TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

“Fjalimi i Trump, si të lehurat e qenit”

Top Channel - 21.09.2017

Kryediplomati i Koresë së Veriut e cilësoi fjalimin e Presidentit Donald Trump në Kombet e Bashkuara si zhurma e një qeni që leh. Në fjalimin e tij, Trump tha se do të shkatërrojë totalisht Korenë e ...

80 artikuj të ndërlidhur »

Kim, më në formë se kurrë! (Foto)

Top Channel - 21.09.2017

"Jam më në formë se kurrë. Pas regjimit të fitnesit, ndjehem më mirë se kurrë në jetën time", deklaroi Kim Kardashian para disa ditësh. Fjalët e Ikonës televizive u vërtetuan plotësisht gjatë ditës ...

Java e modës në Milano, prezantohet koleksioni “Gucci”

Top Channel - 20.09.2017

Veshje hipnotizuese dhe jo konformiste të “Gucci”-t parakaluan mes statujave në ditën e parë të javës së modës në Milano, ndërsa pasarela e japonezit Atsushi Nakashima dominohej nga dizajnet ...

Uraganë e tërmete, “shenjat” e apokalipsit?

Top Channel - 20.09.2017

Nga njëra anë uraganet në Atlantik dhe nga ana tjetër tërmetet në Meksikë. Një pjesë e Amerikës së Veriut ka parë “apokalipsin” brenda pak ditëve. Këto fenomente kanë shtuar frikën se ndoshta në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Rita dhe Hamilton sërish bashkë, me ta dhe Neymar

Top Channel - 20.09.2017

Kohë më parë u aludua në median rozë se Lewis Hamilton dhe Rita Ora do të ishin çifti më i ri i “showbiz”-it, por ata nuk u panë më nën shoqërinë e njëri-tjetrit për një kohë të gjatë.

17 artikuj të ndërlidhur »

AllWeb, bota e marketingut dixhital

Top Channel - 20.09.2017

Për të dytin vit, AllWeb zhvillon konferencën unike, duke mirëpret folësit më të mirë nga e gjithë bota për të vënë në dukje mjedisin gjithnjë e në ndryshim të marketingut dixhital.

6 artikuj të ndërlidhur »

“Planeti i fshehtë në trajektore përplasjeje me Tokën”

Top Channel - 20.09.2017

Shkencëtarët e kanë përjashtuar kategorikisht dhe kanë përsëritur vazhdimisht se teoria që do t’i japë fund jetës në Tokë, të paktën në formën që ne e njohim sot nuk ka asnjë bazë shkencore.

18 artikuj të ndërlidhur »

Mariah nuk tregon vetëm të dashurin (FOTO)

Top Channel - 20.09.2017

Në disa foto-postime të njëpasnjëshme nëpër rrjetet sociale u vendos në qendër të kritikave të ndjekësve të saj, që e akuzonin se kishte modifikuar fotot.

Nudizëm në park, arrestohet aktorja (FOTO)

Top Channel - 20.09.2017

Është e famshme jo vetëm për linjat që ka, por edhe guximin që t’i ekspozojë ato nëpër rrjetet sociale pa shumë kokëçarje. Por zgjedhja e fundit e Maitland Ward për të realizuar një set fotografish ...

Si mund të rikthesh dritat pas një uragani? (FOTO)

Top Channel - 20.09.2017

Miliona banorë në rajonet e prekura nga uragani “Irma” në Shtetet e Bashkuara mbetën pa energji elektrike për ditë me radhë. Megjithë punën pa orar të grupeve të riparimit të defekteve, rikthimi i ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Komedia për Stalinin mund të ndalohet

Top Channel - 20.09.2017

Autoritetet ruse po konsiderojnë ndalimin e komedisë së zezë për vdekjen e diktatorit rus, Joseph Stalin, pasi druhen se shfaqja e filmit mund të sjellë protesta të dhunshme.

Kush është më shumë trim, djali apo macja? (Video)

Top Channel - 20.09.2017

Një djalë kokëfortë brazilian është përpjekur të kapë një mi në tualetin e shtëpisë së tij, por papritur ka zbuluar se brejtësi ishte shumë më i madh nga sa pritej.

5 artikuj të ndërlidhur »

Gjeti kuletën me 1.500 USD, ja si reagon adoleshenti (Video)

Top Channel - 20.09.2017

Një video e publikuar nga media amerikane “ABC News” në rrjetin social “Facebook” ka bërë xhiron e botës. Kjo për faktin se aty shfaqet një djalosh adoleshent, i cili bën një gjest tejet të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Avrile Lavigne, më e rrezikshmja online

Top Channel - 20.09.2017

Këngëtarja Avril Lavigne është personi i famshëm më i rrezikshëm online, të paktën kjo del nga rezultatet e kërkimit se me çfarë faqesh të rezikshme përballen fansat.

4 artikuj të ndërlidhur »

Pediatria “high tech”

Top Channel - 20.09.2017

Stafi i spitalit pediatrik “Rady” në San Diego po bën të pamundurën që të sëmurët e vegjël të ndihen pak më mirë. Në funksion të këtij qëllimi, pjesëtarët e tij kanë dalë me një ide mjaft të veçantë: ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Alzheimer, inteligjenca artificiale vjen në ndihmë

Top Channel - 20.09.2017

Alzheimeri mund të diagnostikohet 10 vite përpara se të dalë në pah, përmes inteligjencës artificiale. Ky është rezultati i një studimi të Universitetit të Barit, që ka zhvilluar një teknikë bazuar ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Suitë... në avion! (FOTO)

Top Channel - 20.09.2017

Qatar Airways ofron tashmë në avionët e saj për herë të parë dhe krevate dopion në klasin e biznesit. Quhet Qsuite, dhe u jep mundësinë pasagjerëve që dy kolltuqet e mesit t’i kthejnë në një krevat ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Në tualet me 2 milionë ndjekësit e saj

Top Channel - 20.09.2017

Pasi konfirmoi se është lidhur me producentin Alex da Kid, Halle Berry tregoi se është e hapur për gjithçka kur vjen puna te rrjetet sociale. Aktorja 51-vjeçare shpërndau me dy milionë ndjekësit e ...

Ndahet një tjetër çift në Hollivud

Top Channel - 20.09.2017

Rachel Bilson dhe Hayden Christensen janë ndarë sipas disa raportimeve në median rozë. Çifti, të cilët janë prindër të 3-vjeçares Briar Rose, janë të lidhur prej 10 vitesh, por nuk ishin martuar.

Pamela Anderson: Nuk jam në lidhje me Assange

Top Channel - 20.09.2017

Këto kohët e fundit Pamela Anderson ka qënë në qendër të thashethemeve se ishte lidhur me Julian Assange, 46-vjeçari i Wikileaks i cili është i ngujuar në ambasadën e Ekuadorit në Londër.