TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VOA

Tiranë: nis punën komisioni hetimor ndaj ish-ministrit Tahiri

VOA - 19.03.2018

Komisioni hetimor parlamentar për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri nisi sot nga puna, por pritet ta fiksojë pas një jave objektin e hetimit dhe planin paraprak të punës.

3 artikuj të ndërlidhur »

Seul: prokurorët kërkojnë arrestimin e ish presidentit

VOA - 19.03.2018

Prokurorët e Koresë së Jugut kërkuan sot miratimin e gjykatës për të arrestuar ish-presidentin Lee Myung-bak lidhur me akuza për korrupsion, pasi sipas tyre nëse nuk arrestohej ai mund të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Sonte shpallet rezultati i zgjedhjeve në Rusi

VOA - 19.03.2018

Në Rusi, rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve presidenciale pritet të shpallen sonte, me fitues të sigurtë Presidentin Vladimir Putin. Zgjedhjet, të cilat u përshkruan nga njëri prej shtatë ...

76 artikuj të ndërlidhur »

Forcat turke shpallin fitoren në Afrin

VOA - 19.03.2018

Forcat e mbështetura nga Turqia në Siri kanë marrë kontrollin e plotë të rajonit Afrin, i cili mbahej nga kurdët sirianë. Pas një ofensive dymujore, ushtarët turq dhe milicitë vendase hynë dje në ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Trump sulmon hetimin e Prokurorit të Posaçëm

VOA - 19.03.2018

Intriga dhe zhurma politike kanë arritur një kulm të ri në Uashington lidhur me hetimin për Rusinë, ndërkohë që përsëri po shtrohen pyetje për të ardhmen e hetimit të Prokurorit të Posaçëm.

16 artikuj të ndërlidhur »

Putin siguron fitoren e pritshme në zgjedhje

VOA - 19.03.2018

Vladimir Putini siguroi fitoren e pritshme në zgjedhjet presidenciale dhe do të udhëheqë Rusinë edhe gjashtë vjet të tjera. Sipas anketimeve në qendrat zgjedhore, Putin ka marrë rreth 73 për qind të ...

76 artikuj të ndërlidhur »

Johnson: absurd mohimi nga Rusia për helmimin e ish agjentit rus

VOA - 19.03.2018

Ministri i Jashtëm britanik Boris Johnson i tha homologëve të tij të BE-së gjatë një takimi të hënën, se mohimi nga ana e Rusisë i përfshirjes në hemimin në Britani të ish spiunit rus, është një ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Debat mes senatorëve republikanë për të emëruarit Pompeo, Haspel

VOA - 18.03.2018

Dy senatorë republikanë amerikanë debatuan të dielën lidhur me emërimin nga Presidenti Donald Trump të drejtorit të CIA-s, Mike Pompeo për postin e Sekretarit të Shtetit dhe të nëndrejtores së CIA-s, ...

2 artikuj të ndërlidhur »