TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Shqiptarët në artin e një çifti britanik

Zhurnal - parë: 15 orë

Shqiptarët në artin e një çifti britanik Është vera e vitit 1925. Një makinë taksie “Ford” lëviz nëpër rrugën gjithë gropa dhe pluhur që lidh kryeqytetin e vjetër me kryeqytetin e ri shqiptar.

Përmbushet vetëm një nga 19 nismat e biznesmenëve

Zhurnal - parë: 15 orë

Përmbushet vetëm një nga 19 nismat e biznesmenëve Shkup, 16 janar - Prej 19 nismave që Oda ekonomike e Maqedonisë i ka dorëzuar në Qeveri gjatë periudhës qershor – dhjetor të vitit të kaluar, në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kosova dhe Maqedonia, vendet më fetare në Evropë

Zhurnal - parë: 15 orë

Kosova dhe Maqedonia, vendet më fetare në Evropë Shkup, 16 janar - Një anketim i ri, i cili bazohet në tre sondazhet të WIN/Gallup International, publikuar në gazetën Telegraph të Britanisë së Madhe, ...

iPhone SE 2 vjen me mbushje pa tela

Zhurnal - parë: 15 orë

iPhone SE 2 vjen me mbushje pa tela Raportimet e fundit thonë se modeli më i ri i Apple, iPhone SE 2 do të ketë anën e pasme nga xhami dhe do të vijë me mbushje pa tela.

6 artikuj të ndërlidhur »

Shi në Strugë, Kërçovë dhe Bukovë, ndërsa mjegull në Shtip dhe Stracin

Zhurnal - parë: 15 orë

Shi në Strugë, Kërçovë dhe Bukovë, ndërsa mjegull në Shtip dhe Stracin Shkup, 16 janar - Reshje të dobëta të shiut mëngjesin e sotëm ka në Strugë, Kërçovë dhe në qafën malore Bukovë, ndërsa për shkak ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Emre Can ndërron mendjen

Zhurnal - parë: 15 orë

Emre Can ndërron mendjen Emre Can ka sugjeruar se megjithatë mund të nënshkruajë kontratë të re me Liverpoolin. Mesfushorit gjerman i skadon kontrata me “Të kuqve” në fund të këtij sezoni dhe ai prej ...

11 artikuj të ndërlidhur »

“Novosti”: “Ballisti” mund t’i shpëtojë ekstradimit në Serbi nëse bëhet kroat

Zhurnal - parë: 15 orë

“Novosti”: “Ballisti” mund t’i shpëtojë ekstradimit në Serbi nëse bëhet kroat Mediat serbe i janë rikthyer çështjes së Ismail Morinës. “Ballisti” gjendet ende në Kroaci, në pritje se çfarë do të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Fillojnë trajnimet për pjesëtarët e FSK-së

Zhurnal - parë: 15 orë

Fillojnë trajnimet për pjesëtarët e FSK-së Prishtinë, 16 janar - Në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes të FSK-së (TRADOK) sot mbahet ceremonia zyrtare e fillimit të zhvillimit të kurseve trajnuese ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Alarmi i fundit i ndërkombëtarëve për Specialen

Zhurnal - parë: 15 orë

Alarmi i fundit i ndërkombëtarëve për Specialen Prishtinë, 16 janar - Bashkësia ndërkombëtare ka bërë thirrje edhe një herë që të shuhen përpjekjet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

24 artikuj të ndërlidhur »

Në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

Zhurnal - parë: 15 orë

Në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi Bruksel, 16 janar - Procesi i negociatave Prishtinë-Beograd do të vazhdojë sot në Bruksel Delegacioni i Kosovës i kryesuar nga Avni Arifi dhe në përbërje ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Ish-prokurori Bedri Spahiu: Mehmet Shehu s’e vriste veten sepse…

Zhurnal - parë: 15 orë

Ish-prokurori Bedri Spahiu: Mehmet Shehu s’e vriste veten sepse… Tiranë, 16 janar - Shumë pyetje kane mbetur pa pergjigje lidhur me vetëvrasjen e Mehmet Shehut, ish-kryeministrit më jetëgjatë në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzimi spektakolar i deputetes së PD te shkallët e Parlamentit

Zhurnal - parë: 15 orë

Rrëzimi spektakolar i deputetes së PD te shkallët e Parlamentit Tiranë, 16 janar - Pasditen e djeshme u mbajt seanca e parë parlamentare për këtë vit, ku ashtu siç u mbyll vitin e kaluar, u shoqërua ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Rama zbulon nëse e ka refuzuar një herë shkarkimin e Haku Çakos

Zhurnal - parë: 15 orë

Rama zbulon nëse e ka refuzuar një herë shkarkimin e Haku Çakos Tiranë, 16 janar - Kryeministri Edi Rama komentoi shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të policisë Haki Çako.

4 artikuj të ndërlidhur »

Grupi parlamentar i PD merr vendimin, protesta brenda dhe jashtë Parlamentit, ja kur pritet bojkoti i komisioneve

Zhurnal - parë: 15 orë

Grupi parlamentar i PD merr vendimin, protesta brenda dhe jashtë Parlamentit, ja kur pritet bojkoti i komisioneve Tiranë, 16 janar - Partia Demokratike ka vendosur që të përshkallëzojë reagimet ndaj ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet sëmundja e fruthit, 11 fëmijë të shtruar në QSUT

Zhurnal - parë: 15 orë

Rikthehet sëmundja e fruthit, 11 fëmijë të shtruar në QSUT Tiranë, 16 janar - Prej 30 vitesh konsiderohej e zhdukur po sëmundja e fruthit është rishfaqur në popullatën shqiptare.

10 artikuj të ndërlidhur »

Man City tërhiqet nga gara për Sanchezin

Zhurnal - parë: 15 orë

Man City tërhiqet nga gara për Sanchezin Pep Guardiola dhe drejtuesit e Manchester Cityt kanë vendosur të tërhiqet nga gara për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, duke ia hapur kështu rrugën ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Arsenali e ofron sulmuesin Giroud plus të holla për Aubameyangun

Zhurnal - parë: 15 orë

Arsenali e ofron sulmuesin Giroud plus të holla për Aubameyangun Arsenali është i gatshëm ta përfshijë sulmuesin Olivier Giroud në ofertën që do t’ia bëjë Borussia Dortmundit për Pierre-Emerick ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Lajm i mirë për Real Madridin, kthehet Benzema

Zhurnal - parë: 15 orë

Lajm i mirë për Real Madridin, kthehet Benzema Zinedine Zidane ka marrë lajm të mirë se sulmuesi Karim Benzema është rikuperuar dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës kundër Leganes në Kupën ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedoni

Zhurnal - parë: 16 orë

Arsim Sinani Shqipërisë dhe Kosovës: Mos festoni, shqipja nuk u zyrtarizua në Maqedoni Shkup, 15 janar - Profesor Arsim Sinani analizon mangësitë e miratimit të Ligjit për Gjuhën Shqipe në Maqedoni.

17 artikuj të ndërlidhur »

Karemani nga zyrat e reja në Tetovë: BESA do të jetë më e fuqishme se më parë

Zhurnal - 16.01.2018

Karemani nga zyrat e reja në Tetovë: BESA do të jetë më e fuqishme se më parë Tetovë, 16 janar - Lëvizja Besa ka përuruar sonte zyrat e reja të degës së saj në Tetovë ku morën pjesë ushtruesi i ...

31 artikuj të ndërlidhur »