TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Maqedoni, Ivanov mbledh sot liderët e partive

Top Channel - parë: 18 orë

Gjendja në Shkup dhe rreth Parlamentit të Maqedonisë paraqitet relativisht e qetë pas kaosit të një dite më parë, megjithëse paqartësia e situatës politike ka ende potencialin për më shumë dhunë.

241 artikuj të ndërlidhur »

Kriza në Maqedoni, Athina ofron ndërmjetësim

Top Channel - parë: 19 orë

Ngjarjet e një nate më parë në Parlamentin e Maqedonisë kanë shqetësuar së tepërmi Athinën zyrtare. Athina ka harruar çështjen e emrit dhe veç thirrjes për vetpërmbajtje, ofrohet si ndërmjetëse mes ...

Dhuna në Maqedoni, shqetësohet Serbia

Top Channel - parë: 19 orë

Kryeministri në detyrë i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është i shqetësuar për situatën në Maqedoni. Pasi foli për agjencinë publike të lajmeve “Tanjug”, Vuçiç kontaktoi disa prej liderëve të rajonit për ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Vettel: Në Sochi për të fituar

Top Channel - 28.04.2017

Sebastian Vettel është shumë i motivuar dhe karikuar, përpara garës së Sochit, në Rusi, ku vjen si kryesues pas fitoreve në garat e Bahrain dhe Australisë.

Barazim pa gola në derbin e Manchesterit

Top Channel - 27.04.2017

Derbi i Manchesterit ka përfunduar në barazim pa gola, dhe ka lënë sërish të hapur garën për një vend në Champions League, në sezonin e ardhshëm. Ndonse ka dominuar takimin, ekipi i Guardiolës nuk ka ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Meta President i pranueshëm edhe për PD-në

Top Channel - 27.04.2017

Enigma se kush do të jetë president është zgjidhur brenda pasdites së të enjtes. Atëhere kur ishin shumë të paktë ata që besonin se Ilir Meta mund të zgjidhej president, ky u bë fakt i kryer.

256 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Meta, Presidenti i duhur; zgjidhet të premten

Top Channel - 27.04.2017

Kryeministri Edi Rama, duke folur në Top Story me Sokol Ballën e quajti zgjedhjen e duhur Ilir Metën si President të Republikës. “Është një president që me siguri mund të kompensojë boshllëkun e madh ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Rama për lobimin në SHBA: Për të mbrojtur imazhin e vendit

Top Channel - 27.04.2017

Në Top Storyn e kësaj të hëne, Kryeministri Edi Rama u pyet në fund të emisionit nga Sokol Balla në lidhje me lobimin në SHBA. Rama thotë se nuk bëhet fjalë për një lobim, por një masë për të ...

Rikthehet Haradinaj: Shqiptarët nuk i nënshtrohen Serbisë

Top Channel - 27.04.2017

Ramush Haradinaj u prit nga simpatizantët e tij teksa kthehej në Kosovë. Pas vendimit të Gjykatës së Colmarit në Francë, kreu i AAK-së mbërriti në sheshin kryesor të Prishtinës.

478 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Ndërhyjmë në Kodin Zgjedhor nëse PD reflekton

Top Channel - 27.04.2017

Kryeministri Edi Rama përjashtoi mundësinë për të tjera bisedime me Partinë Demokratike që ajo të futet në zgjedhje, por nuk përjashton mundësinë e një zgjidhjeje të minutave të fundit.

41 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, Ivanov kërkon qetësi. Mbledhje me krerët e partive të premten

Top Channel - 27.04.2017

Në një deklaratë të shkurtër për shtyp pak pas orës 22 të kësaj mbremjeje, pas shpërthimit të dhunës në ambientet jashtë e brenda Kuvendit të Maqedonisë, presidenti Gjorge Ivanov u ka bërë thirrje të ...

241 artikuj të ndërlidhur »

Rama: S’ka më kohë për negociata me PD; zgjedhjet do të mbahen

Top Channel - 27.04.2017

Duke folur në Top Story, Kryeministri Edi Rama e përjashtoi mundësinë që të ulet në tryezë me Partinë Demokratike për të gjetur një zgjidhje politike që ajo të marrë pjesë në zgjedhje.

41 artikuj të ndërlidhur »

Situata në Maqedoni, Mogherini e Hahn dënojnë ashpër dhunën në Kuvend

Top Channel - 27.04.2017

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini, si dhe Komisioneri europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Johannes Hahn, kanë dënuar dhunën në Parlamentin e ...

241 artikuj të ndërlidhur »

Situata në Maqedoni, Meta bën apel për distancim nga dhuna

Top Channel - 27.04.2017

Në lidhje me ngjarjet e ndodhura pasditen e kësaj të enjteje në Maqedoni, ku situata degjeneroi në dhunë pas zgjedhjes së kryeparlamentarit shqiptar Talat Xhaferi, ka reaguar edhe kryetari i Kuvendit ...

241 artikuj të ndërlidhur »

“Fiks Fare”, Dekriminalizimi e heq nga drejtor hipoteke. Emërohet drejtor në bashki

Top Channel - 27.04.2017

“Fiks Fare” denoncoi këtë të enjte sesi po zbatohet ligji i Dekriminalizimit në Shqipëri, kur një drejtor lirohet nga detyra për shkak të deklarimeve të rreme në formularin e vetëdeklarimit, e vetëm ...

Rama në Top Story

Top Channel - 27.04.2017

69 ditë pas nisjes së protestës së opozitës, duket se situata politike ka hyrë në një fazë finale të zgjidhjes së koalicionit të një krize që zgjat prej gjashtë muajsh, ku Ilir Meta është thuajse ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Situata e tensionuar në Maqedoni, reagon MPJ

Top Channel - 27.04.2017

Përshkallëzimin e situatës në Maqedoni është duke e ndjekur me shqetësim edhe Ministria e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, e cila ka dënuar përdorimin e dhunës në ambientet e Kuvendit, veçanërisht ...

41 artikuj të ndërlidhur »

BERZH konsulencë për sipërmarrjen

Top Channel - 27.04.2017

Bashkimi Europian po financon rreth 2 milionë euro për të ndihmuar sipërmarrjet e vogla dhe të mesme të rrisin produktivitetin dhe mundësinë për eksport.

Kaosi në Maqedoni, Zijadin Sela më i dhunuari (KUJDES! Pamje të rënda)

Top Channel - 27.04.2017

Dhuna që ka pushtuar ambientet e Kuvendit të Maqedonisë, pas zgjedhjes së kryeparlamentarit Talat Xhaferi, e ushtruar nga mbështetës nacionalistë të VMRO-DPMNE-së së Nikola Gruevskit, ka lënë në ...

241 artikuj të ndërlidhur »

Kryesia e PS mbështet kandidaturën e Metës për President

Top Channel - 27.04.2017

Kryesia e Partisë Socialiste ka dalë me një vendim unanim; të mbështesë kandidaturën e Ilir Metës për President të Republikës. Vendimi është marrë pas gati një orë mbledhjeje dhe në fund ishte ...

108 artikuj të ndërlidhur »