TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Plagoset vëllau i Rexhep Selimit, familja Nuha tregon si ndodhi rasti

Zhurnal - parë: 11 orë

Plagoset vëllau i Rexhep Selimit, familja Nuha tregon si ndodhi rasti Xhevat Nuha nga Komorani i Drenasit dyshohet se e ka plagosur Islam Selimin, vëllaun e deputetit të Vetëvendosjes, Rexhep Selimit.

45 artikuj të ndërlidhur »

Dhënia e vizave do vazhdojë, bën të ditur ambasada amerikane në Shkup

Zhurnal - parë: 11 orë

Dhënia e vizave do vazhdojë, bën të ditur ambasada amerikane në Shkup Shkup, 20 janar - Ambasada e SHBA-ve në Shkup ka bëtë të ditur se shërbimi i tyre për pasaporta dhe viza do të vazhdojë të punojë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Strategji për uljen e vdekshmërisë foshnjore

Zhurnal - parë: 12 orë

Strategji për uljen e vdekshmërisë foshnjore Shkup, 20 janar - Ministri i ri i shëndetësisë, Venko Filipçe premton se do të gjejë zgjidhje për të ulur numrin e foshnjave të vdekura në vend.

9 artikuj të ndërlidhur »

« Ligji për shqipen » Maksuti: Ivanov i detyruar të dekretojë ligjin herën e dytë

Zhurnal - parë: 12 orë

« Ligji për shqipen » Maksuti: Ivanov i detyruar të dekretojë ligjin herën e dytë Shkup, 20 janar - Ata thonë se arsyet të cilat ai i numëroi, nuk përkojnë me sistemin politik të vendit, sepse ky ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Jovanovski: Rusia tashmë po vepron në teren që të mos zgjidhet problemi mes Greqisë e Maqedonisë

Zhurnal - parë: 12 orë

Jovanovski: Rusia tashmë po vepron në teren që të mos zgjidhet problemi mes Greqisë e Maqedonisë Shkup, 20 janar - Pas lajmit për një deklaratë të kryeministrit grek se maqedonasit si nacionalitet ...

Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë

Zhurnal - parë: 12 orë

Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë Sipas asaj që shkruan Shala, ai aludon se dikujt i duhet vetja sikur kryetar partie dhe sillet si me qenë i dashuri i Linda Morinës.

Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate

Zhurnal - parë: 12 orë

Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate Shkup, 20 janar - Ditë më parë në qytetin e Manastirit u publikuan disa shkrime nxitëse me përmbajtje urrejtje ndëretnike ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Lirohen amerikanët e rrëmbyer në Nigeri

Zhurnal - parë: 12 orë

Lirohen amerikanët e rrëmbyer në Nigeri Dy amerikanë dhe dy kanadezë, të cilët ishin rrëmbyer së fundmi nga sulmues të panjohur të armatosur në shtetin nigerian të Kadunës, u liruan, tha një zëdhënës ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Dauti: Administrata është joefikase, na duhen zgjidhje të reja

Zhurnal - parë: 13 orë

Dauti: Administrata është joefikase, na duhen zgjidhje të reja Shkup, 20 janar - Në emisionin debativ Click plus në Tv21, publicisti Azam Dauti është shprehur se administrata shtetërore është ...

Policia e Kosovës demanton mediet serbe

Zhurnal - parë: 13 orë

Policia e Kosovës demanton mediet serbe Policia e Kosovës ka reaguar lidhur me disa shkrime në mediet, kryesisht ato serbe, të cilat “kanë shkruar se në Llapna Sellë janë shoqëruar shqiptarë, të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Erdoğan: Operacioni në Afrin ka filluar në terren

Zhurnal - parë: 13 orë

Erdoğan: Operacioni në Afrin ka filluar në terren Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan thotë se “Operacioni në Afrin ka filluar në terren.

2 artikuj të ndërlidhur »

Qendrat e skijimit në Maqedoni, ende nën mëshirë..

Zhurnal - parë: 13 orë

Qendrat e skijimit në Maqedoni, ende nën mëshirë.. Shkup, 20 janar - Qendrat e skijimit në Maqedoni edhe në këtë sezonë e kanë humbur sfidën për konkurencë rajonale, Kodra e Diellit, Mavrova, ...

Treni përplas për vdekje një person në Gjevgjeli

Zhurnal - parë: 13 orë

Treni përplas për vdekje një person në Gjevgjeli Gjevgjeli, 20 janar - Treni i linjës Tabanoc-Gjevgjeli gjatë ditës së djeshme ka përplasur për vdekje një 64-vjeçar nga fshati Miravci në rajonin e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Një shtetas turk goditet nga rryma gjatë punës në aeroport

Zhurnal - parë: 13 orë

Një shtetas turk goditet nga rryma gjatë punës në aeroport Shkup, 20 janar - 39 vjecari nga Turqia dje është djegur në kokë si pasojë e një goditje nga rryma përderisa ka qenë duke punuar në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ju kishte munguar Bruna?Ja me çfarë rikthehet në muzikë…!

Zhurnal - parë: 13 orë

Ju kishte munguar Bruna?Ja me çfarë rikthehet në muzikë…! Ajo i kishte mbërthyer ekranet muzikore me zërin e bukur por edhe me simpatinë dhe energjinë që përcillte përmes klipeve që prezantoi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Besoj se do gjindet një zgjidhje dinjitoze

Zhurnal - parë: 13 orë

Zaev: Besoj se do gjindet një zgjidhje dinjitoze Shkup, 20 janar - Besoj se mes dy vendeve të cilat janë mike dhe kanë për qëllim të mbesin mike të mëdhaja do të gjindet një zgjidhje dinjitove për të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Papadakis: Jam i sigurtë se Dimitrov do të shfrytëzojë deklaratën skandaloze të Cipras

Zhurnal - parë: 13 orë

Papadakis: Jam i sigurtë se Dimitrov do të shfrytëzojë deklaratën skandaloze të Cipras Shkup, 20 janar - Edhe njëherë Greqia zyrtare përmes Cipras ka treguar se kanë aspirata të vërteta lidhur me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjermani, tetë të vdekur nga stuhia, miliona euro dëme

Zhurnal - parë: 13 orë

Gjermani, tetë të vdekur nga stuhia, miliona euro dëme Stuhia, e emëruar Friederike, ka zbarkuar të enjten me erëra prej 130 kilometrash në orë. Dëmet që janë shkaktuar kapin vlerën prej 500 milionë ...

26 artikuj të ndërlidhur »

VMRO: Të arrestuarit për 27 prillin më parë nuk kanë bërë asnjë shkelje

Zhurnal - parë: 14 orë

VMRO: Të arrestuarit për 27 prillin më parë nuk kanë bërë asnjë shkelje Shkup, 20 janar - Durlovski, Ilievski, Jovanovski, Cavkov, Damovski dhe të tjerë të paraburgosur si dhe deputetët nuk janë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

LPM: Maqedonia të kthejë problemin e emrit në aspekt ligjor

Zhurnal - parë: 14 orë

LPM: Maqedonia të kthejë problemin e emrit në aspekt ligjor Shkup, 20 janar - Lëvizja popullore për Maqedoninë ka dënuar shkeljen e rezolutës 817 të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara nga ...

2 artikuj të ndërlidhur »