TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Presidenti Meta dënon ashpër aktin kriminal të vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq

Zhurnal - parë: 8 orë

Presidenti Meta dënon ashpër aktin kriminal të vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq Tiranë 16 Janar - Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, shpreh keqardhjen e thellë ...

599 artikuj të ndërlidhur »

Çadra robotike që lëviz me diellin (Foto+Video)

Zhurnal - parë: 8 orë

Çadra robotike që lëviz me diellin (Foto+Video) Ajo bën muzikë dhe punon si kamerë sigurie “Sunflower” është një çadër robotike me një çmim prej 8 mijë dollarë që lëviz me diellin për t’ju mbajtur ...

Luar e para në Rusi: Kënga në shqip më e preferuara!

Zhurnal - parë: 8 orë

Luar e para në Rusi: Kënga në shqip më e preferuara! Në 2017 bëri rikthimin në tregun muzikor shqiptar me ‘Si dje’ teksa tani ka qenë e ftuar në projektin e Gon Hazirit ‘Dy’.Kënga e cila është në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

A e keni parë ndonjëherë gruan e Longarit? Kaq e bukur dhe simpatike është ajo

Zhurnal - parë: 8 orë

A e keni parë ndonjëherë gruan e Longarit? Kaq e bukur dhe simpatike është ajo Ilir Prapashtica është aktori që me secilin rol që luajti në serialet e ndryshme vendore, fitoi si patinë e audincës së ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Cilës femër të estradës Roberti i thotë të ka lali shpirt

Zhurnal - parë: 8 orë

Cilës femër të estradës Roberti i thotë të ka lali shpirt Edhe pse ai si solist ka pak kohë që ka hyrë në skenën muzikore, edhe pse me muzikë ka vite që merrej, shkruan Kosovarja.

Maxhoska deri te Arifi: Çfarë keni ju kundër gjuhës maqedonase?

Zhurnal - parë: 9 orë

Maxhoska deri te Arifi: Çfarë keni ju kundër gjuhës maqedonase? Shkup, 16 janar - Profesoresha universitare Simona Gruevska Maxhoska përmes një postimi në rrjetin social Facebook ashpër iu ...

« Analistët » Nimic nesër pritet të propozojë kornizë konkrete

Zhurnal - parë: 9 orë

« Analistët » Nimic nesër pritet të propozojë kornizë konkrete Shkup, 16 janar - Në takimin e nesërm të ndërmjetësit Methju Nimic me palët kontestuese për çështjen e emrit, pritet që mediatori i ...

24 artikuj të ndërlidhur »

VMRO-DPMNE nesër kthehet në Kuvend për të ndjekur fjalimin e Stoltenberg

Zhurnal - parë: 9 orë

VMRO-DPMNE nesër kthehet në Kuvend për të ndjekur fjalimin e Stoltenberg Shkup, 16 janar - Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së nesër do të merrë pjesë në seancën e Kuvendit, ku në të njejtën fjalim ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Bes Kallaku i nxjerr të “palarat” Ermal Mamaqit!

Zhurnal - parë: 9 orë

Roani bën hapat e parë, gëzim i madh për Majlindën! Vogëlushi simpatik Roan, tashmë veç po rritet dita-ditës e po bëhet më i bukur duke marrë tipare kaq të veçanta nga të dy prindërit, shkruan ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kaq shumë operacione bëri në fytyrë Greta sa që nuk e njohin pa grim!

Zhurnal - parë: 9 orë

Kaq shumë operacione bëri në fytyrë Greta sa që nuk e njohin pa grim! Janë të rralla këngëtaret e estradës sonë që rrezikojnë të dalin krejt të pa grimuara në imazhe të cilat mund t’i publikojnë në ...

Bleona merr një vendim të papritur, aspak e lehtë për të!

Zhurnal - parë: 9 orë

Bleona merr një vendim të papritur, aspak e lehtë për të! Para disa ditësh këngëtarja Bleona Qerreti, njoftoi se do të shkëputet për një javë nga rrjetet sociale dhe mesa duket po e mban premtimin.

6 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi: Si duket filloi skenari për trazira dhe ndarjen e Mitrovicës

Zhurnal - parë: 9 orë

Krasniqi: Si duket filloi skenari për trazira dhe ndarjen e Mitrovicës Prishtinë, 16 janar - Analisiti, Milazim Krasniqi ka reaguar në lidhje me vrasjen e liderit të të Iniciativës qytetare “Liri, ...

599 artikuj të ndërlidhur »

Daçiq: Vrasja e Ivanoviqit rrezikon stabilitetin

Zhurnal - parë: 9 orë

Daçiq: Vrasja e Ivanoviqit rrezikon stabilitetin Prishtinë, 16 janar - Vrasja e Oliver Ivanoviqit është një veprim terrorist që rrezikon stabilitetin jo vetëm të veriut të Kosovës por edhe të rajonit.

599 artikuj të ndërlidhur »

VV do ta dërgojë në Kushtetuese ngritjen e pagës së kryeministrit

Zhurnal - parë: 9 orë

VV do ta dërgojë në Kushtetuese ngritjen e pagës së kryeministrit Prishtinë, 16 janar - Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se kjo parti do të dërgojë në Kushtetuese çështjen ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Mihrije Braha shfaqet me shumë stil

Zhurnal - parë: 9 orë

Mihrije Braha shfaqet me shumë stil Mihrije Braha po i reziston shumë mirë kohës. Njihet si njëra ndër këngëtaret shumë të dashura për publikun e cila prej fillimeve të para të karrierës është ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Lazios: Sergej Milinkovic-Savic nuk është në shitje

Zhurnal - parë: 9 orë

Presidenti i Lazios: Sergej Milinkovic-Savic nuk është në shitje Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, ka qenë shumë i qartë kur është pyetur sa kushton Sergej Milinkovic-Savic.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Drisla”, furra duhej të ishte mbyllur para 6 viteve

Zhurnal - parë: 9 orë

“Drisla”, furra duhej të ishte mbyllur para 6 viteve Shkup, 16 janar - Furra e vjetër në të cilën në deponinë Drislla digjen mbeturinat mjekësore është dashur të shkojë në histori që para gjashtë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Osman Shabani gjykatësi i parë dhe i vetëm shqiptar në repartin për krim të organizuar në Gjykatën Penale

Zhurnal - parë: 9 orë

Osman Shabani gjykatësi i parë dhe i vetëm shqiptar në repartin për krim të organizuar në Gjykatën Penale Shkup, 16 Janar - Osman Shabani është gjykatësi i vetëm shqiptar në repartin për krim të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Së shpejti do të jem në Kosovë

Zhurnal - parë: 9 orë

Vuçiq: Së shpejti do të jem në Kosovë Prishtinë, 16 janar - Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka porositur sot se së shpejti do të vijë për vizitë në Kosovë për të biseduar me popullin serb.

14 artikuj të ndërlidhur »

Donald Lu takim me disa deputetë dhe ish-ministra të PD-së

Zhurnal - parë: 9 orë

Donald Lu takim me disa deputetë dhe ish-ministra të PD-së Tiranë, 16 janar - Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka mbledhur në një mëngjes pune disa politikanë shqiptarë, midis tyre edhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »