TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Bota ka më shumë besim te Putin sesa te Trump

Top Channel - 17.08.2017

Bota ka më shumë besim te Vladimir Putin, sesa te Donald Trump. Udhëheqësi i Kremlinit tejkalon me 5 pikë përqindjeje kreun e Shtëpisë së Bardhë sa i përket besueshmërisë, në një sondazh të realizuar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Po vijnë stuhitë. Javën e ardhshme, reshje të forta lokale

Top Channel - 17.08.2017

Masat ajrore afrikane janë rikthyer sërish, duke regjistruar temperatura deri në 39 gradë Celsius në zonat bregdetare. “Këto masa ajrore të nxehta do të qëndrojnë deri ditën e shtunë.

27 artikuj të ndërlidhur »

“Elvis Walks home”

Top Channel - 17.08.2017

Një njeri që ka humbur identitetin e që fshihet pas personazhit të famshëm të Elvis Presleyt, në kërkim të një jete tjetër, ndryshe nga ajo e kaluar në Ballkanin e trazuar.

4 artikuj të ndërlidhur »

Përplasja në UT, Kule kundër Konit. Shkak ndryshimet e Karabinës

Top Channel - 17.08.2017

Emërimi i anëtarëve të rinj, përfaqësues të Ministrisë, në Bordin e Administrimit të Universitetit të Tiranës është konsideruar shkelje e autonomisë financiare dhe ndërhyrje në funksionimin normal të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

INSTAT: Eksportet rriten me 12.9 për qind

Top Channel - 17.08.2017

Kompanitë shqiptare eksportuan 158 miliardë lekë mallra në periudhën janar-korrik të këtij viti. Sipas INSTAT-it, krahasuar me një vit më parë eksportet janë zgjeruar me 18 miliardë lekë, ose 12.9 ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Teknikët: Votat u blenë! Qeveria: I paligjshëm, nuk u votua në “Task Forcë”

Top Channel - 17.08.2017

Një raport voluminoz me më shumë se 100 faqe pasqyron aktivitetin e 7 ministrave teknikë gjatë 20 ditëve të monitorimit të fushatës elektorale dhe konkluzioni nuk ndryshon nga ai i Partisë ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Plazhi i rrezikshëm, policia patrullon zonën e Porto Novës

Top Channel - 17.08.2017

Një ditë pas tragjedisë së fundit në plazhin e Porto Novës në Zvërnec, frika ka larguar pushuesit që zgjidhnin këtë zonë të egër. Në vijën bregdetare, ku në një muaj humbën jetën 4 persona, po ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Gjenerali amerikan: Lufta me Korenë e Veriut, e llahtarshme

Top Channel - 17.08.2017

Një luftë me Korenë e Veriut do të ishte e llahtarshme, thotë gjenerali amerikan Joseph Dunford, shef Shtabi i Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

32 artikuj të ndërlidhur »

Petrit Vasili: LSI arriti rezultatin e saj më të lartë ndër vite në zgjedhjet e fundit

Top Channel - 17.08.2017

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ishte pjesë e një bashkëbisedimi me të rinjtë dhe të rejat e Lëvizjes Rinore për Integrim në kampin e Jalës, ku ka ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldo: Skualifikimi, një persekutim! Nuk mund të heshtja...

Top Channel - 17.08.2017

“E kam të pamundur të qëndroj indiferent përballë kësaj situate. 5 javë!!! Më duket e ekzagjeruar dhe qesharake. Ky quhet persekutim! Falënderoj shokët e skuadrës dhe tifozët për mbështetjen”.

21 artikuj të ndërlidhur »

Krizë buke në Venezuelë, kafshët theren për ushqim

Top Channel - 17.08.2017

Kriza e bukës në Venezuelë ka mbërritur në një pikë të tillë kritike, sa autoritetet mendojnë që grabitja e disa kafshëve nga një Kopsht Zoologjik në perëndim të vendit është bërë për therjen dhe ...

Bannon shpëton Trumpin. Sulmon ashpër ultranacionalistët e djathtë

Top Channel - 17.08.2017

Në mesin e polemikave që ngjalli incidenti i së shtunës gjatë tubimit të nacionalistëve të bardhë në Charlottesville të Virxhinas, Donald Trump u përball me një rrebesh kritikash për komentet e tij ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Asfiksohen 3 punonjës të Portit të Durrësit

Top Channel - 17.08.2017

Tre punonjës të sigurisë së Portit Detar të Durrësit janë asfiksuar paraditen e sotme, në rrethana ende të paqarta. Ngjarja u regjistrua pranë hyrjes nr.4 të portit, kur tre punonjësit nuk janë ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Tensioni turko-gjerman, ministri turk sulmon Merkelin

Top Channel - 17.08.2017

Ministri turk i ngarkuar me çështjet e BE-së, Omer Çelik u hodh në sulm ndaj Kancelares gjermane Angela Merkel, i indinjuar prej komenteve të saj mbi frenimin e ekspansionit të një unioni doganor mes ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Shijak, helmohen dasmorët. AKU nuk gjen asgjë

Top Channel - 17.08.2017

Dymbëdhjetë dasmorë kanë përfunduar në spital pas një helmimi nga ushqimi i konsumuar në një lokal dasmash në Shijak. Numri i personave me shqetësime shëndetësore pas dasmës ka qenë më i madh, por 12 ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Tension në Gjykatën e Kavajës

Top Channel - 17.08.2017

Tension para Gjykatës së Kavajës, pas vendimit të saj për lënien të lirë të drejtuesit të kamionçinës që u përfshi në aksidentin automobilistik ku humbi jetën një 21-vjeçar dhe u plagosën dy të tjerë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Karota i risjell unazën

Top Channel - 17.08.2017

Mary Grams po punonte në kopshtin e shtëpisë së saj në Alberta të Kanadasë në vitin 2004, kur humbi unazën që kishte marrë përpara gjysmë shekulli bashkë me propozimin për martesë.

10 artikuj të ndërlidhur »

Barcelona pranë dyshes Coutinho-Dembele

Top Channel - 17.08.2017

Ndoshta e mendoi si një mënyrë për të ngushëlluar tifozët e Barcelonës pas humbjes së radhës ndaj Realit apo ndoshta mendoi se negociatat janë në fazë përfundimtare për të shpallur dy blerje të mëdha.

32 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Marrëveshje me Serbinë

Top Channel - 17.08.2017

Shtypi gjerman po e ndjek me vëmendje të veçantë debatin që ndezi në Kosovë e Serbi eseja e botuar nga Aleksandar Vuçiç në mes të korrikut. Presidenti serb kërkonte aty mbi të gjitha një ndryshim të ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiç, debati për Kosovën. Komenti për nismën e “pajtimit historik me ...

Top Channel - 17.08.2017

Pas debateve një ditë më parë në Këshillin e Sigurimit mbi Kosovën, “Deutsche Welle” analizon apelet e Aleksandar Vuçiçit për dialog dhe "pajtim historik me shqiptarët".