja për çka e mori malli Mihrije Brahën (FOTO) Këngëtarja Mihrije Braha është shumë aktive në rrjetet sociale, por shpesh na befason me disa postime që i bën.

Poni publikon fotografi nga palestra, ja sa shumë është dobësuar

Zhurnal - 19.01.2018

Poni publikon fotografi nga palestra, ja sa shumë është dobësuar Ajo po duket shumë bukur me veshje sportive Këngëtarja nga Shqipëria, Poni, është e njohur për zërin e saj dhe këngët interesante që ...

Lumi bleu një veturë super luksoze

Zhurnal - 19.01.2018

Lumi bleu një veturë super luksoze Për reperin Lumi B duket se luksi është bërë pjesë e stilit të jetës së tij. Sot ai ka blerë një veturë të re super luksoze, të tipit Range Rover ngjyrë të zezë.

Selmani: Ligji për ATO-në, hap drejt reformave

Zhurnal - 19.01.2018

Selmani: Ligji për ATO-në, hap drejt reformave Shkup, 19 Janar - Ekspertët e vlerësojnë pozitivisht votimin e ligjit për Agjencinë Teknike Operative dhe ndryshimet ligjore në ligjin për polici, Punë ...

Orinda Huta e “dashuruar” në vetvetën (Foto)

Zhurnal - 19.01.2018

Orinda Huta e “dashuruar” në vetvetën (Foto) Orinda Huta vitin e kaluar ishte një nga këngëtaret më të komentua shqiptare. Ajo i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë me prezantuesin dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nexhat Osmani shumë shpejt vjen ‘Pa Dashni’

Zhurnal - 19.01.2018

Nexhat Osmani shumë shpejt vjen ‘Pa Dashni’ Këngëtari Nexhat Osmani ka finalizuar këngën e tij më të re. Fjala është për projektin muzikor të titulluar ‘Pa Dashni’ që i takon zhanrit baladë ...

E keni parë me mbipeshë, por Linda ju befason me linjat perfekte

Zhurnal - 19.01.2018

E keni parë me mbipeshë, por Linda ju befason me linjat perfekte Linda Halimi është ndër këngëtaret e njohura e cila shumë shpejt u ngjit në skenë, pushtoi dhe hyri fuqishëm në mesin e këngëtareve të ...

Haradinaj: Nëse PISA del keq na turpëron

Zhurnal - 19.01.2018

Haradinaj: Nëse PISA del keq na turpëron Prishtinë, 19 janar - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot Komunën e Junikut, me ç ‘rast përmendi gjendjen në arsim, si ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Autoritetet në Kosovës nuk kanë plan të veçantë për vizitën e Vuçiqit

Zhurnal - 19.01.2018

Autoritetet në Kosovës nuk kanë plan të veçantë për vizitën e Vuçiqit Prishtinë, 19 janar - Autoritetet e rendit në Kosovës, thanë për Radion Evropa e Lirë, nuk kanë ndonjë plan të veçantë lidhur me ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Meta me liderin e shqiptarëve në Preshevë: Shqiptarët atje nuk do të ndihen kurrë vetëm

Zhurnal - 19.01.2018

Meta me liderin e shqiptarëve në Preshevë: Shqiptarët atje nuk do të ndihen kurrë vetëm Tiranë, 19 janar - Kreu i shtetit ka zhvilluar një takim me kreun e Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Alban Ramosaj bën rrëfimin prekës për babain dhe mbush sy me lot

Zhurnal - 19.01.2018

Alban Ramosaj bën rrëfimin prekës për babain dhe mbush sy me lot Marrëdhënia me Beatriks dhe humbja e babait kanë qenë dy çështjet që kanë emocionuar Alban Ramosajn në studion e “Rudina” në Tv Klan.

Pep Guardiola ia uron Manchester Unitedit transferimin e Alexis Sanchezit

Zhurnal - 19.01.2018

Pep Guardiola ia uron Manchester Unitedit transferimin e Alexis Sanchezit Pep Guardiola pret që Alexis Sanchez t’i bashkohet Manchester Unitedit dhe insiston se nuk është i zemëruar.

54 artikuj të ndërlidhur »

Historia, të ardhurat dhe sponsorët, Ferrari mbetet ende në krye

Zhurnal - 19.01.2018

Historia, të ardhurat dhe sponsorët, Ferrari mbetet ende në krye Skuderia italiane nga Maranello, Ferrari vlen më shumë sesa Mercedesi dhe Red Bull së bashku.

Jovanoviq: Personat fizik duhet të paguajnë TVSH-në

Zhurnal - 19.01.2018

Jovanoviq: Personat fizik duhet të paguajnë TVSH-në Shkup, 19 janar - Individët të cilët realizojnë një qarkullim më të lartë se një milion denarë duhet të paguajnë TVSH, dhe për këtë nuk duhet të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Almiri”, Prokuroria kërkon rikualifikimin e lëndës!?

Zhurnal - 19.01.2018

“Almiri”, Prokuroria kërkon rikualifikimin e lëndës!? Kumanovë, 19 janar - Prokuroria Republikane sipas burimeve të televizionit Alsat-M në seancës e radhës që pritet të mbahet të martën mund të ...

Uji i Bekuar në Strugë, këngë krishtere në gjuhën shqipe

Zhurnal - 19.01.2018

Uji i Bekuar në Strugë, këngë krishtere në gjuhën shqipe Strugë, 19 janar - Me interpretimin e këngëve krishtere në gjuhën maqedonase dhe shqipe sot Struga ndryshe nga vitet e kaluara kremtoi festën ...

9 artikuj të ndërlidhur »