TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

McCain: Perëndimi duhet të rikthejë sytë nga Ballkani

Top Channel - 27.04.2017

Senatori republikan John McCain ka bërë thirrje për rikonfirmimin e angazhimit amerikan dhe evropian në Ballkan. “Shqetësimi im është se ndërsa vëmendja jonë është e zhvendosur tek Rusia, Ukraina, ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Lirimi i Haradinajt, Serbia i çon “notë proteste” Francës

Top Channel - 27.04.2017

Faktet ligjore ishin në anën e Serbisë. Kështu e konsideron Beogradi zyrtar vendimin e gjykatës franceze, duke e quajtur atë të turpshëm dhe skandaloz.

478 artikuj të ndërlidhur »

Rama: PD kërkon kthimin në Kavajë me anë të forcës

Top Channel - 27.04.2017

Kryeministri Edi Rama ka qenë pasditen e së enjtes në Kavajë, për takimin e radhës me të rinjtë që votojnë për herë të parë. Në fjalën e tij në mitingun e zhvilluar, Rama ka deklaruar se nën ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Turqi, mbytet anija ruse pas përplasjes në brigjet turke

Top Channel - 27.04.2017

Një anije spiune ruse u mbyt pranë bregdetit turk, pas përplasjes me një anije mallrash. Autoritetet turke njoftuan se 78 pjesëtarët e ekuipazhit të anijes “Liman”, pjesë e flotës në Detin e Zi, u ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Simeone refuzon Interin. Spalletti, kandidaturë e vetme

Top Channel - 27.04.2017

Interi ka parë një tjetër kandidat për stolin të refuzojë ofertën e tij, e këtë herë bëhet fjalë për Diego Pablo Simeone. Sipas asaj që publikohet nga e përditshmja “Marca”, trajneri argjentinas nuk ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Play off”-et e NBA, fitojnë Boston dhe Washington

Top Channel - 27.04.2017

Thyhet ekuilibri në ndeshjet e “play off”-eve të Konferencës së Lindjes. Boston Celtics arrin të realizojë përmbysjen në serinë e ndeshjeve me Chicagon dhe, pas disavantazhit 0-2, tashmë kryeson në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

F1, Vettel me këpucë të reja në garën e Rusisë

Top Channel - 27.04.2017

Për të fituar në Botërorin e Formulës 1, detajet janë të rëndësishme. Pikërisht këtë kërkon të tregojë edhe Sebastian Vettel. Piloti gjerman i Ferrarit, në Çmimin e Madh të Rusisë do të veshë këpucë ...

Rikthimi i Sharapovës pritet me kritika nga tenistet e tjera

Top Channel - 27.04.2017

Maria Sharapova është rikthyer në fushat e tenisit, pas pezullimit për përdorim dopingu. Këtë e bëri në mënyrën më të mirë, duke fituar ndaj Roberta Vincit në raundin e parë të turneut të Shtutgartit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kushtetuta sportive, Parlamenti voton ligjin

Top Channel - 27.04.2017

Kushtetuta e re sportive është votuar në Parlament pas një pune të madhe të bërë për disa vite me radhë, me diskutime dhe propozime të grupeve të ndryshme të interesit.

Trump sfidon Jong-un. Mbledh senatorët, kërkon sanksione më të ashpra

Top Channel - 27.04.2017

Shtetet e Bashkuara do të ashpërsojnë sanksionet ndaj Koresë së Veriut, e në të njëjtën kohë do të përshkallëzojnë përpjekjet diplomatike, me qëllimin të shtohet presioni ndaj vendit komunist për t’i ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Moggi te Partizani, ja si u pasqyrua në mediat italiane

Top Channel - 27.04.2017

“Moggi e rinis nga Shqipëria”, ky ka qenë kryetitulli i shumë prej mediave sportive italiane, të cilat kanë publikuar lajmin e arritjes së marrëveshjes së Luciano Moggi-t me Partizanin në Tiranë, ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhja e presidentit, Konferenca e Kryetarëve: Të premten raundi IV

Top Channel - 27.04.2017

Konferenca e Kryetarëve ka vendosur në mbledhjen e kësaj të enjteje që raundi i katërt për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës të mbahet nesër.

75 artikuj të ndërlidhur »

Shkarkohet mësuesja. Vendimi i Nikollës, pas videos së Berishës

Top Channel - 27.04.2017

Mësuese Elona Bizhdilli, në gjimnazin “Aleksandër Moisiu” në Kavajë është larguar nga puna me urdhër të ministres së Arsimit, Lindita Nikolla. Mësuesja është denoncuar nga ish-kryeministri Sali ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Merkel, mesazh për May: Britania të mos ketë iluzione për lëshime nga BE

Top Channel - 27.04.2017

“Britania nuk duhet të ketë iluzione për lëshime nga ana e Bashkimit Europian”. Ka qenë mjaft e ashpër deklarata e Angela Merkelit në “Bundestag”-un gjerman lidhur me qëndrimin e Berlinit ndaj ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Analisti: Armët e Koreano-veriorëve janë lodra

Top Channel - 27.04.2017

Ushtarët e Koresë së Veriut mbajnë më së shumti armë false përgjatë paradës së forcës të zhvilluar para pak ditëve. Ky është mendimi i Michael Pregent, një ish oficer i inteligjencës së Shteteve të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Protesta në Tiranë e Kavajë, opozita njofton përshkallëzim javën tjetër

Top Channel - 27.04.2017

Partia Demokratike po bëhet gati për protestën e Kavajës dhe ka angazhuar për ditën e zgjedhjeve atje edhe kryetarët demokratë të bashkive. Kreu i opozitës u kërkoi kryebashkiakëve dhe strukturave të ...

Kriza në Maqedoni, Zaev paralajmëron thirrjen e Parlamentit në vend tjetër

Top Channel - 27.04.2017

Durimit të Zoran Zaev i ka ardhur fundi. Lideri i LSDM-së kërcënoi të mbajë një takim paralel të ligjvënësve në një vend tjetër e ta zgjedhë kësisoj kryetarin e Kuvendit nëse ngërçi nuk zhbllokohet ...

114 artikuj të ndërlidhur »

Më shumë para’ bashkive. Veliaj: Koha për ligj për Tiranën

Top Channel - 27.04.2017

Erjon Veliaj, në cilësinë e kryetarit të Shoqatës së Bashkive, deklaroi më herët se decentralizimi i kompetencave drejt bashkive nuk është proporcional me atë financiar.

4 artikuj të ndërlidhur »

Fushë Mamurras, vret fqinjin për çështje prone

Top Channel - 27.04.2017

Një vrasje me armë zjarri është verifikuar paraditen e së enjtes në Fushë Mamurras, ku një person ka qëlluar fqinjin e tij. Autoritetet lokale bëjnë të ditur se viktimë e të shtënave ka mbetur ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Marrëdhëniet gjermano-turke. Merkel reagon pas arrestimit të gazetarit

Top Channel - 27.04.2017

“Marrëdhëniet Gjermani-Turqi janë goditur rëndë nga veprimet e Ankarasë zyrtare”, tha Kancelarja Angela Merkel në fjalën e mbajtur përpara Parlamentit gjerman.

6 artikuj të ndërlidhur »