TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Emily, gati për sezonin e rrobave të plazhit

Top Channel - 25.03.2017

Një tjetër ditë, të tjera bikini. Ditën e premte, Emily Ratajkowski është shfaqur përsëri me një palë bikini, në emër të modës. 25-vjeçarja ka treguar barkun e saj të sheshtë dhe trupin e tonifikuar ...

Basha: Tre mesazhe nga vizita në Uashington

Top Channel - 25.03.2017

I sapokthyer nga vizita në Shtetet e Bashkuara, kryetari i PD Lulzim Basha i është bashkuar protestuesve në çadrën e opozitës në bulevard. Duke folur para të pranishëmve, Basha ka deklaruar se gjatë ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Reformat i pengon drejtësia e korruptuar

Top Channel - 25.03.2017

Nga Vlora, ku ka nënshkruar Paktin e Mirëqënies Sociale, kryeministri Edi Rama ka përsëritur se procesi i vettingut është kyç për të çuar përpara reformën në drejtësi.

23 artikuj të ndërlidhur »

Bushi debuton me barazim në krye të Shpresave

Top Channel - 25.03.2017

Alban Bushi e nis me një barazim aventurën e tij si trajner i Kombëtares shqiptare të skuadrës Shpresa. Në “Elbasan Arena”, ndeshja miqësore mes kuqezinjve të vegjël dhe bashkëmoshatarëve të tyre të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

FSHF përjashton tifozët shkaktarë të trazirave në Palermo

Top Channel - 25.03.2017

Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar ashpër aktet aspak sportive të tifozëve në ndeshjen me Italinë, të cilat sollën edhe ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta.

28 artikuj të ndërlidhur »

Meta me Shqiptarët e Britanisë: Dialog politik për të mirën e vendit

Top Channel - 25.03.2017

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta mori pjesë në një takim me përfaqësues të komunitetit shqiptar në Britaninë e Madhe. Në fjalën e tij në këtë takim, Meta preku një sërë çështjesh.

11 artikuj të ndërlidhur »

“Unë jam idioti që zbriti avionin në hapësirën e taksive”

Top Channel - 25.03.2017

“Unë jam budallai që zbriti avionin në hapësirën e taksive”. Regjistrimi audio, i publikuar vetëm tani ka bërë xhiron e botës sepse mban zërin e Harrison Ford-it dhe etiketimin që aktori i madh ...

Ekstradimi i Gylenit, ish-drejtori i CIA-s: E ka diskutuar stafi i Trump

Top Channel - 25.03.2017

Stafi i fushatës së Donald Trump-it ka diskutuar atëherë largimin e Fetullah Gylenit nga Shtetet e Bashkuara. Pretendimin e ngre ish-drejtori i CIA-s në 1995-sen, James Woolsey, i cili tha për “Wall ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Pishat e Korçës, të prekura nga procesionarja

Top Channel - 25.03.2017

Pishat në zonën e Korçës po përballen përsëri me sëmundjen e procesionares, edhe pse është ndërhyrë disa herë për luftimin e saj. “Nuk nxjerr dot fëmijën.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bashkia mbjell pemë në parkun e Kasharit

Top Channel - 25.03.2017

Rreth 500 fidanë të ndryshëm u mbollën nga Bashkia e Tiranës në parkun e liqenit të Kasharit. Në aksionin për rehabilitmin e parkut mori pjesë edhe kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili tha se ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Të rrethuar nga gripi shpendëve; ekspertët: Nuk jemi prekur

Top Channel - 25.03.2017

Në disa shtete në kufi më Shqipërinë janë vënë re shenja të gripit të shpendëve, por autoritetet thonë se vendi ynë nuk është prekur. “Shqipëria nuk konsiderohet vend i prekur, por është vend me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Luan Rama: Partitë, transparencë për financimet

Top Channel - 25.03.2017

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama po merr pjesë në forumin “Integriteti i Partive politike” në Sarajevë, një event i organizuar nga Instituti Demokratik Amerikan.

9 artikuj të ndërlidhur »

Xhafaj nis detyrën, pret ish-drejtorin e FBI-së

Top Channel - 25.03.2017

Ministri i ri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj, në ditën e parë të punës zhvilloi një takim në zyrën e tij me Louis Freeh, ish-drejtor i FBI-së dhe një nga ekspertët më të njohur ndërkombëtare në ...

Çerek shekulli pas luftës, Bosnja ende zien nga krimet e së shkuarës

Top Channel - 25.03.2017

Bosnja e Hercegovina u fut në luftë 25 vjet më parë, pasi gjithçka ishte ndezur në këtë shtet. Nga kjo luftë gati civile, që la mijëra viktima, myslimanë, serbë e kroatë, ky shtet doli me shumë ...

Shtetasi izraelit mbetet në Tiranë; skanoi biznesin e një politikani

Top Channel - 25.03.2017

Shtetasi izraelit Yoram Frig, i cili u ndalua ditën e premte në aeroportin e Rinasit me një pajisje të sofistikuar për lokalizmin e përgjuesve ambientalë, ka treguar se ishte thirrur në Shqipëri nga ...

59 artikuj të ndërlidhur »

Gongu i vettingut! Tek Totozani rikthehen 64 aplikantë

Top Channel - 25.03.2017

Ndërsa kanë mbetur pak orë nga afati i fundit janë vetëm 64 nga 164 aplikantë për organet e vettingut që janë rikthyer në zyrat e Avokatit të Popullit për të plotësuar dokumentet në dosjet që nga e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Arrestimi i 4 policëve, nuk skanuan kamionin me 8 tonë kanabis

Top Channel - 25.03.2017

Arrestimi i katër punonjësve të policisë në Pikën e Kalimit Kufitar të Qafë-Thanës, si të dyshuar në trafikimin e 8 tonëve kanabis sativa drejt Italisë në shkurt të këtij viti, është bërë kryesisht ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Presidenti, me mirëkuptim

Top Channel - 25.03.2017

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga data 18 prill për nisjen e proceduarve ligjore për zgjedhjen e presidentit është kryeministri Rama që duke iu përgjigjur pyetjes së një të moshuari ka shprehur ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka e Abrashi “arratisen”; mungojnë kundër Bosnjes

Top Channel - 25.03.2017

Kombëtarja shqiptare është kthyer në vend pa Taulant Xhakën dhe Amir Abrashin që do të thotë se ata nuk do të jenë të pranishëm në miqësoren me Bosnjen.

64 artikuj të ndërlidhur »

Hahn: BE nuk ka të ardhme pa Ballkanin

Top Channel - 25.03.2017

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Johannes Hahn ka deklaruar se, integrimi i Ballkanit është i rëndësishëm për vetë Unionin. “Europa nuk ka të ardhme pa Ballkanin Perëndimor dhe pa përforcimin e ...

11 artikuj të ndërlidhur »