TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

| 08:50 | L.E. | 3,358 A po flet Labi me Bleronën? (FOTO)

Zhurnal - I sapo botuar

Kim Kardashian duket se është bërë sërish bionde. Kështu ajo është shfaqur në Snapchat për t’i uruar datëlindjen asaj që dikur e kishte mike të mirë. “Urime Datelindjen Paris Hilton”, ishte shkrimi i ...

66 artikuj të ndërlidhur »

| 10:42 | L.E. | 6,196 Flaka Krelani fsheh fytyrën nga operacionet (FOTO)

Zhurnal - I sapo botuar

Labinot Gashi, Yllka Kuqi dhe Morena Taraku kanë publikuar pamje nga ‘background’ i këtij takimi dhe këto dy të fundit dukeshin tejet seksi. Duke ekspozuar gjoksin para Labit, Yllka dhe Morena nuk ...

23 artikuj të ndërlidhur »

| 12:04 | T.E. | 252 Sinani: Maqedonisë i duhet një mentalitet i ri i qeverisjes, në të cilën shqiptarët do të ...

Zhurnal - I sapo botuar

Tetovë, 20 shkurt - Universiteti i Tetovës (UT) përmes një komunikate për Telegrafi Maqedoni njofton se nesër në ora 10:00 në amfiteatrin nr. 109 të Fakultetit Ekonomik – UT do të mbahet prezantim ...

3 artikuj të ndërlidhur »

| 11:59 | T.E. | 173 Ndikonin tek votuesit, prokuroria fillon hetimin ndaj ish funksionarëve të MPB

Zhurnal - I sapo botuar

Strugë, 20 shkurt - Në mënyrë të konsiderueshme është ulur niveli i ujit në lumin Drini i Zi afër Lozhanit, tregon gjendja javore hidrologjike e DPHM-së.

5 artikuj të ndërlidhur »

| 11:17 | Xh.I. | 1,218 Pjesë të Gjorçe Petrovit dhe tre fshatra të Shkupit nesër pa energji elektrike

Zhurnal - I sapo botuar

Shkup, 20 shkurt - Republika e Maqedonisë kohëve të fundit është shndërruar në një vend që nuk ua përmbushë apetitet të rinjve për të jetuar aty. Edhe pse nuk ka të dhëna konkrete se sa të rinj e ...

| 11:59 | Xh.I. | 331 Është ulur niveli i ujit në Drinin e Zi

Zhurnal - parë: 35 min

Arsim Sinani, analist politik Shkup, 20 shkurt - Partitë politike vazhdojnë taktizimet me oferta dhe kundër-oferta edhe 20 ditë pas dështimit të VMRO-së që të formojë qeverinë e re.

15 artikuj të ndërlidhur »

| 11:41 | T.E. | 331 Maqedonia po plaket, rrezikohet nga migrimi imasiv i të rinjëve

Zhurnal - parë: 40 min

Shkup, 20 shkurt - Ish funksionarë të MPV dhe persona fizik e juridik nga Shkupi, Kumanova e Strumica janë nën hetim nga Prokuroria për krim dhe korupsion nën dyshimet se gjatë periudhës 2014-2016 ...

66 artikuj të ndërlidhur »

| 11:52 | Z.H. | 95 Dekriminalizimi, Llalla kërkon shenjat e gishtave për 6 deputetë dhe 3 kryebashkiak

Zhurnal - parë: 45 min

Ndërsa procesi i vettingut në drejtësinë shqiptare tashmë ka nisur, kryeprokurori Adriatik Llalla ka paralajmëruar se ai nuk mund të përdoret nga askush si mënyrë për t’u imponuar tek trupa e ...

12 artikuj të ndërlidhur »

| 09:28 | Xh.I. | 217 Si do të veprojë Meta pas protestave të PD-së!

Zhurnal - parë: 45 min

Tiranë, 20 shkurt - Për të tretën ditë me radhë opozita vazhdon të jetë e ngujuar në bulevardin përballë Kryeministrisë prej mesditës se të shtunës, ndërsa kryesia Partisë Demokratike vendosi që ...

