TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Shqipëria në Guinnes

Top Channel - 25.03.2017

2017 të rinj nga qytete të ndryshme të Shqipërisë pushtuan këtë të shtunë bulevardin para sheshit ‘Skënderbej’. Të ulur në formën e gërmave “ALBANIA” ata performuan në sinkron fenomenin e njohur në ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Akrepat, 60 minuta para

Top Channel - 25.03.2017

Të dielën në orën 02:00 të mëngjesit akrepat e orës lëvizin 60 minuta para, duke rikthyer orën verore. Ora verore zgjat 7 muaj deri të dielën e fundit të muajit tetorit.

31 artikuj të ndërlidhur »

Balla: LSI, opozitë vetvetes

Top Channel - 25.03.2017

Taulant Balla deklaron se të paktën në Qarkun e Elbasanit, rolin e opozitës po e kryen Lëvizja Socialiste për Integrim. Ai tha se Monika Kryemadhi, e caktuar për drejtimin e fushatës së LSI-së në ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Demi kërkon vëmendje

Top Channel - 25.03.2017

Pasi tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me fustanin e natës veshur në publik, bën të njëjtën gjë, këtë herë disi më e veshur. Demi Rose u shfaq sërish me linjat e veta, por këtë herë duke i treguar ato ...

Vetëm telefonat në avion

Top Channel - 25.03.2017

Turkish Airlines nisi zbatimin e masës së ndalimit të laptop-ëve, tabletëve e çdo mjeti tjetër të madh elektronik nëpër avione, duke lejuar vetëm telefonat celularë, siç është kërkuar nga qeveria ...

3 artikuj të ndërlidhur »

BE, rruga pas Brexit

Top Channel - 25.03.2017

Samiti i 60-vjetorit të Traktatit të Romës është më shumë sesa thjesht kremtim paqeje dhe uniteti. Ai përbën një moment kyç për bllokun dhe mënyrën si do ta përvijojë Bashkimi Europian rrugëtimin e ...

60 vite union, udhëheqësit e BE-së mblidhen në Romë

Top Channel - 25.03.2017

Liderët e BE-së janë mbledhur në kryeqytetin italian për kremtimin e 60 viteve të kaluara që nga nënshkrimi i Traktatit të Romës. Krerët e 27 vendeve anëtare, pa përfshirë Mbretërinë e Bashkuar do të ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Lezhë, dy në pranga e 161 kg hashash i sekuestruar

Top Channel - 25.03.2017

Dy persona në pranga dhe 161 kilogramë hashash i sekuestruar është bilanci i një operacionit të ndërmarrë nga Policia e Lezhës. Leorit Koca, 35 vjeç dhe Mark Koca, 65 vjeç, që të dy banues në Lezhë, ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Trazirat në “Renzo Barbera” në “lupën” e mediave të huaja

Top Channel - 25.03.2017

Ndeshja historike mes Italisë dhe Shqipërisë, e para zyrtare mes dy kombëtareve u përfol në mediat sportive botërore më shumë për ngjarjet e papëlqyeshme të ndodhura në shkallët e “Renzo Barberas”, ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Formula 1 nis me ritmin e Hamilton

Top Channel - 25.03.2017

Sezon i ri, makina të reja, por protagonistët të njëjtë. Sërish Mercedes dhe sërish Lewis Hamilton. Britaniku e ka nisur aty ku e la sezonin e shkuar, duke marrë pole position në Çmimin e Madh të ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Itali-Shqipëri, në foto

Top Channel - 25.03.2017

Itali-Shqipëri, ishte ndeshja e parë zyrtare midis dy ekipeve dhe për shkak të rrethanave historike e gjeografike, u prit me një interes shumë të madh, veçanërisht nga shqiptarët.

42 artikuj të ndërlidhur »

Sa shumë rrezikohemi nga robotët

Top Channel - 24.03.2017

Më shumë se 10 milionë punonjës britanikë rrezikohen të zëvendësohen nga robotët brenda 15 vitesh, teksa automatizimi i detyrave rutinë po shton ritmet në epokën e zhvillimeve teknologjike.

3 artikuj të ndërlidhur »

Makina anti-trafik

Top Channel - 24.03.2017

Rrugët e qyteteve të mëdha mund të kthehen në një makth për drejtuesit e makinave për shkak të trafikut që krijohet shpeshherë. Ky problem haset kryesisht nga makinat tip Jeep, të cilat kanë më tepër ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Xhiro me biçikletë për të formuar... një dhi

Top Channel - 24.03.2017

Çiklistë australianë kanë përdorur “Gps art” për të formuar nga një xhiro prej 202 kilometrash një “dhi”. 4 të rinj planifikuan udhëtimin e tyre në aplikacion para se të gjurmonin udhëtimin e tyre ...

Nostalgji e Revolucionit Kulturor

Top Channel - 24.03.2017

Filmat nga Shqipëria ishin një dritare e botës për miliona adhurues kinezë të filmit, në kohën kur marrëdhëniet mes dy vendeve shënonin kulmin e tyre.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kjo po që është xhiro...

Top Channel - 24.03.2017

Aktivitetet që ngjallin frikë e adrenalinë janë ato që krijojnë edhe më tepër kuriozitet te njerëzit. Një video re, në të cilën protagonist është AZN moderator i Discovery Channel, është bërë virale ...

Hyn të vjedhë, por e pret shotgani

Top Channel - 24.03.2017

Një mama në Florida të SHBA-së e ka bërë hajdutin të vrapojë për jetën e tij, duke i drejtuar një shotgan pasi ai kishte hyrë në shtëpinë e saj për të vjedhur.

4 artikuj të ndërlidhur »

Facebook, ndryshim rrënjësor komenteve

Top Channel - 24.03.2017

Facebook mund të ndryshojë së shpejti formatin e tij të komenteve, duke e kthyer në një stil bashkëbisedimi në “chat”. Rrjeti social po teston një dizenjo të re, që i tregon komentet në aplikacion në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Instagrami “mjegullon” përmbajtjet “sensitive”

Top Channel - 24.03.2017

Instagrami ka nisur të mjegullojë “përmbajtjet e ndjeshme”, edhe nëse fotot apo videot e postuara nuk shkelin rregulloren e kompanisë. Rrjeti social bllokon aktualisht çdo përmbajtje pornografike ose ...

13 artikuj të ndërlidhur »

18 qytetet më të lira në botë

Top Channel - 24.03.2017

Raporti të ardhura-shpenzime është i ndryshëm në shumë shtete të botës, madje ajo ndryshon edhe brenda qyteteve të të njëjtit shtet. The Economist Intelligence Unit ka publikuar të martën raportin ...