TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Po vjen mbrëmja e maturës, ja çfarë nuk duhet të bëni

Top Channel - 27.04.2017

Provimet e maturës janë një stres fare i vogël për disa prej maturantëve, dhe ajo që i shqetëson më tepër është se çfarë të veshin për mbrëmjen e maturës.

Sozitë e Trump

Top Channel - 27.04.2017

Të gjithë kanë vënë paruken e verdhë në kokë, e kanë lyer fytyrën me krem pudër në ngjyrë të portokalltë, si ai që Donald Trumpit i pëlqen shumë. Imitues të presidentit amerikan u mblodhën në klubin ...

Alarm për bombë në Ministrinë greke të Mbrojtjes

Top Channel - 27.04.2017

Një pako e dyshimtë në minsitrinë greke të Mbrojtjes ka ngritur alarmin për një bombë. Sipas mediave greke pakoja e dyshimtë është zbuluar gjatë kontrollit të postës në hyrje të ministrisë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Edhe Korça me shërbim hemodialize

Top Channel - 27.04.2017

Shërbimi i ri hemodializës ka nisur edhe në spitalin rajonal të Korçës. Me ofrimin e këtij shërbimi përmbyllet investimi fillestar prej rreth 4 milionë dollarësh në infrastrukturën spitalore dhe në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Media gjermane: Shqipëria, e rrezikuar. Rama i përgjigjet Bildt

Top Channel - 27.04.2017

“Shqipëria, një vend anëtar i NATO-s, po kthehet gjithnjë e më shumë në rrezik sigurie”, shkruan gazeta e njohur gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Veliaj: Investime në çdo lagje

Top Channel - 27.04.2017

Bashkia i banimit pranë ambasadës amerikane është një nga 50 projektet e rikualifikimit urban për të cilën tashmë ka nisur puna. Kryebashkiaku Erion Veliaj inspektoi fillimin e punimeve në këtë zonë ...

Kriza, përfshihet Nishani. Rama: S’ka kohë më për lojëra

Top Channel - 27.04.2017

Presidenti Nishani përfshihet në krizën politike. Pas një takimi në mesnatë me kreun e Kuvendit, në zyrën e kreut të shtetit ka qënë sot edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

41 artikuj të ndërlidhur »

Rrokadë në policinë e Shtetit

Top Channel - 27.04.2017

Drejtues policie në rrethe janë zëvendësuar në Policinë e Shtetit, duke lëvizur në qarqe të ndryshme. Kështu Ardian Çipa, drejtor i përgjithshëm i krimit të organizuar dhe hetimit të krimeve të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Varësia nga teknologjia, sëmundja e të ardhmes

Top Channel - 27.04.2017

Varësia nga teknologjia, nga interneti dhe smartphone, janë sëmundjet mendore që do të jenë më të përhapura në dhjetëvjeccarin e ardhshëm nënivel botëror.

iPhone, sensor për cilësinë e ajrit

Top Channel - 27.04.2017

Për të ditur se çfarë ajri po thithim mjafton një sensor i vogël që lidhet me iPhone. Një startup kalifornian kërkon mbledhje fondesh në Kickstarter për të prodhuar një pajisje që analizon përbërësit ...

Milan, 35 milionë euro për Dzeko

Top Channel - 27.04.2017

Milani i ri kinez do të provojë të kthehet i madh me një sulmues të rëndësishëm, rreth të cilit do të ndërtohet skuadra. Klubi kuqezi, përveç Aubameyang, Morata dhe Keita, po mendon edhe për Dzekon, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Analiza e re e gjakut zbulon kancerin 1 vit para rishfaqjes

Top Channel - 27.04.2017

Një analizë e re gjaku mund të tregojë nëse kanceri rikthehet një vit para se ai të shfaqet në grafi apo skanime. Shkencëtarët besojnë se kjo rrit shanset e mbijetesës dhe gjetjen e tumorit më herët.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rama i përgjigjet Bildt: Shqipëria qëndron si shkëmb

Top Channel - 27.04.2017

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me një postim në Twitter bashkëkryesuesit të Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, Carl Bildt. “I dashur Carl Bildt, Shqipëria qëndron si shkëmb! Ne ...

Photoshop, Photoshop dhe shumë Photoshop

Top Channel - 27.04.2017

Diçka që nuk e kemi parë më parë, Kylie Jenner ka postuar një foto me të brendshme në një selfie të mërkurën. Por fansat e kanë kritikuar ashpër për përdorimin e Photoshop, teksa muri pas saj shfaqet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Papunësia mes të rinjve, rreth 50%

Top Channel - 27.04.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga çadra e protestës së opozitës deklaroi se papunësia mes të rinjve është sot rreth 50%, në krahasim me 21% që ishte në vitin 2013.

Joshua-Klitschko, afron dueli i vitit në Uembli

Top Channel - 27.04.2017

Këtë fundjavë, Uembli nuk do të presë një ndeshje futbolli, por një dyluftim boksi. Përballë njëri-tjetrit, në stadiumin mitik të Londrës, do të vihen Wladimir Klitschko dhe Anthony Joshua për fronin ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Pa reformë në drejtësi, nuk ka investime të huaja

Top Channel - 27.04.2017

Kryeministri Edi Rama deklaroi paraditen e së enjtes se “pa reformë në drejtësi nuk mund të rrisim fluksin e investimeve të huaja”. “Mund të bëjmë arsim profesional, por pa reformë në drejtësi nuk ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Melania mbushi 47 vjeç, urimi i Presidentit

Top Channel - 27.04.2017

Zonja e Parë e SHBA-së, Melania Trump festoi ditëlindjen e 47-të dhe Donald nuk ka harruar ta urojë dhe në rrjetet sociale. Nga profili i tij zyrtar në Twitter, ai shkruan: “Shumë urime Zonjës sonë ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Universiteti i Sorosit, BE kritikon Orban për ligjin e arsimit

Top Channel - 27.04.2017

Grindja mes BE-së dhe Hungarisë për ligjin e ri të arsimit të lartë ka mbërritur në Parlamentin Europian. “Unë dhe të gjithë hungarezët i preferojmë fjalët e qarta, edhe nëse ato nuk i pëlqejnë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kur fati është në anën tënde

Top Channel - 27.04.2017

Një avion i vogël ka bërë një ulje emergjence në Archerfield Airport në Brisbane të Australisë. Aeroplani me tre persona në bord, erdhi rrotull aeroportit para se të ulej.