66 artikuj të ndërlidhur »

| 11:02 | T.E. | 146 Greta Koçi publikon këngën e re dhe tatuazhi që tërheq vëmendjen (VIDEO)

Zhurnal - parë: 50 min

Nga data 10 maj deri më 14 maj, ishulli Capri në Itali do të presë kandidatët të cilët janë pjesë e konkursit të bukurisë Miss&Mister Swss Francophone që po mbahet tradicionalisht në Zvicër.

| 11:51 | Z.H. | 1 Dita e tretë e protestës, Opozita: Nuk ndalemi

Zhurnal - parë: 50 min

Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një kërkesë Kuvendit të Shqipërisë, ku kërkon të marrë shenjat e gishtërinjve për 6 deputetë. Në bazë të ligjit të dekriminalizimit, organi i akuzës ...

5 artikuj të ndërlidhur »

| 11:41 | A.S. | 27 Nuhiu: Kundër Vardarit na mungoi finalizimi

Zhurnal - parë: 50 min

Ndeshja e fazës së parë u mbyll 3-1 për Torinon dhe Roma shënoi vetëm në fillimin e pjesës së dytë me 11-metërshin e Francesco Totti. Sot, në fushën e saj, ndeshja zgjati 17 minuta, koha që u shënuan ...

19 artikuj të ndërlidhur »

| 01:00 | B.M. | 534 LSM: Ekonomia do të jetë peng derisa zgjat kriza politike

Zhurnal - parë: 55 min

Bashkëpunimi ekonomik mes Kosovës dhe Shqipërisë është në rritje dhe kryesisht dominohen në shkëmbime tregtare, atë të eksportit dhe importit të mallrave por në nivel shumë më të ulët në krahasim me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

| 10:47 | A.S. | 160 KM Tefejuzi me tre kampion

Zhurnal - parë: 55 min

Trajneri i Shkupit, Ardian Nuhiu, nuk është i kënaqur me rezultatin e ndeshjes kundër Vardarit (0-3), por jo edhe me lojën e futbollistëve të tij. Strategu i ri ka deklaruar se ekipi i tij luajti një ...

18 artikuj të ndërlidhur »

| 11:11 | L.E. | 239 A po e përgadit BDI Artan Grubin për drejtor të qendrës për menaxhim me kriza?!

Zhurnal - parë: 1 orë

Shkup, 20 shkurt - Një pjesë e shfrytëzuesve të fshatit Saraj, të locuara në nënrrugën "10", nesër pa energji elektrike nga ora 9 e deri në orën 15:30 do të mbeten pa furnizim me energji elektrike.

3 artikuj të ndërlidhur »

| 10:43 | A.S. | 68 Vetem Sejfullahu kampion zgjedhor per junior

Zhurnal - parë: 1 orë

Klubi i mundjes “Tefejuz” ka arritur rezultat për te përshëndetur duke fituar tre tituj, kampion zgjedhor të Maqedonisë për junior. Me arri u stolisën Armin Idrizi 55 kg, Bujamin Nuishi 74 kg dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

| 10:34 | A.S. | 28 “Struga Trim Luma” me 11 përforcime atakon vendin e parë

Zhurnal - parë: 1 orë

Shkëndija ka nisur me fitore 2:0 gjysmëstinorin pranveror, duke i mundësuar debutim me fitore trajnerit gjerman Tomas Brdariç. Kapiteni Hasani në pjesën e parë dhe Medjedoviç me gol në debutim në të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

| 11:48 | A.S. | 147 Mourinho: Forca e karakterit na dha fitoren kundër Blackburnit

Zhurnal - parë: 1 orë

Shkup, 20 shkurt - Sot dhe nesër do të mbahet Samiti i Komisioneve parlamentare të politikës së jashtme që po mbahet në Prishtinë. Një ndër temat e diskutimit të këti samiti është edhe ballafaqimi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

| 11:18 | Z.H. | 67 MF: Zgjedhja e drejtorit të Doganave është e ligjshme

Zhurnal - parë: 1 orë

Kreu i parlamentit te Kosoves Kadri Veseli nis sot pasdite nje vizite zyrtare ne Tirane, ku do te kete takime me politikane dhe drejtues te institucioneve politike.

25 artikuj të ndërlidhur »

| 07:49 | R.ZH | 282 Shqipëria në protesta, Vesei sot shkon për vizitë zyrtare

Zhurnal - parë: 1 orë

Prishtinë, 20 shkurt - Para 28 vjetëve minatorët e Trepçës kishin filluar grevën e urisë për të mbrojtur Kosovën nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit, duke shënuar kështu zhbërjen e Jugosllavisë.

7 artikuj të ndërlidhur »