TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Mustafa: Nëse dështojnë ta formojnë Qeverinë, LDK do ta japë ofertën e vetë, por pa PDK-në

Zeri - parë: 7 orë

Kryeministri në largim, Isa Mustafa e ka ripërsëritur në profilin e tij në Facebook se LDK nuk do ta votojë Kadri Veselin për kryetar Kuvendi. Ai thotë se nuk do ta votojnë as deputetët e AKR-së dhe ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq kërkon takim me Edi Ramën në Itali, Kosova në qendër të vëmendjes

Zeri - parë: 7 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka qëndruar sot në Itali prej ku ka kërkuar që në këtë shtet të realizohet një takim me zyrtarët qeveritarë të Italisë, Shqipërisë dhe Serbisë.

41 artikuj të ndërlidhur »

Qytetarët protestojnë kundër Veliajt: Larg duart nga çmimi i ujit

Zeri - parë: 7 orë

Grupi “Qytetarët për parkun” kanë reaguar në lidhje me vendimin e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për të rritur çmimin e ujit të pijshëm.

93 artikuj të ndërlidhur »

Reagon Policia pas lajmit se janë ‘përplasur me mërgimtarin në Merdare’

Zeri - parë: 7 orë

Policia e Kosovës ka reaguar pas një lajmi që ka qarkulluar se ‘policët janë përplasur keq me mërgimtarin në Merdare’. Ja sqarimi i plotë: Lidhur me publikimin ne portalin “indeksonline te shkrimit ...

ATK ka një lajm të rëndësishëm për kuponët fiskal (Video)

Zeri - parë: 8 orë

Administrata Tatimore e Kosoves ka bere të ditur mënyrën e re të rimbursimit të qytetareve në mbledhjen e kuponave tatimor. Nga data 1 deri me 31 korrik qytetarët mund të mbledhin kuponat fiskal dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Partiaku Irinej për Kosovën: Ajo që falet, kurrë nuk kthehet

Zeri - parë: 8 orë

Partiarku serb, Irinej, në lidhje me deklaratën e Presidentit të Serbisë në lidhje me dialogun e brendshëm për Kosoës, deklaroi se Kosova nuk guxon të dhurohet.

5 artikuj të ndërlidhur »

Veseli dhe Haradinaj shkojnë te Pacolli (Foto)

Zeri - parë: 8 orë

Kanë mbetur më pak se 10 ditë deri në mbajtjen e seancës konstituive ku pritet të zgjedhjet kryetari i Kuvendit si dhe më pas të bëhet votimi i Qeverisë së re.

131 artikuj të ndërlidhur »

Hyrrem 'bashkohet' me Ezelin, një histori e re dashurie…

Zeri - parë: 8 orë

Janë dy emrat më të komentuar dhe më të paguar ndër serialet turke. Më në fund janë bërë bashkë dhe kanë nisur xhirimet e serialit të ri që pritet të fillojë transmetimet së shpejti.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ja si do të duket Xhamia Qendrore në kryeqytet (VIDEO)

Zeri - parë: 8 orë

Pamjet zyrtare nga Bashkësia Islame e Kosovës në lidhje me Xhaminë Qendrore janë shfaqur sot në Asamblenë Komunale të Prishtinës. Prezantimi i Xhamisë Qendrore u bë nga arkitekti i BIK-ut, Esat ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Daçiq: Kosova kurrë nuk do të anëtarësohet në UNESCO

Zeri - parë: 9 orë

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se Kosova kurrë nuk do të arrijë të anëtarësohet në UNESCO, e kjo sipas tij për shkak të shumë shteteve mike që ka shteti serb.

4 artikuj të ndërlidhur »

Isa Mustafa: Nuk do të votojmë Kadri Veselin

Zeri - parë: 9 orë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh kryeministër në detyrë, Isa Mustafa, ka deklaruar se LDK nuk do të votojë Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit.Këto komente Mustafa i bërë ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Erdogani: Perëndimi nuk mund ta kërcënojë Turqinë

Zeri - parë: 9 orë

Pas arrestimit të aktivistit gjerman për të drejtat e njeriut, Peter Steudtner, presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, kritikoi ashpër Gjermaninë, ndërsa të arrestuarin e denoncoi duke e quajtur ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet e dashura e Besnikut të NRG Band

Zeri - parë: 9 orë

Është bërë e zakonshme tashmë në media të raportohet për shumë artistë se kanë nisur ndonjë lidhje apo edhe që janë ndarë. Por për vokalistin e grupit NRG Band deri më tani nuk është publikuar në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Lekaj: PAN i ka siguruar numrat për Qeverinë

Zeri - parë: 9 orë

Deputeti i zgjedhur i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, tha se deri më sot nuk kanë hasur në bashkëpunimin e LAA’së dhe VV’së. “Për këtë PAN është dhënë hapësirë që të këtë bashkëpunim ...

131 artikuj të ndërlidhur »

Fansja hipën në skenë, i ngjitet Noizyt: 'Është i imi përgjithmonë...' (VIDEO)

Zeri - parë: 9 orë

Noizy është nga reperët më të pëlqyer shqiptar me numrin më të madh të fansave. Simpatia e fansave të tij për të është mjaft e madhe dhe takimi me reperin e pëlqyer padyshim është një nga dëshirat e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Noeli i vogël ndahet nga jeta, dedikimi prekës i Albana Osmanit (Foto)

Zeri - parë: 9 orë

Moderatorja Albana Osmani prej kohësh ka treguar anën me humane të saj. Ajo ndërmori një fushatë në ndihmë të fëmijëve të prekur nga sëmundjet e gjakut dhe arriti ta realizoj atë me suksese duke ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Epike! Ledri realizon fotografinë më qesharake të mundshme

Zeri - parë: 10 orë

Miqësia e tyre shkon deri në atë nivel, sa ata edhe tallen me njëri tjetrin në rrjetet sociale. Këngëtarët shqiptarë, Ermal Fejzullahu e Ledri Vula, shfaqen shpesh bashkë e madje kanë edhe këngë të ...

24 artikuj të ndërlidhur »

LDK behët gati për zgjedhje

Zeri - parë: 10 orë

Rezultatet e zgjedhjeve nacionale të 11 qershorit si dhe organizimi për zgjedhjet lokale të 22 tetorit kanë qenë temë e debatit e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) i ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Jep dorëheqje Rasim Selmanaj

Zeri - parë: 10 orë

Kryetari në detyrë i komunës së Deçanit, Rasim Selamanj, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Komunës së Deçanit.

6 artikuj të ndërlidhur »

Janjiq e quan manipulim ftesën e Vuçiqit për dialog për Kosovën

Zeri - parë: 10 orë

Koordintatori i Forumit për Marrëdhënie Ndëretnike dhe analisti politik, Dushan Janjiq, deklaroi se ideja e kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për dialog të brendshëm për Kosovën është krijuar ...

41 artikuj të ndërlidhur »