TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

“Instagram” bën ndryshime pas ankesave të përdoruesve

Top Channel - 22.03.2017

Pas prezantimit të opsionit “Live” nga “Instagram”, duket se kompania ka marrë ankesat e para për këtë risi. Pas përfundimit të “live streaming”, videoja që ju keni fshihet automatikisht duke mos u ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Bieber zbulon tatuazhet e reja

Top Channel - 22.03.2017

Justin Bieber ka realizuar tatuazhe të reja. Këngëtari i hitit “Sorry”, ka publikuar një “selfie” pa bluzë, ku tregon pjesën e kraharorit. Aty mund të shohim tatuazhet që janë shtuar në trupin e tij.

Kënga e Mariah Carey do të bëhet film

Top Channel - 22.03.2017

E dimë që është ende shumë herët për të menduar për festen e Krishtlindjes dhe dhuratat që do të marrim, por këngëtarja e njohur Mariah Carey ka menduar që tani dhuratën që do i bëjë fansave të saj.

3 artikuj të ndërlidhur »

Linda shkon në “Eurovision”

Top Channel - 22.03.2017

Tashmë është bërë publike edhe videoja e përfaqësueses shqiptare në garën europiane të këngës, “Eurovision”. Në kanalin zyrtar të këtij kompeticioni është publikuar kënga “Botë”, një interpretim nga ...

Engjëjt tregojnë sekretet

Top Channel - 22.03.2017

Engjëjt e Viktorias treguan sekretin e formës së tyre. Romee Strijd, Sara Sampaio dhe Jasmine Tookes shfrytëzuan orarin e pushimit për të shfaqur zotësitë e tyre në joga.

Divorcohet “Scary Spice”

Top Channel - 22.03.2017

Ish-pjesëtarja e grupit “Spice Girl”, Melanie Brown, e njohur ndryshe edhe si Scary Spice apo Mel B, ka kërkuar divorcin nga bashkëshorti i saj prej 10 vitesh, Stephen Belafonte.

Profilet e terroristëve

Top Channel - 22.03.2017

Interneti dhe në veçanti rrjetet sociale mbeten kanalet kryesore të propagandës së ekstremistëve. Platforma të tilla si Facebook apo Twitter janë shfrytëzuar nga militantët e ISIS-it për të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Taksa edhe për robotët

Top Channel - 22.03.2017

Nëse i zënë vendin e punës njerëzve, edhe robotët duhet të paguajnë taksa. Robert Shiller i “The Guardian” kujton sesi ideja e vendosjes së një barre tatimore edhe mbi makinat që përdorin ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kuvajti heq nga kinematë filmin “E bukura dhe bisha”

Top Channel - 22.03.2017

“E bukura dhe bisha” është hequr nga kinematë e Kuvajtit ditën e hënë, për shkak të një “skene homoseksuale”, që zgjat rreth dy sekonda. Filmi është shfaqur nëpër kinematë e këtij vendi me shumicë ...

Clooney realizon ëndrrën e 87-vjeçares

Top Channel - 22.03.2017

Ai pritet të bëhet baba në fund të këtij viti, por George Clooney ka vendosur të shkëputet paksa nga detyrat e një prindi të ardhshëm për t’i bërë surprizë një fanses së tij, duke e vizituar atë në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rusia groteske

Top Channel - 22.03.2017

Në imazhet dhe video-promovimet zyrtare vështirë se do t’i hasni. Femra nëpër rrugë, të rinj të dehur, ushtarë që parakalojnë, të gjithë mbërrijnë nga përditshmëria e larmishme ruse.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Haja vetëm një copë picë në ditë”

Top Channel - 22.03.2017

Sot është e suksesshme dhe shumë e pasur, por Jennifer Lopez nuk ka qenë gjithmonë kështu. Këngëtarja dhe aktorja 47-vjeçare, e cila përpara se të hynte në Hollivud ka punuar si balerinë për vite me ...

Sa e lumtur që është Emily

Top Channel - 22.03.2017

Aktiviteti i saj nëpër mediat sociale bazohet kryesisht në format e saj trupore dhe duke parë sa ndjekës ka, duket se Emily Ratajkowski bën mirë që përqendrohet në këtë aspekt.