TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje

Zhurnal - parë: 2 orë

Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje Shkup 20 janar - Një vrasje ka ndodhur disa çaste më parë në lagjen Dizhon të Çairit. Televizioni Shenja jo zyrtarisht mëson se viktima është një grua, e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

VMRO: Nuk jemi kundër shqiptarëve, por ligji për gjuhët sjell implikime…

Zhurnal - parë: 5 orë

VMRO: Nuk jemi kundër shqiptarëve, por ligji për gjuhët sjell implikime… Shkup, 20 janar - VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj shkrimeve në media lidhur me kundërshtimet e liderit të saj për gjuhën shqipe.

3 artikuj të ndërlidhur »

« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari

Zhurnal - parë: 5 orë

« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari Shkup, 20 janar - Moskordinimi dhe mosbashkëpunimi i partive shqiptare për çështje vendimtare-kombëtare, i ka ...

Maqedonia me më shumë festa zyrtare në rajon

Zhurnal - parë: 5 orë

Maqedonia me më shumë festa zyrtare në rajon Shkup, 20 janar - Maqedonia është ndër vendet me më shumë festa dhe ditë jopune në rajon. Sipas ligjit për festat në vend gjatë këtij viti kalendari i ...

6 artikuj të ndërlidhur »

« Sociale » Blerina e vogël jeton vetëm me të ëmën, i zë gjumi me barkun bosh!

Zhurnal - parë: 6 orë

« Sociale » Blerina e vogël jeton vetëm me të ëmën, i zë gjumi me barkun bosh! Shkup, 20 janar - Historit njerëzore nuk kanë fund. Çdo histori bartë me vete edhe rrëfimin e saj.

MSH formon komision për shqyrtimin e vdekjes së lehonës 31 vjeçare

Zhurnal - parë: 7 orë

MSH formon komision për shqyrtimin e vdekjes së lehonës 31 vjeçare Shkup, 20-janar - Ministria e Shëndetësisë nëpërmjet një njoftimi për shtyp thotë se me vëmendje ndjek rastin e vdekjes së lehonës ...

13 artikuj të ndërlidhur »

« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedonisë

Zhurnal - parë: 7 orë

« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedonisë Shkup, 20 janar - Në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror që do të mbahet nga 23 deri më 26 janar ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Standarde të dyfishta të Prokurorisë në rastin Almir Aliut

Zhurnal - parë: 7 orë

Standarde të dyfishta të Prokurorisë në rastin Almir Aliut Shkup, 20 janar - Rikualifikimi eventual i lëndës së rastit të Almirit, nga “vrasje” në “aksident komunikacioni me pasojë vdekje”, sipas ...

Ademi: Ligji i Gjuhës Shqipe, çelsi i mbijetesës së kësaj Qeveri

Zhurnal - parë: 8 orë

Ademi: Ligji i Gjuhës Shqipe, çelsi i mbijetesës së kësaj Qeveri Shkup, 20 janar - Dënime për të gjithë që nuk do ta zbatojnë Ligjin për Gjuhën Shqipe, madje edhe për Presidentin Gjorge Ivanov, ka ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit Tramp

Zhurnal - parë: 8 orë

Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit Tramp Shkup, 20 janar - Hulumtimi i fundit i Gallup International tregon se administrata e SHBA-ve e udhëhequr nga ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zjarr në apartament në Karposh, nuk ka të lënduar

Zhurnal - parë: 8 orë

Zjarr në apartament në Karposh, nuk ka të lënduar Shkup, 20 janar - Pasditen e së shtunës rreth orës 14 e 30 minuta në një apartament në katin përdhesë të një ndërtese në rrugën "Pelisterka" në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament

Zhurnal - parë: 9 orë

Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament Shkup, 20 janar - Pagat për harxhime udhëtimi të deputetëve, por dhe funksionarët tjerë, do të jenë më të ulta për 30 përqind nga pagat për ...

5 artikuj të ndërlidhur »

« Video » Rroga harxhohet për dy javë, qytetarët të zhytur në kredi

Zhurnal - parë: 9 orë

« Video » Rroga harxhohet për dy javë, qytetarët të zhytur në kredi Shkup, 20 janar - Në vitin 2017 njerëzit në Maqedoni, nga bankat kanë marrë hua pothuajse 2,5 miliardë euro.

4 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidha e çështjes së emrit, Hojt Ji: Mundësi e vërtetë për marrëveshje

Zhurnal - parë: 10 orë

Zgjidha e çështjes së emrit, Hojt Ji: Mundësi e vërtetë për marrëveshje Uashington, 20 janar - Maqedonia dhe Greqia kanë mundësi të mirë për të arritur marrëveshje për çështjen e emrit, ka deklaruar, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në Llukar të Prishtinës, ka të lënduar

Zhurnal - parë: 10 orë

Aksident në Llukar të Prishtinës, ka të lënduar Një aksident komunikacioni ka ndodhur sot në orët e pasdites në fshatin Llukar të Prishtinës. Në aksidentin ku janë ndeshur dy vetura ka edhe disa ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Ministri Filipçe: Vazhdon rekonstruimi i spitalit Shën Erazmo

Zhurnal - parë: 10 orë

Ministri Filipçe: Vazhdon rekonstruimi i spitalit Shën Erazmo Ohër, 20 janar - Pas disa muaj bllokadë, do vazhdojë rekonstruimi i spitalit specialistik për ortopedi Shën Erazmo në Ohër, ka bërë të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zaharieva pret që Maqedonia të fillojë së shpejti bisedimet me BE-në

Zhurnal - parë: 11 orë

Zaharieva pret që Maqedonia të fillojë së shpejti bisedimet me BE-në Sofje, 20 janar - Zv.kryeministrja dhe ministrja e punëve të jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva në një intervistë për ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Përdorimi i gjuhës shqipe: Qytetarët të ndarë në vlerësime, varësisht etnisë

Zhurnal - parë: 11 orë

Përdorimi i gjuhës shqipe: Qytetarët të ndarë në vlerësime, varësisht etnisë Shkup, 20 janar - Përdorimi i gjuhës shqipe pas miratimit të ndryshimeve ligjore, në institucionet shtetërore, në një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Cipras për zgjidhjen e emrit: Termi Maqedoni të përfshihet në një emër të përbërë

Zhurnal - parë: 11 orë

Cipras për zgjidhjen e emrit: Termi Maqedoni të përfshihet në një emër të përbërë Athinë, 20 janar - Kombi maqedonas në kohën antike nuk ka ekzistuar kurrë ashtu siç nuk ka ekzistuar edhe kombi i ...

10 artikuj të ndërlidhur »

« Implementimi i ligjit të gjuhëve » Mustafa: Kuadri që do të zbatojë ligjin, duhet trajnuar

Zhurnal - parë: 11 orë

« Implementimi i ligjit të gjuhëve » Mustafa: Kuadri që do të zbatojë ligjin, duhet trajnuar Shkup, 20 janar - Votimi përfundimtar në kuvend i ligjit të gjuhëve, do ti hapë rrugë përdorimit më të ...

23 artikuj të ndërlidhur »