TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

PD kërkon shkarkimin e Xhafës dhe Ramës: Koka që mbrojnë krimin e organizuar

Zhurnal - parë: 9 orë

PD kërkon shkarkimin e Xhafës dhe Ramës: Koka që mbrojnë krimin e organizuar Tiranë, 16 janar - Partia Demokratike ka kërkuar sot dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kryeministrit ...

2 artikuj të ndërlidhur »

‘Lufta mbaron po të duash ti’, mesazhi i fortë i Bashës

Zhurnal - parë: 9 orë

‘Lufta mbaron po të duash ti’, mesazhi i fortë i Bashës Tiranë, 16 janar - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se nisma e opozitës për zgjedhjen e një Prokurori të Përgjithshëm sipas ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Festë në familjen e Gjyle Qollakut

Zhurnal - parë: 9 orë

Festë në familjen e Gjyle Qollakut Sot është një datë e rëndësishme për këngëtaren Për këngëtaren e njohur Gjyle Qollaku dhe familjen e saj, sot është një datë e veçantë dhe e rëndësishme, kjo pasi ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Jetmir Krasniqi i bashkohet Luganos

Zhurnal - parë: 9 orë

Jetmir Krasniqi i bashkohet Luganos Skuadra e Luganos në faqen e saj zyrtare ka njoftuar se ka nënshkruar me futbollistin shqiptar, Jetmir Krasniqi. Mbrojtësi i krahut të djathtë me origjinë nga ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea nis kontaktet me West Hamin për sulmuesin anglez

Zhurnal - parë: 9 orë

Chelsea nis kontaktet me West Hamin për sulmuesin anglez Chelsea e ka kontaktuar West Hamin për sulmuesin anglez, Andy Carroll. Chelsea ua ka bërë me dije drejtuesve të West Hamit se dëshiron të ...

Ylli i Arsenalit mbërrin në Everton për teste mjekësore

Zhurnal - parë: 9 orë

Ylli i Arsenalit mbërrin në Everton për teste mjekësore Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott, ka mbërritur në Merseyside dhe sot pasdite mund të bëhet lojtar i ri i Evertonit, raporton Sky Sports.

11 artikuj të ndërlidhur »

Coutinho pritet të debutojë për Barcelonën në fund të këtij muaji

Zhurnal - parë: 9 orë

Coutinho pritet të debutojë për Barcelonën në fund të këtij muaji Pas lajmit negativ për lëndimet që i pësuan Ousmane Dembele dhe Andres Iniesta, Barcelona më në fund ka marrë një të mirë për blerjen ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Krijohet valixhja auto-ndjekje. Është e pajisur me sensorë që identifikojnë pronarin e saj [VIDEO]

Zhurnal - parë: 10 orë

Krijohet valixhja auto-ndjekje. Është e pajisur me sensorë që identifikojnë pronarin e saj [VIDEO] Zbulimet robotike nuk kanë fund. Nëse jeni një person që udhëtoni shpesh por mbajta valixheve ju ...

Sërbov: Ligji për dygjuhësinë është në kundërshtim me Kushtetutën

Zhurnal - parë: 10 orë

Sërbov: Ligji për dygjuhësinë është në kundërshtim me Kushtetutën Shkup, 16 Janar - Nga VMRO-DPMNE reagojnë reth Ligjit për përdorimin e gjuhëve, që e quajnë Ligji për dygjuhësi e që është në ...

70 artikuj të ndërlidhur »

'Hyrremi' shfaqet më me stil se asnjëherë!

Zhurnal - parë: 10 orë

`Hyrremi` shfaqet më me stil se asnjëherë! Meryem Uzerli, aktorja e njohur turke po vazhdon që të qëndroj në mesin e më të preferuarave te shqiptarët.

2 artikuj të ndërlidhur »

Borisov- Zaev: Marrëveshja garanton marrëdhënie fqinjësore ndërmjet Maqedonisë dhe Bullgarisë

Zhurnal - parë: 10 orë

Borisov- Zaev: Marrëveshja garanton marrëdhënie fqinjësore ndërmjet Maqedonisë dhe Bullgarisë Shkup, 16 Janar - Marr ë veshja p ë r fqinj ë si t ë mir ë dhe bashk ë punim nd ë rmjet Bullgaris ë dhe ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Teuta Krasniqi dhe vajza e saj si sheqer (foto)

Zhurnal - parë: 10 orë

Teuta Krasniqi dhe vajza e saj si sheqer (foto) Një 'selfie" e ëmbël! Teuta Krasniqi është padyshim njëri ndër emrat më të lakuar të showbizit shqiptar.

2 artikuj të ndërlidhur »

Edi Rama shkruan për vrasjen e Oliver Ivanoviçit, kjo është thirrja e tij!

Zhurnal - parë: 10 orë

Edi Rama shkruan për vrasjen e Oliver Ivanoviçit, kjo është thirrja e tij! Tiranë, 16 janar - Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes rrjetit të tij social Facebook ka komentuar vrasjen e ...

599 artikuj të ndërlidhur »

Një modele si Sara Sampaio, mahnitë me linjat!

Zhurnal - parë: 11 orë

Një modele si Sara Sampaio, mahnitë me linjat! Sara Sampio, modelja e njohur këtë herë ka vendosur që tu lë shumë mbresa me pamjen e saj. Ajo ka pozuar për revistën e njohur “Harpers Baazar” dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Bëjeni këtë nëse keni internet të dobët, për ta rritur shpejtësinë e tij

Zhurnal - parë: 11 orë

Bëjeni këtë nëse keni internet të dobët, për ta rritur shpejtësinë e tij Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet.

Zbatimi i Ligjit të gjuhëve do të kushtojë afërsisht 2 milionë euro

Zhurnal - parë: 11 orë

Zbatimi i Ligjit të gjuhëve do të kushtojë afërsisht 2 milionë euro Shkup, 16 janar - Ligji i ri për përdorimin e gjuhëve do të nxjerrë nga arka e buxhetit për vitin 2018 106 milionë denarë, ose ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, kërkohet përsëritje e së paku 30-të rasteve të montuara gjyqësore (VIDEO)

Zhurnal - parë: 11 orë

Maqedoni, kërkohet përsëritje e së paku 30-të rasteve të montuara gjyqësore (VIDEO) Shkup, 16 janar - Qindra njerëz që ishin dënuar në dhjetëra vitet e kaluara konsiderojnë se janë viktima të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

"Nazirja" është si "zemër", nuk duket sikurse në serialin "Më fal" (Foto)

Zhurnal - parë: 11 orë

"Nazirja" është si "zemër", nuk duket sikurse në serialin "Më fal" (Foto) "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kadriu: Ligji i ri nuk e barazon "shqipen" me gjuhën maqedonase

Zhurnal - parë: 11 orë

Kadriu: Ligji i ri nuk e barazon "shqipen" me gjuhën maqedonase Shkup, 16 janar - Ligji për përdorimin e gjuhëve, i cili para disa ditëve u votua nga shumica parlamentare dhe zgjoi reagime të shumta ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Nuk e dinit por Miriam Cani shoqërohet vetëm me këtë këngëtare të estradës!

Zhurnal - parë: 11 orë

Nuk e dinit por Miriam Cani shoqërohet vetëm me këtë këngëtare të estradës! Miriam Cani dhe Eneda Tarifa janë dy këngëtaret e njohur shqiptare të cilat shquhen për muzikën dhe punën e tyre.

2 artikuj të ndërlidhur »